piłkarze
ZE ŚWIATA SPORTU

Mecz Polska-Izrael 2019: wynik. Jak zakończyło się kolejne starcie Biało-Czerwonych?

Eliminacje do Euro 2020 wciąż trwają!

Gabriela Czernecka 16 listopada 2019 22:41
piłkarze

Mecz Izrael - Polska to spotkanie dziewiątej kolejki eliminacji ME 2020. Rywalizacja drużyn odbyła się w sobotę 16 listopada na Teddy Stadium w Jerozolimie. Jak poradziła sobie reprezentacja Polski w Izraelu?

Mecz Izrael - Polska: wyniki

Dla polskiej reprezentacji był to już kolejny pojedynek w ramach eliminacji do Euro 2020 i drugie spotkanie z Izraelem. Przypomnijmy, że pierwszy mecz Polska - Izrael odbył się 10 czerwca i zakończył zwycięstwem Biało-Czerwonych 4:0. Mecz Izrael - Polska 2019 rozpoczął się dzisiejszego wieczoru, 16 listopada o godzinie 20:45. Przed starciem obu drużyn selekcjoner reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek, podał wyjściowy skład swojego zespołu. W meczu 9. kolejki grupy G eliminacji Euro 2020 z Izraelem Robert Lewandowski znalazł się na ławce rezerwowych.

Miejsce Lewego, który w trwających Eliminacjach do Euro zdobył już pięć bramek, zajął Krzysztof Piątek. Podczas tego starcia kapitanem Polaków był Kamil Glik. Arkadiusz Reca zagrał za kontuzjowanego Macieja Rybusa. Już w czwartej minucie meczu Polska-Izrael Grzegorz Krychowiak strzelił pierwszego gola. W pięćdziesiątej czwartej minucie drugiego gola strzelił Krzysztof Piątek.

W osiemdziesiątej ósmej minucie drużyna Izraela (Munis Dabbur) strzeliła bramkę. Mimo trzech dodatkowych minut meczu Polska-Izrael zakończył się wynikiem 2:1. Gratulujemy!