Królowa Elżbieta
Fot. Ben Stansall - WPA Pool/Getty Images
O tym się mówi!

Wielka Brytania: Dlaczego królowa Elżbieta II nie mieszka na co dzień w Pałacu Buckingham?

To pytanie nurtuje ludzi na całym świecie. A odpowiedź jest bardzo prosta!

Aleksandra Frankowska 2 czerwca 2022 14:27
Królowa Elżbieta
Fot. Ben Stansall - WPA Pool/Getty Images

Już dziś rozpoczynają się obchody Platynowego Jubileuszu Królowej Elżbiety. Przypuszcza się, że monarchini będzie w tym czasie mieszkać w zamku Windsor, jednak wielu zastanawia się, dlaczego nie w Buckingham? I dlaczego nie mieszka tam na co dzień?

ZOBACZ TEŻ: Brytyjska królowa Elżbieta II panuje już 70 lat! Przypominamy zdjęcia z jej koronacji

Gdzie na co dzień mieszka królowa Elżbieta?

Po śmierci ojca, królowa Elżbieta chciała zostać w Clarence House. Uwielbiała tę posiadłość, jednak Winston Churchill, który był ówczesnym premierem nalegał, aby monarchini wraz z rodziną na stałe przeniosła się do Buckingham Palace. Jeśli ktoś oglądał serial The Crown na Netflix, miał okazję zobaczyć, w jaki sposób przedstawiono również niezadowolenie królowej wynikające z przeprowadzki. Obecnie w Clarence House mieszka książę Karol z księżną Camillą.

Okres pandemii monarchini spędziła w zamku Windsor, który podobno bardzo lubi. Ponad 900-letnia posiadłość ma aż 1000 pokoi! To niesamowite, można się w nim przecież zgubić. Ostatnie dni spędził tam również książę Edynburga, Filip. Jeśli wierzyć opiniom prosto z otoczenia królowej, to właśnie z jego powodu ma ona taki sentyment do tego miejsca.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wyścigi gołębi, kaligrafia, śpiew. Nieznane pasje członków rodzin królewskich

Dlaczego królowa nie mieszka w Pałacu Buckingham?

Przede wszystkim królowa z uwagi na swój stan zdrowia bardzo rzadko przebywa w Londynie. Najczęściej spotkać można ją właśnie na zamku w Windsorze lub w słynnym Sandringham. Pałac Buckingham jest dla niej zdecydowanie za duży i nie ma możliwości obcowania z naturą, tak jak to jest w jej innych posiadłościach pod miastem. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.