Robert Lewandowski, mecz, Polska
Fot. Foto Olimpik/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

To był naprawdę emocjonujący mecz!

Pożegnanie Piszczka, omdlenie Glika, bramka Lewandowskiego...

Sabina Zięba 19 listopada 2019 23:00
Robert Lewandowski, mecz, Polska
Fot. Foto Olimpik/REPORTER

We wtorkowy wieczór 19 listopada na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się mecz reprezentacji Polski ze Słowenią. Było to starcie w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2020. Jak poradzili sobie nasi rodacy?

Mecz Polska - Słowenia: wynik

Starcie ze Słowenią zakończyło się zwycięstwem Polski 3:2. Choć teoretycznie stawka meczu nie była duża, bo reprezentacja Polski już wcześniej zapewniła sobie awans do mistrzostw Europy oraz pierwsze miejsce w grupie, to wydarzenie i tak wywołało wielkie emocje. 

Już na początku spotkania wyskakujący do piłki Jan Oblak przypadkowo uderzył w twarz Kamila Glika, który momentalnie padł na boisko. Według reportera Polsatu Sport, Marcina Feddka, piłkarz złamał nos, a przez chwilę stracił nawet przytomność. W jego miejsce pojawił się Artur Jędrzejczyk.

Pierwsza bramka padła w trzeciej minucie i strzelił ją naszym przeciwnikom Sebastian Szymański. Słoweńcy wyrównali już w 14. minucie. Następnie Robert Lewandowski zdobył gola w 54. minucie, a siedem minut później ponownie nastał remis. Zwycięską bramkę w 81. minucie strzelił natomiast Jacek Góralski.

To właśnie tym spotkaniem oficjalnie z reprezentacją Polski pożegnał się Łukasz Piszczek. 66-krotny reprezentant naszego kraju schodził z murawy, podczas gdy piłkarze obu drużyn utworzyli mu szpaler, a kibice wykrzykiwali jego nazwisko. Piłkarz się rozkleił, choć jeszcze wczoraj sam zastanawiał się, jak zareaguje. Na wypełnionym Narodowym emocje wzięły górę.  

Łukasz Piszczek

Łukasz Piszczek w koszulce reprezentacji

Robert Lewandowski

Eliminacje do Euro 2020: Robert Lewandowski
Fot. Kamil Piklikiewicz/East News

TAGI #mecz

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.