Celia Jaunat, Grzegorz Krychowiak, Viva! czerwiec 2018
Fot. MARCIN KEMPSKI/I LIKE PHOTO
O NIM SIĘ MÓWI

Grzegorz Krychowiak trafił do szpitala po ostatnim meczu. Wypadnie z kadry?

Jaki jest stan zdrowia piłkarza?

Ksenia Krasko 12 listopada 2019 14:49
Celia Jaunat, Grzegorz Krychowiak, Viva! czerwiec 2018
Fot. MARCIN KEMPSKI/I LIKE PHOTO

Grzegorz Krychowiak kilka miesięcy temu podpisał trzyletnią umowę z klubem piłkarskim Lokomotiw Moskwa. Piłkarz cieszy się uznaniem zarówno kolegów z drużyny, jak i kibiców, również z Polski, którzy śledzą poczynania sportowca w kadrze. Niefortunny zwrot akcji podczas niedzielnego meczu, po którym piłkarz nie wrócił na boisko, zmartwił fanów Krychowiaka. Czy weźmie udział w ostatnich, bardzo ważnych meczach przed losowaniem grup Euro 2020?

Grzegorz Krychowiak w szpitalu po meczu Lokomotiw Moskwa

Moskiewski klub przekazał, że Grzegorz Krychowiak trafił do szpitala po zderzeniu z zawodnikiem drużyny rywali. „Zdiagnozowano u niego wstrząśnienie mózgu w wyniku zderzenia z Arim [Ariclenes da Silva Ferreira, napastnik FK Krasnodar – przyp.red.]. Grzegorz został pilnie zabrany do szpitala, gdzie podjęto wszelkie niezbędne środki diagnostyczne”, poinformowano na oficjalnym portalu Lokomotiwu.

Pomimo groźnie wyglądającej kontuzji, Grzegorz Krychowiak nie opuści zgrupowania kadry. „[...] Pomocnik przez najbliższe dni będzie odpoczywał i nie weźmie udziału w treningach na boisku. Decyzja o ewentualnym występie przeciwko Izraelowi zapadnie po przylocie do Jerozolimy”, czytamy na portalu Łączy nas piłka.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Unlucky result :/ Everything ok with my health 🚂🚂🚂

Post udostępniony przez Grzegorz Krychowiak (@grzegorz.krychowiak)

Nie jest to jedyny piłkarz, który doznał kontuzji przed ważnymi meczami reprezentacji Polski. „Maciej Rybus nie wystąpił w ostatnim spotkaniu ligowym z powodu urazu mięśniowego, odniesionego podczas rozgrzewki przedmeczowej”. Według portalu Łączy nas piłka, sportowiec prawdopodobnie pojawi się na boisku, chociaż sztab lekarski Lokomotiwu Moskwa wcześniej stanowczo wykluczył taką możliwość.

Mecz Polski z Izraelem obejrzymy już w sobotę, 16 listopada, a ze Słowenią – we wtorek, 19 listopada. 

Grzegorz Krychowiak
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?