Księżniczka Anna jest eko
Fot. Getty Images/Chris Jackson/Jayne Fincher
O tym się mówi!

Księżniczka Anna od 40 lat nosi te same ubrania! A inni członkowie rodziny królewskiej?

Księżna Kate i Księżna Camilla też są eko!

Aleksandra Frankowska 17 marca 2021 13:27
Księżniczka Anna jest eko
Fot. Getty Images/Chris Jackson/Jayne Fincher

Brytyjska rodzina królewska słynie z wyszukanego gustu, zwłaszcza jeśli chodzi o kobiece stylizacje. Księżna Kate jest ikoną stylu, królowa Elżbieta uwielbia jednokolorowe garsonki, zaś księżniczka Anna… ubrania sprzed 40 lat! Okazuje się, że garderoba rodziny królewskiej nie zawsze się zmienia, a wielu jej przedstawicieli kilkukrotnie pokazuje się publicznie w tych samych ubraniach, nawet na przestrzeni dekad. Czy to trend na ekologię czy zamiłowanie do dawnych fasonów? A może względy ekonomiczne? Modowy recykling ubrań w rodzinie królewskiej jest niesamowity!

Moda zero waste w brytyjskiej rodzinie królewskiej

Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej muszą dbać o swój wizerunek, nie tylko unikając skandali. Ich wizerunek jest równie ważny, jeśli chodzi o stroje, które dobierają. Często mają one ukryty przekaz. Muszą być dostosowane do dworskiej etykiety, a przypadku kobiet, za dużo nie odsłaniać. Okazuje się, że nie wszyscy trwonią fortunę na kreacje. Wielu z nich decyduje się na modowy recykling i po kilku latach wyjmuje z szafy stare ubrania, dając im drugie życie. W ten sposób działa nie tylko księżna Kate, ale również księżniczka Anna.

Kremowy płaszcz w stylu księżniczki Anny

Garderoba księżniczki Anny – nosi ubrania sprzed 40 lat!

Najmniej popularne dziecko królowej Elżbiety i księcia Filipa, księżniczka Anna, zazwyczaj występuje w cieniu swoich trzech braci. Raczej mówi się o niej w kontekście niezbyt urodziwej i często skwaszonej na zdjęciach podczas publicznych wystąpień. To, na co uwagę zwraca brytyjska praca, to zamiłowanie księżniczki do starych kreacji. Jej wygląd i garderoba nie zmieniają się niemal od pół wieku! Po 40, 30 czy 20 latach, księżniczka Anna wciąż pokazuje się w tych samych garsonkach i płaszczach, zmieniając zaledwie dodatki – kapelusze, torebki czy buty. Wciąż może pochwalić się smukłą sylwetką, dlatego kreacje świetnie na niej leżą. Nie są jednak zachwycające, z uwagi na zmieniające się trendy.

Zobacz też: Księżniczka Anna pokazała, jak wygląda jej salon! 

Księżniczka Anna
Fot. Getty Images/Foto24/Gallo Images/Jayne Fincher

Księżniczka Anna
Fot. Getty Images/Tim Graham/Mark Cuthbert

Kate Middleton również oszczędza na garderobie

Brytyjczycy kochają Kate Middleton za jej styl i umiejętność odnalezienia się w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Dziewczyna z ludu, która w przyszłości zostanie królową jest podziwiana przez kobiety na całym świecie, które namiętnie kupują ubrania w których pojawia się Kate. Wielokrotnie pokazała jednak, że poza światowej sławy projektantami, lubi również sieciówki, a swoje ubrania nosi nie raz, dwa, a nawet codziennie – jak płaszcze, czy marynarki. Styl Kate sprawia, że kobiety, które ją podziwiają mogą poczuć się jak ona!

Zobacz też: Księżna Kate w stylizacji na wiosnę 2021. Pastelowy róż to hit na sezon wiosna-lato 2021!

Księżna Kate
Fot. Getty Images/Eddie Mulholland/East News/Tim Rooke

Księżna Kate
Fot. Getty Images/Arthur Edwards/East News/Chris Jackson

Księżna Kate
Fot. Getty Images/Karwai Tang/Pool/Samir Hussein

Kate Middleton
Fot. Getty Image/Neil Mockford/

Camilla chce dorównać Kate

Najmniej lubiana przedstawicielka rodziny królewskiej, księżna Camilla, żona księcia Karola nie zostaje w tyle. Stylizacjami próbuje nadgonić Kate i również stawia na modowy recykling. Zielony płaszcz, który uwielbia, można było zobaczyć już w kilku wydaniach. Mówi się, że także jej mąż, książę Karol inwestując w garderobę, robi na długie lata. Można więc powiedzieć, że rodzina ta jest bardzo praktyczna!

Zobacz też: Nieznane oblicze księżnej Camilli. Żona księcia Karola pokazała swój prywatny gabinet!

Księżna Camilla
Fot. Getty Images/Jeff Spicer/Max Mumby

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.