Elżbieta II nie żyje? Fatalna pomyłka brytyjskich mediów
Fot. Eddie Mulholland - WPA Pool/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Królowa Elżbieta II ma ukryty talent. Nie wszyscy wiedzą, czym pasjonuje się monarchini

To hobby zbliżyło ją z księżną Kate

Ksenia Krasko 25 października 2021 15:14
Elżbieta II nie żyje? Fatalna pomyłka brytyjskich mediów
Fot. Eddie Mulholland - WPA Pool/Getty Images

Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej muszą stosować się do wielu zasad i nakazów, określonych przez protokół, ale nie oznacza to, że nie mają hobby, którym zajmują się w wolnym czasie. Przykładowo księżna Kate uwielbia fotografować, o czym wie każdy wielbiciel royalsów. Ta pasja ma pozytywny wpływ na relacje żony Williama z bliskimi – a szczególnie z Elżbietą II. Dlaczego? Ponieważ królowa podziela jej zdanie.

Hobby księżnej Kate. Skąd zamiłowanie do fotografowania?

Fotografie, zrobione przez księżną Kate, często pojawiają się na oficjalnym Instagramie Pałacu Kensington. To na przykład urodzinowe portrety jej dzieci – księżniczki Charlotte oraz książąt George’a i Louisa. Takie posty są co prawda lekkim naruszeniem tradycji, ponieważ wcześniej zatrudniano znanych fotografów, ale żona Williama zdecydowanie ma talent. Zauważyła to Elżbieta II i postanowiła docenić Kate na swój sposób.

Polecamy: Poddani porównali księżną Kate do księżnej Diany. Ekspertka ma inne zdanie

Jakie hobby ma księżna Kate?
Fot. Matt Porteous via Getty Images

Ukryta pasja Elżbiety II. Co lubi robić królowa?

Księżna Cambridge już od jakiegoś czasu jest patronką Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego. Przejęła to stanowisko po samej Elżbieta II, która piastowała ten urząd przez 67 lat. Wszystko dlatego, że monarchini podziela pasję Kate, o czym przypomniano w Światowy Dzień Fotografii.

Na profilu Royal Family udostępniono trzy wyjątkowe zdjęcia monarchini, która... robi zdjęcia. Na drugim z kolei królowa tłumaczy działanie aparatu fotograficznego swoim dzieciom, Karolowi i Annie (1952 rok), a na trzecim chowa się za stylowym żółtym aparatem, żeby uwiecznić spotkanie z mężem (1982 rok).

Wiedzieliście, że Elżbieta II ma taką pasję? 

Zobacz: Imiona członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Dlaczego mają ich po kilka?

Elżbieta II ma ukryty talent. Jaka jest pasja królowej?
Fot. Anwar Hussein/Getty Images

Królowa Elżbieta II ma nietypowe hobby. Lubi robić zdjęcia
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.