Robert Lewandowski, mecz, Polska
Fot. Foto Olimpik/REPORTER
ZE ŚWIATA SPORTU

Znamy wynik meczu Polska-Macedonia! Biało-czerwoni awansowali do Euro 2020?

Emocji nie brakowało!

Konrad Szczęsny 13 października 2019 22:41
Robert Lewandowski, mecz, Polska
Fot. Foto Olimpik/REPORTER

Na Stadionie Narodowym w Warszawie reprezentacja Polski rozegrała mecz z Macedonią Północną o awans do Euro 2020. Wiadomo było, że jeśli biało-czerwonym uda się wygrać, przejdą do dalszych rozgrywek w ramach mistrzostw Europy. Mecz rozpoczął się o godzinie 20:45. Jakim wynikiem się zakończył? 

Mecz Polska-Macedonia Północna na Stadionie Narodowym

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, mimo że w 15. minucie Robert Lewandowski miał szansę zdobyć gola. Najbliżej był jednak Piotr Zieliński, ale gdy strzelił, piłka trafiła w poprzeczkę. 

Na Stadionie Narodowym biało-czerwoni zagrali w składzie:

Szczęsny - Bereszyński, Glik, Bednarek, Reca - Krychowiak, Góralski, Zieliński - Grosicki, Lewandowski, Szymański.

Przed spotkaniem Jerzy Brzęczek podkreślał, że wszyscy zawodnicy są spokojni.

„W zespole nie widzę żadnego zdenerwowania. Niedzielne spotkanie może dać nam awans, bo sobie na to wcześniej zapracowaliśmy”, zapewnił.

Przełom przyszedł w 74 minucie. Wtedy to Przemysław Frankowski wszedł na boisko za Kamila Grosickiego. I jeszcze w tej samej minucie zdobył bramkę dla biało-czerwonych, dzięki podaniu Krychowiaka do Lewandowskiego i po tym, jak kapitan reprezentacji wystawił piłkę Frankowskiemu. W 75 minucie szansę miał właśnie gwiazdor Bayernu Monachium, jednak piłkarz uderzył ponad bramką.

Pięć minut później kolejnego gola dla naszej reprezentacji strzelił Arkadiusz Milik. Dokonał tego, strzelając lewą nogą z dystansu. 

Później gole próbowali zdobyć jeszcze Grzegorz Krychowiak i Robert Lewandowski - niestety, bezskutecznie.

W doliczonym czasie (trzy minuty) szansę na strzelenie bramki miał jeszcze Krzysztof Piątek, który wszedł na boisko po zmianie w 90. minucie.

Czy Polska awansowała do Euro 2020?

Aby tego dokonać, należało zwyciężyć. W ten sposób biało-czerwoni mogli przypieczętować awans. Tym samym dołączyliby do Belgii, Rosji i Włoch – państw, które już wcześniej zapewniły sobie miejsce w dalszej części rozgrywek.

Po dosyć mało skutecznej grze w pierwszej połowie w drugiej sytuacja zmieniła się diametralnie. Dzięki golom Przemysława Frankowskiego i Arkadiusza Milika biało-czerwonym udało się uzyskać prowadzenie. Mimo doliczenia trzech minut, wynik ten nie uległ zmianie. Tym samym uzyskaliśmy awans do dalszych rozgrywek w ramach Euro 2020!  

Robert Lewandowski w trakcie meczu Polska-Macedonia Północna na Stadionie Narodowym:

Eliminacje do Euro 2020: Robert Lewandowski
Fot. Kamil Piklikiewicz/East News

Eliminacje do Euro 2020: Robert Lewandowski
Fot. Kamil Piklikiewicz/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…