Robert Lewandowski, eliminacje EURO 2020
Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER
ZE ŚWIATA SPORTU

Za nami emocjonujący mecz Słowenia-Polska! Wynik jest jednak dla wielu zaskoczeniem...

Eliminacje do EURO 2020 przekroczyły już półmetek

Rafał Kowalski 6 września 2019 22:39
Robert Lewandowski, eliminacje EURO 2020
Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Czy udział polskiej reprezentacji w EURO 2020 jest jeszcze możliwy? Na ten moment tak, jednak biało-czerwoni właśnie przerwali pasmo samych zwycięstw. Nasi piłkarze rozegrali do tej pory 5 spotkań w ramach eliminacji do turnieju i 4 wygrali, zaś ostatnie - dzisiejsze ze Słowenią - niestety skończyło się porażką i wynikiem 0:2. 

Wynik meczu Słowenia-Polska - przewidywania

Na boisku w Lublanie, polska reprezentacja zaprezentowała się w poniższym składzie: Kamil Grosicki, Krzysztof Piątek, Łukasz Fabiański, Bartosz Bereszyński, Piotr Zieliński, Grzegorz Krychowiak,Tomasz Kędziora, Michał Pazdan, Jan Bednarek, Mateusz Klich, Robert Lewandowski. Z powodu kontuzji z kolegami nie grał Kamil Glik. Co ciekawe, trener Jerzy Brzęczek poza tą jedną zmianą, w porównaniu do ostatniego meczu z Izraelem, nie zadecydował się na nowych zawodników.

Na chwilę przed wejściem zawodników na murawę, w sieci ukazał się wywiad ze Zbigniewem Bońkiem, który prosił kibiców o wstrzymanie się z radością związaną z głosami o pewnym awansie biało-czerwonych do EURO 2020. „Żeby w sporcie coś osiągnąć, trzeba mieć w sobie dużo pokory. Naszą siłą jest m.in. to, że do każdego meczu podchodzimy skoncentrowani na sto procent. Zarówno z naszej strony, logistycznie, jak i ze strony drużyny - nikogo nie lekceważymy. Czy biorę pod uwagę najczarniejszy scenariusz? Nie chciałbym, żeby coś takiego się stało, bo byłaby to porażka. A tych porażek w naszej piłce klubowej jest tyle, że futbol reprezentacyjny musi to wszystko osłodzić. Oczywiście w tym momencie nie możemy powiedzieć, że jedziemy na Euro 2020, bo z 12 punktami nigdzie nie pojedziemy. Musimy ich mieć co najmniej 19-20, więc trzeba jeszcze wygrać dwa-trzy mecze”, mówił Zbigniew Boniek w rozmowie z PAPem.

Słowenia - Polska - przebieg meczu, wynik, gole

Jak przebiegł mecz Słowenia-Polska? Niestety przedwczesny entuzjazm polskich kibiców faktycznie nie miał sensu. Ostateczny wynik zawiódł tych, którzy liczyli na zwycięstwo biało-czerwonych.. Piłkarze bowiem przegrali ze Słowenią 0:2. Rywale najpierw strzelili nam gola w 35. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Łukasz Fabiański nie miał wtedy ze strzałem Aljaza Struny w bramce szans. Trzydzieści minut później jego kolega z zespołu Andraz Sporar wbił nam drugą bramkę. Chwilę później Robert Lewandowski oddał celny strzał, ale sędzia go nie uznał. W tym momencie nadzieje polskich kibiców na chociaż 1 punkt za remis umarły... Nasi zawodnicy do końca nie odzyskali gry w stylu, który pokazali nam w poprzednich eliminacyjnych spotkaniach.

Eliminacje do EURO 2020: Czy Polska ma szanse na wyjście z grupy G?

Aktualnie Polska pozostaje i tak liderem w grupie G. Dwanaście punktów na naszym koncie daje nam szansę, że zagramy w Mistrzostwach Europy organizowanych za rok w Wielkiej Brytanii. Czy tak się jednak stanie? Wszystko może się zdarzyć. Żeby awans się udał na pewno musimy wygrać następne spotkanie. A to już w poniedziałek. 

Reprezentacja Polski
Fot. East News

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.