Robert Lewandowski, eliminacje EURO 2020
Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER
ZE ŚWIATA SPORTU

Za nami emocjonujący mecz Słowenia-Polska! Wynik jest jednak dla wielu zaskoczeniem...

Eliminacje do EURO 2020 przekroczyły już półmetek

Rafał Kowalski 6 września 2019 22:39
Robert Lewandowski, eliminacje EURO 2020
Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Czy udział polskiej reprezentacji w EURO 2020 jest jeszcze możliwy? Na ten moment tak, jednak biało-czerwoni właśnie przerwali pasmo samych zwycięstw. Nasi piłkarze rozegrali do tej pory 5 spotkań w ramach eliminacji do turnieju i 4 wygrali, zaś ostatnie - dzisiejsze ze Słowenią - niestety skończyło się porażką i wynikiem 0:2. 

Wynik meczu Słowenia-Polska - przewidywania

Na boisku w Lublanie, polska reprezentacja zaprezentowała się w poniższym składzie: Kamil Grosicki, Krzysztof Piątek, Łukasz Fabiański, Bartosz Bereszyński, Piotr Zieliński, Grzegorz Krychowiak,Tomasz Kędziora, Michał Pazdan, Jan Bednarek, Mateusz Klich, Robert Lewandowski. Z powodu kontuzji z kolegami nie grał Kamil Glik. Co ciekawe, trener Jerzy Brzęczek poza tą jedną zmianą, w porównaniu do ostatniego meczu z Izraelem, nie zadecydował się na nowych zawodników.

Na chwilę przed wejściem zawodników na murawę, w sieci ukazał się wywiad ze Zbigniewem Bońkiem, który prosił kibiców o wstrzymanie się z radością związaną z głosami o pewnym awansie biało-czerwonych do EURO 2020. „Żeby w sporcie coś osiągnąć, trzeba mieć w sobie dużo pokory. Naszą siłą jest m.in. to, że do każdego meczu podchodzimy skoncentrowani na sto procent. Zarówno z naszej strony, logistycznie, jak i ze strony drużyny - nikogo nie lekceważymy. Czy biorę pod uwagę najczarniejszy scenariusz? Nie chciałbym, żeby coś takiego się stało, bo byłaby to porażka. A tych porażek w naszej piłce klubowej jest tyle, że futbol reprezentacyjny musi to wszystko osłodzić. Oczywiście w tym momencie nie możemy powiedzieć, że jedziemy na Euro 2020, bo z 12 punktami nigdzie nie pojedziemy. Musimy ich mieć co najmniej 19-20, więc trzeba jeszcze wygrać dwa-trzy mecze”, mówił Zbigniew Boniek w rozmowie z PAPem.

Słowenia - Polska - przebieg meczu, wynik, gole

Jak przebiegł mecz Słowenia-Polska? Niestety przedwczesny entuzjazm polskich kibiców faktycznie nie miał sensu. Ostateczny wynik zawiódł tych, którzy liczyli na zwycięstwo biało-czerwonych.. Piłkarze bowiem przegrali ze Słowenią 0:2. Rywale najpierw strzelili nam gola w 35. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Łukasz Fabiański nie miał wtedy ze strzałem Aljaza Struny w bramce szans. Trzydzieści minut później jego kolega z zespołu Andraz Sporar wbił nam drugą bramkę. Chwilę później Robert Lewandowski oddał celny strzał, ale sędzia go nie uznał. W tym momencie nadzieje polskich kibiców na chociaż 1 punkt za remis umarły... Nasi zawodnicy do końca nie odzyskali gry w stylu, który pokazali nam w poprzednich eliminacyjnych spotkaniach.

Eliminacje do EURO 2020: Czy Polska ma szanse na wyjście z grupy G?

Aktualnie Polska pozostaje i tak liderem w grupie G. Dwanaście punktów na naszym koncie daje nam szansę, że zagramy w Mistrzostwach Europy organizowanych za rok w Wielkiej Brytanii. Czy tak się jednak stanie? Wszystko może się zdarzyć. Żeby awans się udał na pewno musimy wygrać następne spotkanie. A to już w poniedziałek. 

Reprezentacja Polski
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.