Złoto to królewski kolor. Która z nich wygląda najpiękniej?

Aleksandra Frankowska 1 października 2021 16:27

Złoty od zawsze uważany był za kolor królewski. Wszelkie klejnoty, a nawet wystrój wnętrz pałaców pełne był przepychu i dekorowane właśnie tym szlachetnym kruszcem. Mimo wszystko członkowie rodziny królewskiej w obecnych czasach nie często pokazują się w złotych kreacjach, które obecne świadczą raczej o ekstrawagancji i w wielu przypadkach mogą być nieodpowiednie, zbyt krzykliwe czy widowiskowe. Królowe, księżne, księżniczki i hrabiny pozwalają sobie na nie tylko w wyjątkowych, wieczorowych sytuacjach i to przy okazji naprawdę największych gal. Dlatego tak ogromną sensację wzbudzają, pojawiając się w złotym kolorze publicznie.

Zobacz też: Księżna Kate przyćmiła innych gości podczas światowej premiery Jamesa Bonda

Członkinie rodziny królewskiej w złotych sukniach

Kilka dni temu na złotą kreację domu mody Jenny Packham zdecydowała się księżna Kate z okazji premiery najnowszego filmu o przygodach Jamesa Bonda Nie czas umierać. Oczy całego świata zwrócone były na żonę przyszłego króla, która wyglądała absolutnie spektakularnie!

Przy tej okazji postanowiliśmy przyjrzeć się kartom historii i odnaleźć inne królewskie złote suknie, które członkinie tej rodziny nosiły z okazji różnych wydarzeń. Jak się w nich prezentowały? I na jakie okoliczności je założyły? Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii. 

1/5
Lady Diana
Copyright @om Wargacki/WireImage
1/5

W 1985 roku podczas premiery kolejnego filmu o przygodach Jamesa Bonda, złotą kreację wybrała Diana. Można zauważyć ogromną inspirację Kate właśnie tą stylizacją.

2/5
Księżna Kate
Copyright @ Chris Jackson/Getty Images
2/5

Księżna Kate w 2021 roku podczas premiery "Nie czas umierać" w złotej kreacji projektu Jenny Packham.

3/5
Beatrice Borromeo
Copyright @Pascal Le Segretain/Getty Images
3/5

Beatrice Borromeo związana z monakijską rodziną książęcą, w złotej kreacji na Festiwalu Filmowym w Rzymie w 2010 roku.

4/5
Królowa Elżbieta
Copyright @Tim Graham Photo Library via Getty Images
4/5

Królowa Elżbieta w Royal Opera House w 1981 roku podczas rozmowy z Cliffem Richardsem, tuż po jego występie.

5/5
Kitty Spencer
Copyright @David M. Benett/Dave Benett/Getty Images for Walpole
5/5

Lady Kitty Spencer w nowoczesnej złotej sukni w 2019 roku.

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.