Elżbieta II nie żyje? Fatalna pomyłka brytyjskich mediów
Fot. Eddie Mulholland - WPA Pool/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Królowa Elżbieta II ma ukryty talent. Nie wszyscy wiedzą, czym pasjonuje się monarchini

To hobby zbliżyło ją z księżną Kate

Ksenia Krasko 3 sierpnia 2022 10:14
Elżbieta II nie żyje? Fatalna pomyłka brytyjskich mediów
Fot. Eddie Mulholland - WPA Pool/Getty Images

Mimo że na co dzień trzymają się wielu zasad i dostosowują się do określanych przez protokół nakazów, to prywatnie członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej mają różne hobby i zainteresowania, którym uwielbiają oddawać się w wolnym czasie. Fani royalsów doskonale wiedzą, że żona księcia Williama lubi zajmować się fotografowaniem. Nie każdy jednak wie, że ta pasja ma pozytywny wpływ na jej relację z bliskimi, a zwłaszcza z samą królową Elżbietą II. Okazuje się bowiem, że monarchini... zdecydowanie podziela jej zdanie.

Hobby księżnej Kate. Skąd zamiłowanie do fotografowania?

Fotografie, zrobione przez księżną Kate, często pojawiają się na oficjalnym Instagramie Pałacu Kensington. To na przykład urodzinowe portrety jej dzieciksiężniczki Charlotte oraz książąt George’a i Louisa. Takie posty są co prawda lekkim naruszeniem tradycji, ponieważ wcześniej zatrudniano znanych fotografów, ale żona Williama zdecydowanie ma talent. Zauważyła to Elżbieta II i postanowiła docenić Kate na swój sposób.

Czytaj też: Skandal wokół księcia Karola nie cichnie. Następca tronu otrzymał pieniądze od krewnych Bin Ladena

Jakie hobby ma księżna Kate?
Fot. Matt Porteous via Getty Images

Ukryta pasja Elżbiety II. Co lubi robić królowa?

Księżna Cambridge już od jakiegoś czasu jest patronką Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego. Przejęła to stanowisko po samej Elżbiecie II, która piastowała ten urząd przez 67 lat. Wszystko dlatego, że monarchini podziela pasję Kate, o czym przypomniano w Światowy Dzień Fotografii.

Na profilu Royal Family udostępniono trzy wyjątkowe zdjęcia monarchini, która... robi zdjęcia. Na drugim z kolei królowa tłumaczy działanie aparatu fotograficznego swoim dzieciom, Karolowi i Annie (1952 rok), a na trzecim chowa się za stylowym żółtym aparatem, żeby uwiecznić spotkanie z mężem (1982 rok).

Wiedzieliście, że Elżbieta II ma taką pasję? 

Zobacz także: Księżna Kate i książę William jakich nie znaliśmy. Ujęcia z imprez stały się hitem sieci

Elżbieta II ma ukryty talent. Jaka jest pasja królowej?
Fot. Anwar Hussein/Getty Images

Królowa Elżbieta II ma nietypowe hobby. Lubi robić zdjęcia
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.