Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, Viva! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Anna Lewandowska o meczach reprezentacji Polski. Tak reaguje Robert Lewandowski

„Bardzo to przeżywa”, deklaruje trenerka

Konrad Szczęsny 16 września 2023 12:36
Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, Viva! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

W sobotni poranek Anna Lewandowska była gościnią „Dzień Dobry TVN”. Trenerka, która przyleciała do Polski ze słonecznej Hiszpanii, ujawniła, jak jej mąż reaguje na wynik meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej. Przyznała, że Robert Lewandowski bardzo przeżywa to, co dzieje się na boisku oraz medialny zgiełk z tym związany...

Reprezentacja Polski przegrała z Albanią. Tak reaguje Robert Lewandowski

Gdy siódmego września biało-czerwoni rozgrywali mecz z Wyspami Owczymi na PGE Narodowym w Warszawie, na trybunach zabrakło Anny Lewandowskiej. Wszystko dlatego, że trenerka obchodziła wówczas urodziny. Jednak gdy jej mąż zdobył gola dla reprezentacji Polski, wykonał charakterystyczną cieszynkę: zasłonił najpierw oczy, potem uszy a na końcu usta. Zdradził, że zrobił to z dedykacją dla małżonki. W sobotni poranek 35-latka zasiadła na kanapie „Dzień Dobry TVN” i została zapytana, jak zareagowała na ten gest. „To był nasz sekret”, stwierdziła. I dodała, że przecież ich się nie zdradza...

Oczywiście nie mogło zabraknąć odwołań do ostatniego spotkania biało-czerwonych z Albanią. Odbyło się ono w niedzielę 10 września i zakończyło wynikiem 0:2 dla bałkańskiego kraju. Po jego zakończeniu wybuchła medialna burza, z ust wielu kibiców posypały się gromy. Wyraz tego dali m.in. na Instagramie kapitana reprezentacji, w komentarzach pod zdjęciami. Ostatecznie za porażkę odpowiedział Fernando Santos, który stracił posadę trenera reprezentacji Polski.

Jak na to wszystko reaguje Robert Lewandowski, który jest kapitanem? Jego małżonka przyznała, że każde spotkanie na murawie to dla sportowca duże wyzwanie, podchodzi do niego bardzo poważnie i zdaje sobie sprawę, że jest to kwestia narodowa. 

„Reprezentacja budzi wiele emocji. Mój mąż jest już 15 lat w reprezentacji Polski. Przeżyliśmy wiele pięknych chwil z reprezentacją, jak i wiele przykrych momentów. Jedyne, co mogę powiedzieć, to Robert bardzo przeżywa te mecze i bardzo mu zależy. Wiem o tym, jak bardzo chce”, podkreśliła w rozmowie z Damianem Michałowskim i Pauliną Krupińską. „Tego typu znaki, to są nasze połączenia między nami, ale po prostu wiem, jak mu jest ciężko”, dodała, nawiązując do pamiętnej cieszynki (wideo zamieszczamy poniżej).

Czytaj także: Pomagała mamie go wychować, została jego aniołem stróżem. Anna Lewandowska była wielkim oparciem dla młodszego brata

Anna Lewandowska wspiera męża. Zdradziła, co robią prywatnie

Presja związana ze spotkaniami reprezentacji jest zawsze bardzo duża. Mecze biało-czerwonych budzą skrajne emocje, stają się sprawą narodową. Napięcie może więc odbijać się na najbliższych piłkarzy: ich żonach i dzieciach. Czy tak jest w przypadku Anny i Roberta Lewandowskich? W żadnym wypadku! Trenerka podkreśliła, że wie, jaka odpowiedzialność spoczywa na jej mężu i stara się być dla niego wsparciem. 

Kapitan reprezentacji Polski nie ma zwyczaju wyładowywania frustracji na najbliższych. „Myślę, że każda żona jest katalizatorem i wsparciem dla swojego męża i to jest bardzo ważne. Zawsze wspieram mojego męża i zawsze będę go wspierała. Oczywiście są takie trudniejsze momenty, ale Robert zawsze jak jest w domu, stara się skupić na rodzinie i dziewczynkach”, podkreśliła.

A jakie są najbliższe plany Anny Lewandowskiej? Zdradziła, że pojawiła się w Polsce w związku z pewnymi zobowiązaniami... „Mam zawsze postanowienia, cele, a że jest wrzesień, to się oczywiście dużo u mnie dzieje i dlatego też przyjechałam do Polski do pracy na kilka dni, żeby poprowadzić pewne projekty”, wyjaśniła.

W rozmowie nie mogło również zabraknąć tematu powrotu do szkoły. Jak to wygląda w przypadku państwa Lewandowskich? Okazuje się, że proces edukacji ma duży wpływ na to, jak funkcjonują na co dzień. 

„Moja Klarcia poszła teraz do drugiej klasy w szkole brytyjskiej i właśnie doszło do mnie, że to już nie jest ten czas, kiedy planuję kalendarz tylko pod mojego męża, ale już teraz planujemy kalendarz pod naszą córkę, która szkoły opuszczać nie może. Więc też z tego względu jestem zdecydowanie rzadziej w Warszawie. Plus zajęcia dodatkowe jeszcze, Klara zaczęła gimnastykę, tak że zobaczymy, jak to będzie. Nowa pasja naszej córki, oby poszło dobrze, sama wybrała gimnastykę, oczywiście ją wspieramy”, zapewniła.

Czytaj także: Poznali się na obozie studenckim, ich początki nie były łatwe. Tak kochają się Anna i Robert Lewandowscy 

Anna Lewandowska rusza z nowym biznesem. Otworzy szkoły tańca

Od jakiegoś czasu Anna Lewandowska publikuje w mediach społecznościowych zdjęcia i filmiki, które dokumentują rozwój jej nowej pasji – tańca. Trenerka poświęca się bachacie. Jest to „rodzaj muzyki i tańca, który powstał i pierwotnie ewoluował w wiejskich i rolniczych terenach Dominikany. Tematyka piosenek jest przede wszystkim romantyczna i uczuciowa; najczęściej spotykane są utwory mówiące o smutku i złamanym sercu”. Jak się okazuje, w tym celu 35-latka udała się na wspomnianą Dominikanę – stąd jej milczenie przez jakiś czas w mediach społecznościowych. Na tym jednak nie koniec. Okazuje się, że żona kapitana reprezentacji Polski pasję przekuje w... biznes.

„Dopiero jak zaczęłam żyć tą bachatą, zauważyłam, czym jest taniec (...), nigdy nie tańczyłam, tak, wiem, czasami jestem zbyt sztywna, bo trenowałam przez wiele lat karate. (...) Chciałam zrobić mężowi niespodziankę na naszą 10. rocznicę ślubu, no i zapisałam się na te tańce. Zaczęło pisać do mnie bardzo ludzi z Polski, że chcą zacząć chodzić, nauczyciele zaczęli mi dziękować za wsparcie, bo mają przepełnione sale treningowe, dlatego ruszyłam z bachatą w aplikacji”, wyjaśniła na kanapie „Dzień Dobry TVN”. „Mogę też już powoli zdradzić, że będę rozwijać ten projekt nie tylko w Polsce, ale również w Barcelonie. Ruszam z siłownią, otwieram nowe miejsce treningowe (...) i w planie też jest szkoła tańca”, zapowiedziała.

Trzymamy kciuki za nowe przedsięwzięcia trenerki!  

Czytaj także: Wyjątkowy taniec, kwartet smyczkowy i poruszające życzenia... Tak wyglądał drugi ślub Anny i Roberta Lewandowskich!

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.