Księżniczka Anna jest eko
Fot. Getty Images/Chris Jackson/Jayne Fincher
O tym się mówi!

Księżniczka Anna od 40 lat nosi te same ubrania! A inni członkowie rodziny królewskiej?

Księżna Kate i Księżna Camilla też są eko!

Aleksandra Frankowska 18 listopada 2022 15:44
Księżniczka Anna jest eko
Fot. Getty Images/Chris Jackson/Jayne Fincher

Członkinie brytyjskiej rodziny królewskiej słyną z wyszukanego gustu, zwłaszcza w kwestii kobiecych stylizacji. Królowa Elżbieta II uwielbiała jednokolorowe garsonki, księżna Kate jest ikoną stylu, a księżniczka Anna... nosi ubrania sprzed 40 lat! Okazuje się, że garderoba royalsów nie zawsze się zmienia, a wielu członków rodziny królewskiej pokazuje się wielokrotnie w tych samych ubraniach publicznie, nawet na przestrzeni dekad. Trend? Zamiłowanie do ekologii? A może względy ekonomiczne?

Moda zero waste w brytyjskiej rodzinie królewskiej

Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej muszą dbać o swój wizerunek, nie tylko unikając skandali. Ich wizerunek jest równie ważny, jeśli chodzi o stroje, które dobierają. Często mają one ukryty przekaz. Muszą być dostosowane do dworskiej etykiety, a przypadku kobiet, za dużo nie odsłaniać. Okazuje się, że nie wszyscy trwonią fortunę na kreacje. Wielu z nich decyduje się na modowy recykling i po kilku latach wyjmuje z szafy stare ubrania, dając im drugie życie. W ten sposób działa nie tylko księżna Kate, ale również księżniczka Anna.

Garderoba księżniczki Anny – nosi ubrania sprzed 40 lat!

Najmniej popularne dziecko królowej Elżbiety i księcia Filipa, księżniczka Anna, zazwyczaj występuje w cieniu swoich trzech braci. Raczej mówi się o niej w kontekście niezbyt urodziwej i często skwaszonej na zdjęciach podczas publicznych wystąpień. To, na co uwagę zwraca brytyjska praca, to zamiłowanie księżniczki do starych kreacji. Jej wygląd i garderoba nie zmieniają się niemal od pół wieku! Po 40, 30 czy 20 latach, księżniczka Anna wciąż pokazuje się w tych samych garsonkach i płaszczach, zmieniając zaledwie dodatki – kapelusze, torebki czy buty. Wciąż może pochwalić się smukłą sylwetką, dlatego kreacje świetnie na niej leżą. Nie są jednak zachwycające, z uwagi na zmieniające się trendy.

Czytaj też: Wielka Brytania. Ostra reakcja księżniczki Anny względem króla Karola III

Księżniczka Anna
Fot. Getty Images/Foto24/Gallo Images/Jayne Fincher

Księżniczka Anna
Fot. Getty Images/Tim Graham/Mark Cuthbert

Kate Middleton również oszczędza na garderobie

Brytyjczycy kochają Kate Middleton za jej styl i umiejętność odnalezienia się w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Dziewczyna z ludu, która w przyszłości zostanie królową jest podziwiana przez kobiety na całym świecie, które namiętnie kupują ubrania w których pojawia się Kate. Wielokrotnie pokazała jednak, że poza światowej sławy projektantami, lubi również sieciówki, a swoje ubrania nosi nie raz, dwa, a nawet codziennie – jak płaszcze, czy marynarki. Styl Kate sprawia, że kobiety, które ją podziwiają mogą poczuć się jak ona!

Zobacz także: Wielka Brytania. Ukochany pies królowej towarzyszył jej nawet podczas podróży poślubnej!

Księżna Kate
Fot. Getty Images/Eddie Mulholland/East News/Tim Rooke

Księżna Kate
Fot. Getty Images/Arthur Edwards/East News/Chris Jackson

Księżna Kate
Fot. Getty Images/Karwai Tang/Pool/Samir Hussein

Kate Middleton
Fot. Getty Image/Neil Mockford/

Camilla chce dorównać Kate

Najmniej lubiana przedstawicielka rodziny królewskiej, księżna Camilla, żona księcia Karola nie zostaje w tyle. Stylizacjami próbuje nadgonić Kate i również stawia na modowy recykling. Zielony płaszcz, który uwielbia, można było zobaczyć już w kilku wydaniach. Mówi się, że także jej mąż, książę Karol inwestując w garderobę, robi na długie lata. Można więc powiedzieć, że rodzina ta jest bardzo praktyczna!  

Czytaj również: Wielka Brytania. Romans księżnej Diany i Hasnata Khana. W „The Crown” pominięto najważniejsze szczegóły

Księżna Camilla
Fot. Getty Images/Jeff Spicer/Max Mumby

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.