najgłośniejsze rozstania 2021 roku
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/Piotr Molecki/East News
podsumowanie roku 2021

Związki tych par nie przetrwały próby czasu, czyli najgłośniejsze rozstania 2021 roku

2021 rok przyniósł wiele miłości, ale przyczynił się także do kilku złamanych serc i rozstań

Dorota Falkowska 27 grudnia 2021 19:54
najgłośniejsze rozstania 2021 roku
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/Piotr Molecki/East News

Minione miesiące może nie wprowadziły nas w aż taki szok i utratę kontroli, jak zrobił to rok 2020, ale z całą pewnością była to kontynuacja trudnych, pandemicznych czasów, które nie wszystkim związkom wyszły na dobre. Niektórym owszem! Misiek Koterski i Marcela Leszczak powrócili do siebie i dziś nie mogliby być szczęśliwsi, podobnie jak celebryci z amerykańskiego podwórka: Jennifer Lopez i Ben Affleck, którzy swoim zejściem się uradowali niejednego fana kibicującego ich związkowi przed laty. Jednak nie dla wszystkich był to równie obfity w miłość rok. Głośne rozwody, sekretne pożegnania i nagłe rozłąki. Jakie gwiazdy powiedziały sobie w tym w 2021 "żegnaj"? 

Najgłośniejsze rozstania 2021 roku

Doda i Emil Stępień 

Tajemniczy ślub z dala od paparazzi i bardzo medialny rozwód. Związek wokalistki z producentem filmowym trwał 5 lat. Doda i Emil Stępień pobrali się w sekrecie przed wszystkimi w kwietniu 2018 roku w Hiszpanii. W czerwcu tego roku na Instagramie artystki mogliśmy przeczytać jej oficjalne oświadczenie w sprawie rozwodu: „Decyzja była długo przepracowana przemyślana i jest ostateczna”, podkreśliła artystka.

Rozwód tej pary, w przeciwieństwie do ślubu, był głośny i problematyczny. W mediach przez kilka miesięcy krążyły wzajemne oskarżenia i nierozwiązane kwestie między małżonkami. Sprawa była tym głośniejsza, że odbywała się właściwie w tym samym czasie co promocja i premiera głośnego filmu Dody i Emila Stępnia pt. "Dziewczyny z Dubaju". 15 listopada Sąd Rejonowy w Warszawie przyznał im rozwód. 

najgłośniejsze rozstania 2021 roku
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Martyna Wojciechowska i Przemysław Kossakowski 

Nie będzie to chyba dużą przesadą, jeśli napiszemy, że to rozstanie zaszokowało wszystkich. Podróżnicy, dziennikarze, ludzie z pasją — wydawali się dla siebie stworzeni. W lipcu tego roku media obiegła wiadomość, że małżonkowie nie są już razem. „Po 3 latach związku i 3 miesiącach od ślubu, z dnia na dzień nastąpił koniec mojego małżeństwa”, napisała Martyna Wojciechowska, która od początku zaznaczała, że nie była to jej decyzja. „Ta nagła zmiana była dla mnie zaskoczeniem, bo odpowiedzialność, zobowiązanie i dane słowo są i zawsze będą dla mnie wartościami nadrzędnymi. Moja decyzja o ślubie była głęboko przemyślana i traktowałam ją bardzo poważnie”, przyznała prowadząca „Kobiety na krańcu świata”.

Zobacz także: Te związki nie przetrwały ostatnich 12 miesięcy... Które gwiazdy się rozstały?

najgłośniejsze rozstania 2021 roku
Fot. Piotr Molecki/East News

Jennifer Lopez i Alex Rodriguez

Miłość od pierwszego wejrzenia, głośne zaręczyny i nagła wiadomość o zerwaniu. Jennifer Lopez i Alex Rodriguez poznali się w 2017 roku i wydawało się, że są sobie pisani. Hollywood bardzo szybko podłapało pogłoski o ich rychłym ślubie. Były sportowiec oświadczył się wokalistce w marcu 2019 roku na Bahamach. Ślub był tylko kwestią czasu, jednak pandemia koronawirusa zmusiła parę do przełożenia uroczystości, i to niejednokrotnie. Z czasem media obiegły plotki o kryzysie w narzeczeństwie. 15 kwietnia Jennifer Lopez i Alex Rodriguez wydali oświadczenie o tym, że każde z nich idzie własną drogą. 

„Zdaliśmy sobie sprawę, że jesteśmy lepsi jako przyjaciele i cieszymy się, że tak pozostanie. Będziemy nadal współpracować i wspierać się nawzajem w naszych wspólnych przedsięwzięciach i projektach” – czytamy w oświadczeniu.

W przypadku J.Lo nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, ponieważ ku uciesze zwolenników jej głośnego związku z przeszłości z Benem Affleckiem — para wróciła do siebie! I wydaje się, że są w sobie zakochani jeszcze bardziej, niż kilka lat temu. 

Czytaj też: Jennifer Lopez przyznaje, że jest szczęśliwa. Tak komentuje relację z Benem Affleckiem

najgłośniejsze rozstania 2021 roku
Fot. Kevin Mazur/Getty Image

Camilla Cabello i Shawn Mendes

Od momentu powstania ich wspólnego hitu „Señorita”, Camila Cabello i Shawn Mendes stali się nierozłączni. Ich miłość rosła wraz z popularnością. Wydawali się idealnie dobrani. Na premierach filmowych i wydarzeniach muzycznych pojawiali się zawsze w duecie. Razem spędzili również czas lockdownu w pandemii. Jednak 17 listopada, po dwóch latach randkowania, ogłosili, że ich romantyczna relacja, to już przeszłość.  

„Cześć kochani, postanowiliśmy zakończyć nasz romantyczny związek, ale nasza miłość do siebie jako ludzi jest silniejsza niż kiedykolwiek. Rozpoczęliśmy związek jako najlepsi przyjaciele i nadal będziemy najlepszymi przyjaciółmi. Bardzo doceniamy Wasze wsparcie od samego początku i idziemy naprzód. Camila i Shawn”, napisali w oświadczeniu. 

najgłośniejsze rozstania 2021 roku
Fot. Kevin Mazur/WireImage

Krzesimir Dębski i Anna Jurksztowicz

Wybitny kompozytor oraz sławna wokalistka spędzili u swojego boku ostatnie 35 lat życia. Wieści o rozpadzie ich małżeństwa usłyszeliśmy na początku grudnia. Jednak wersje na temat rozstania pary są dwie: Anna Jurksztowicz utrzymuje, że to z powodu zdrad męża złożyła pozew o rozwód z orzeczeniem o winę. Z kolei Krzesimir Dębski ogłosił, że wraz z Anną są w separacji już dwa lata, a sprawę do sądu pokierował on sam. 

Zobacz też: Krzesimir Dębski potwierdził rozwód z Anną Jurksztowicz. Wydał oświadczenie

najgłośniejsze rozstania 2021 roku
Fot. TRICOLORS/East News

Olga Kalicka i Cezary Nowak

Spełniona mama, aktorka i właścicielka marki RÊVES. O karierze Olgi Kalickiej można przeczytać w mediach sporo, ale nie dotyczy to jej życia prywatnego. Aktorka bardzo rzadko komentowała swój związek z Cezarym Nowakiem. To, co wiadomo na pewno, to że trzy lata temu zostali rodzicami Aleksa. Wtedy też aktorka przyjęła oświadczyny ukochanego. W połowie grudnia Olga Kalicka zabrała głos w sprawie medialnych doniesień o rozpadzie jej związku. Na swoim profilu poinformowała wszystkich o ważnych zmianach w jej życiu:

„Włożyliśmy wiele trudu i pracy w to, żeby być pełną rodziną, ale nie zawsze pomimo chęci i pełnego zaangażowania osiągamy to czego pragniemy. Kilka miesięcy temu podjęliśmy więc najtrudniejszą decyzję w naszym życiu. Decyzję o rozstaniu. To, co jest niezmienne to to, że kochamy Aleksia najbardziej na świecie i jako jego rodzice zrobimy wszystko by miał cudowne, pełne radości dzieciństwo i wyrósł na mądrego, szczęśliwego człowieka", pisze aktorka. 

Czytaj też: Olga Kalicka rozstała się z partnerem. Aktorka potwierdziła doniesienia mediów

Bill Gates i Melinda Gates

Bill i Melinda Gatesowie byli małżeństwem przez 27 lat, wychowali razem trójkę dzieci: 21-letniego syna Rory'ego Johna, 18-letnią Phoebe Adele i 25-letnią Jennifer Katharine. Mimo że od lat para żyła raczej obok siebie, niż razem, to wiadomość o separacji z pewnością zaskoczyła niejednego. Kiedy na początku maja świat dowiedział się o ich rozstaniu, jedno było pewne: ten rozwód będzie równie głośny, co drogi. 
Były prezes zarządu korporacji Microsoft i jego małżonka musieli rozporządzić majątkiem o wartości około 150 miliardów dolarów. Małżonkowie oficjalnie rozwiedli się na początku sierpnia 2021 roku. Gatesowie zapowiedzieli, że rozstanie nie wpłynie na dalsze prowadzenie ich Fundacji, która prężnie działa już od dwudziestu lat. 

najgłośniejsze rozstania 2021 roku
Fot. Frederic Stevens/Getty Images

Monika i Zbigniew Zamachowscy

Rozstanie tej pary odbiło się w mediach szerokim echem. Aktor i dziennikarka spotykali się od 2011 roku. Wszyscy patrzyli na ten związek nieco podejrzliwie, zastanawiali się, czy przetrwa. „Uznaliśmy, że mamy szansę, jedną na milion, i uczepiliśmy się tego”, opowiadała dziennikarka przed laty w wywiadzie dla magazynu VIVA!. W tym roku para miała świętować siódmą rocznicę ślubu, ale zamiast tego w marcu prasę zalały wiadomości o ich domniemanym rozstaniu. Wtedy wówczas Monika Zamachowska w rozmowie z Faktem przyznała, że oboje z mężem mają za sobą trzy małżeństwa, więc są w pełni świadomi tego, że każda relacja kiedyś może się skończyć.

Po informacji o tym, że aktor wyprowadził się z domu, a kilka miesięcy później Monika Richardson związała się z przedsiębiorcą Konradem Wojterkowskim, z którym obecnie mieszka, nikt nie miał już nadziei, że związek Zamachowskich uda się uratować...  

Czytaj także: Zbigniew i Monika Zamachowscy rozstali się. Razem przeszli naprawdę wiele...

najgłośniejsze rozstania 2021 roku
Fot. TRICOLORS/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…