Robert Lewandowski
Fot. Instagram @_rl9, @martawojtal
ZE ŚWIATA SPORTU

Robert Lewandowski na ławce rezerwowych! Czy uda mu się rozegrać setny mecz w kadrze?

Kto zagra w meczu z Irlandią?

Gabriela Czernecka 11 września 2018 20:00
Robert Lewandowski
Fot. Instagram @_rl9, @martawojtal

Właśnie podano oficjalny skład biało-czerwonych na dzisiejszy mecz Polski z Irlandią. Od wczoraj spekulowano, czy Robertowi Lewandowskiemu uda się rozegrać setny mecz w reprezentacji? Dokładnie dziesięć lat temu zaczynał swoją przygodę w polskich barwach. Trener Jerzy Brzęczek nie umieścił jednak piłkarza w pierwszej jedenastce! Kto w takim razie zagra?

Mecz Polska: Irlandia - Robert Lewandowski strzeli gola?

Dzień przed towarzyskim meczem z Irlandią kapitan naszej reprezentacji podzielił się z fanami archiwalnym nagraniem z pierwszego meczu, który zagrał w polskich barwach. Fani piłkarza szybko doliczyli się, że jutrzejsze spotkanie może być jego setnym meczem w sportowej karierze. Piłkarz od dziesięciu lat jest zawodnikiem naszej kadry. Kapitan polskiej reprezentacji ma na koncie wiele genialnych meczy i spektakularnych goli. Nic dziwnego, że uznawany jest za jednego z najlepszych strzelców swojego pokolenia. 

„Dokładnie 10 lat temu po raz pierwszy zagrałem mając na sobie koszulkę Polskiej Reprezentacji. Granie dla Polski i polskich kibiców zawsze było moim marzeniem, dlatego każda okazja do wystąpienia w narodowej reprezentacji jest dla mnie specjalnym wyróżnieniem. Jestem dumny, że ta historia trwa już 10 lat. Polska!”, pisze Robert pod krótkim filmikiem. 

Na 45 minut przed meczem poznaliśmy skład pierwszej jedenastki. W bramce stanie Wojciech Szczęsny, a dalej kolejno zobaczymy: Tomasza Kędziorę, Kamila Glika, Marcina Kamińskiego, Arkadiusza Recę, Kubę Błaszczykowskiego, Grzegorza Krychowiaka, Karola Linetty, Rafała Kurzawę, Arkadiusza Milika i Krzysztofa Piątek. Dla Jakuba Błaszczykowskiego będzie to 102. mecz w kadrze. 

Myślicie, że trener wpuści Roberta na boisko? My mocno trzymamy kciuki!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.