Robert Lewandowski
Fot. Instagram @_rl9, @martawojtal
ZE ŚWIATA SPORTU

Robert Lewandowski na ławce rezerwowych! Czy uda mu się rozegrać setny mecz w kadrze?

Kto zagra w meczu z Irlandią?

Gabriela Czernecka 11 września 2018 20:00
Robert Lewandowski
Fot. Instagram @_rl9, @martawojtal

Właśnie podano oficjalny skład biało-czerwonych na dzisiejszy mecz Polski z Irlandią. Od wczoraj spekulowano, czy Robertowi Lewandowskiemu uda się rozegrać setny mecz w reprezentacji? Dokładnie dziesięć lat temu zaczynał swoją przygodę w polskich barwach. Trener Jerzy Brzęczek nie umieścił jednak piłkarza w pierwszej jedenastce! Kto w takim razie zagra?

Mecz Polska: Irlandia - Robert Lewandowski strzeli gola?

Dzień przed towarzyskim meczem z Irlandią kapitan naszej reprezentacji podzielił się z fanami archiwalnym nagraniem z pierwszego meczu, który zagrał w polskich barwach. Fani piłkarza szybko doliczyli się, że jutrzejsze spotkanie może być jego setnym meczem w sportowej karierze. Piłkarz od dziesięciu lat jest zawodnikiem naszej kadry. Kapitan polskiej reprezentacji ma na koncie wiele genialnych meczy i spektakularnych goli. Nic dziwnego, że uznawany jest za jednego z najlepszych strzelców swojego pokolenia. 

„Dokładnie 10 lat temu po raz pierwszy zagrałem mając na sobie koszulkę Polskiej Reprezentacji. Granie dla Polski i polskich kibiców zawsze było moim marzeniem, dlatego każda okazja do wystąpienia w narodowej reprezentacji jest dla mnie specjalnym wyróżnieniem. Jestem dumny, że ta historia trwa już 10 lat. Polska!”, pisze Robert pod krótkim filmikiem. 

Na 45 minut przed meczem poznaliśmy skład pierwszej jedenastki. W bramce stanie Wojciech Szczęsny, a dalej kolejno zobaczymy: Tomasza Kędziorę, Kamila Glika, Marcina Kamińskiego, Arkadiusza Recę, Kubę Błaszczykowskiego, Grzegorza Krychowiaka, Karola Linetty, Rafała Kurzawę, Arkadiusza Milika i Krzysztofa Piątek. Dla Jakuba Błaszczykowskiego będzie to 102. mecz w kadrze. 

Myślicie, że trener wpuści Roberta na boisko? My mocno trzymamy kciuki!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?