ZE ŚWIATA SPORT

W 90 minut zapisała się w historii polskiego sportu. Kim jest Justyna Święty-Ersetic?

Poznajcie bliżej polską lekkoatletkę

Gabriela Czernecka 13 sierpnia 2018 10:19

Kim jest Justyna Święty-Ersetic? To nazwisko od kilku dni nie znika nie tylko z pierwszy stron polskich serwisów, ale i zagranicznych. Justyna Święty-Ersetic na Mistrzostwach Europy w Berlinie 2018, zdobyła podwójne złoto! Najpierw zachwyciła w biegu na 400 metrów, później wraz z koleżankami pokonały konkurencję w sztafecie 4x400 metrów. Indywidualny medal to jednak najcenniejszy z jej dotychczasowych sukcesów. Poznajcie bliżej polską lekkoatletkę!

Justyna Święty-Ersetic - kim jest polska lekkoatletka?

To o niej rozpisują się dziś wszystkie serwisy. Kim jest Justyna Święty-Ersetic? W ciągu 90 minut wywalczyła dwa złote medale na Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce. Dzięki temu na zawsze zapisała się w historii polskiego sportu. Na rozgrywanych w Berlinie mistrzostwach najpierw zdobyła indywidualny medal w biegu na 400 metrów. Osiągnięty czas 50,41 s dał jej drugie miejsce w polskich tabelach historycznych  szybciej od niej biegała jedynie Irena Szewińska - 49,28 s.!

Podczas tych mistrzostw zachwyciła jednak dwukrotnie. Poprowadziła do zwycięstwa kobiecą sztafetę 4x400 metrów! Panie: Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik wraz z Justyną zdobyły złoty medal! 

„Justyna była nieżywa po swoim finale. Leżała i wstała dopiero 15 minut przed startem sztafety. Byłem przy mecie i zaraz po biegu Justyna powiedziała mi, że nie da rady, że nie ma siły. Ale zadbaliśmy o to, żeby organizator podstawił meleksa i odwiózł dziewczyny (Święty-Ersetić oraz Igę Baumgart-Witan, która również zaliczyła dwie biegi tego wieczora - przyp.red.) na stadion rozgrzewkowy”, wyznał trener dziewczyn Aleksander Matusiński w rozmowie z serwisem sport.pl.

One przez godzinę leżały z nogami w górze. W ogóle się nie ruszały. Piły izotoniki, spożywały żele energetyczne i dopiero w ostatnim momencie wyszły z namiotu. Zaczęły robić przebieżki i wtedy zobaczyłem, że jest dobrze”, dodał.

Polską dwukrotną mistrzynią szybko zainteresowali się internauci. Kim jest Justyna Święty-Ersetic? Instagram polskiej mistrzyni jest dowodem na to, że ciężko pracuje nad swoją sylwetką. Nic dziwnego, że zdobywa takie sukcesy. Justyna ma 25 lat i pochodzi z Raciborza. Karierę sportową rozpoczęła w 2009 roku, reprezentując nasz kraj w sztafecie szwedzkiej podczas Mistrzostw Świata juniorów młodszych. Zajęła wówczas szóste miejsce. Od tamtej pory regularnie ląduje na podium w biegach sztafetowych. 
W życiu prywatnym Justyna Święty-Ersetic znajduje czas na chwilę wytchnienia i relaksu. Wówczas wolny czas spędza w towarzystwie męża. Para wzięła ślub we wrześniu ubiegłego roku. Kim jest mąż Justyny Święty-Ersetić? To Dawid Ersetić, zapaśnik MZ Unia Racibórz. „Dopiero drugi raz w życiu widziałam, jak mój mąż płacze. Pierwszy raz zdarzyło mu się rok temu, kiedy zdobyłyśmy brąz MŚ w Londynie w sztafecie.”, wyznała po zdobyciu złotego medalu na ME w Berlinie.
 
Coś czujemy, że o Justynie Święty-Ersetić jeszcze nie raz będzie głośno. Serdecznie gratulujemy jej sukcesów, a Was zapraszamy do naszej galerii!  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.