księżniczka Anna
Fot. Getty Images
Ze świata mody

Wielka Brytania. Uwierzycie, że księżniczka Anna była trendsetterką?

Jako pierwsza w rodzinie królewskiej lansowała trend, który znów będzie modny wiosną 2023

Marta Cieplak 5 lutego 2023 11:30
księżniczka Anna
Fot. Getty Images

Księżniczka Anna była jedyną córką królowej Elżbiety II i księcia Filipa, ale nigdy nie była ulubienicą ani opinii publicznej, ani prasy w Wielkiej Brytanii. Dlaczego? Podobno eksperci twierdzili, że jest nudna. W dodatku nie chciała nigdy rozmawiać z prasą, jeśli nie była do tego zmuszona. Znacznie bardziej lubiła jeździć konno i w tym odnajdywała się najlepiej. Ale mimo że stroniła od fleszy fotoreporterów, dużą uwagę przykładała do swojego wyglądu i stylizacji.

ZOBACZ TAKŻE: Niewiele je łączyło. Jak wyglądała relacja księżniczki Anny z księżną Dianą?

Wyrazisty styl księżniczki Anny

W kwestii strojów, podobnie jak królowa Elżbieta II, księżniczka Anna uwielbia krzykliwe kolory, wzory i nakrycia głowy. Przyglądając się jej modowej transformacji można stwierdzić, że była i jest prawdziwą ikoną stylu. W dodatku nigdy nie bała się łamać ogólnie przyjętych zasad i chętniej niż w eleganckich sukienkach pozowała w... jeansach i kowbojkach.

Jako pierwsza w rodzinie królewskiej pozwoliła sobie także na noszenie koszulek w marynarskie paski. Miało to miejsce podczas regat Cowes, gdy miała zaledwie 19 lat. Na pokładzie jachtu był wtedy także jej ojciec, książę Filip, który bardzo elegancko prezentował się w białej koszuli i marynarskiej czapce.

księżniczka Anna marynarksie paski
Fot. Getty Images

Po niej długo nikt z rodziny królewskiej nie odważył się na taki ruch. Nawet księżna Diana, choć uwielbiała paski, nigdy nie założyła zwykłej koszulki w marynarskim stylu. Decydowała się jedynie na jedwabne koszule w pionowe pasy lub sukienki z tym motywem.

Dopiero po wielu, wielu latach do noszenia marynarskich koszulek wróciła księżna Kate, która bez wątpienia odmładza królewskie stylizacje.

księzna Kate marynarskie paski
Fot. Getty Images

Choć zawsze pamięta, by takie casualowe elementy łączyć nie tylko z jeansami, ale także z marynarką, która przełamuje sportowy look. Taka stylizacja to doskonała propozycja na dzień w pracy albo na weekend. 

Warto już teraz szukać koszulek w tym stylu, bo pewne jest, że wiosną 2023 paski znów będą bardzo modne! 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…