królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Królowa Elżbieta II zachwyciła podczas otwarcia sesji parlamentu!

Uwagę Brytyjczyków przykuła istotna zmiana w wyglądzie...

Sabina Zięba 16 października 2019 16:15
królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images

W poniedziałek 14 października odbyło się oficjalne otwarcie nowych posiedzeń brytyjskiego parlamentu. Z tego powodu monarchini pojawiła się w Izbie Lordów i wygłosiła specjalną mowę. 93-latka oczarowała poddanych swoim wytwornym lookiem. Jak wyglądała?

Elżbieta II otwiera posiedzenie parlamentu

Królowa Elżbieta II już po raz 65. w czasie swojego panowania wygłaszała uroczystą mowę tronową, czyli Queen's Speech w obecności członków Izby Gmin. Zapowiedziała pracę rządu, jednak wiele osób zamiast skupić się na słowach o zbliżającym się brexicie i planie wyborczym premiera Borisa Johnsona, zwróciło uwagę na jej nakrycie głowy.

O dziwo, członkini brytyjskiej rodziny królewskiej po raz pierwszy w historii nie założyła na tę okazję swojej wysadzanej rubinami, szmaragdami, szafirami, perłami oraz diamentami korony. Zamiast tego pokazała się w diademie Jerzego IV z XIX wieku. Dlaczego? Otóż jej prawowity symbol władzy waży ponad kilogram, co stanowi duży ciężar dla kobiety w 93. roku życia, szczególnie podczas mowy, która trwała ponad 2 godziny.

Podobno monarchini zawsze obawiała się, że podczas któregoś z przemówień korona spadnie jej z głowy. Trzeba jednak przyznać, że biorąc pod uwagę jej wiek, prezentuje się wspaniale! Nie uważacie?  

królowa Elżbieta II, otwieranie posiedzenia parlamentu 2019
Fot. Getty Images

królowa Elżbieta II, otwieranie posiedzenia parlamentu 2019
Fot. Getty Images

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.