Polska Hiszpania mecz
Fot. THANASSIS STAVRAKIS/AFP/East News
Euro 2020

Euro 2020: Mecz Polska-Hiszpania za nami. Zaskakujący wynik spotkania!

Jak zakończyło się to spotkanie?

Gabriela Czernecka 19 czerwca 2021 22:59
Polska Hiszpania mecz
Fot. THANASSIS STAVRAKIS/AFP/East News

Drugi mecz reprezentacji Polski na Euro 2020 za nami. Mecz nazywany "meczem o wszystko" niestety nie zakończył się wynikiem, na jaki liczyła polska drużyna. Podopieczni Paulo Sousy musieli sprostać wyjątkowo trudnemu zadaniu i zmierzyć się z faworyzowaną reprezentacją Hiszpanii. Jak zakończyło się to spotkanie?

Euro 2020: Mecz Polska-Hiszpania relacja

Polska kadra Kadra pierwszy mecz na tegorocznych Mistrzostwach Europy rozegrała 14 czerwca ze Słowacją. Od samego początku gry nie brakowało emocji - już w 18. minucie meczu piłka odbiła się od słupka, a po chwili do bramki trafiła po po odbiciu się od pleców Wojciecha Szczęsnego. Gol zapisano jako samobój polskiego bramkarza. Druga połowa meczu zaczęła się już z korzyścią dla Polaków - w 45 minucie gola zdobył Karol Linetty. Niestety 20 minut później polska reprezentacja straciła zawodnika w wyniku czerwonej kartki, która trafiła do Grzegorza Krychowiaka. Słowacy wykorzystali sytuację i w 69. minucie zdobyli bramkę. Spotkanie zakończyło się z wynikiem 2:1 dla Słowacji.

Przegrany mecz ze Słowacją sprawił, że mecz z Hiszpanią, który Polacy rozgrali dzisiejszego wieczoru na stadionie w Sewilli był meczem o wszystko. Jak poradzili sobie Polacy?

Zobacz: Euro 2020. Mecz Polska-Słowacja za nami! Reprezentacja Polski walczyła do końca

Na boisku toczyła się zacięta walka. W 25 minucie drugiego meczu Polaków na Euro 2020 gola dla Hiszpanów zdobył Alvaro Morata. Pierwsza połowa mogła zakończyć się remisem. Świderski uderzył w słupek, a piłkę, która trafiła prosto do Lewandowskiego niestety ten dobił prosto w Simona. Akcja zakończyła się,  rzutem rożnym.

Polska Hiszpania mecz
Fot. LLUIS GENE/AFP/East NewsLLUIS GENE/AFP/East News
 

Po przerwie Polacy wrócili w wielkim stylu. W 54 minucie Lewandowski strzalem głową zdobył bramkę. Polacy wyrównali 1:1. Mecz skończył się remisem. To zapewnia Polsce szansę na wyjście z grupy. Teraz polska reprezentacja musi wygrać na Euro 2020 ze Szwecją w następnym spotkaniu, które odbędzie się 23 czerwca o godzinie 18:00. Pozostaje nam trzymać kciuki za Polaków!  

Polska Hiszpania mecz
Fot. LLUIS GENE/AFP/East News

TAGI #mecz #EURO 2020

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.