Poznajcie bliżej polską lekkoatletkę

Gabriela Czernecka 13 sierpnia 2018 10:19

Kim jest Justyna Święty-Ersetic? To nazwisko od kilku dni nie znika nie tylko z pierwszy stron polskich serwisów, ale i zagranicznych. Justyna Święty-Ersetic na Mistrzostwach Europy w Berlinie 2018, zdobyła podwójne złoto! Najpierw zachwyciła w biegu na 400 metrów, później wraz z koleżankami pokonały konkurencję w sztafecie 4x400 metrów. Indywidualny medal to jednak najcenniejszy z jej dotychczasowych sukcesów. Poznajcie bliżej polską lekkoatletkę!

Justyna Święty-Ersetic - kim jest polska lekkoatletka?

To o niej rozpisują się dziś wszystkie serwisy. Kim jest Justyna Święty-Ersetic? W ciągu 90 minut wywalczyła dwa złote medale na Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce. Dzięki temu na zawsze zapisała się w historii polskiego sportu. Na rozgrywanych w Berlinie mistrzostwach najpierw zdobyła indywidualny medal w biegu na 400 metrów. Osiągnięty czas 50,41 s dał jej drugie miejsce w polskich tabelach historycznych  szybciej od niej biegała jedynie Irena Szewińska - 49,28 s.!

Podczas tych mistrzostw zachwyciła jednak dwukrotnie. Poprowadziła do zwycięstwa kobiecą sztafetę 4x400 metrów! Panie: Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik wraz z Justyną zdobyły złoty medal!

„Justyna była nieżywa po swoim finale. Leżała i wstała dopiero 15 minut przed startem sztafety. Byłem przy mecie i zaraz po biegu Justyna powiedziała mi, że nie da rady, że nie ma siły. Ale zadbaliśmy o to, żeby organizator podstawił meleksa i odwiózł dziewczyny (Święty-Ersetić oraz Igę Baumgart-Witan, która również zaliczyła dwie biegi tego wieczora - przyp.red.) na stadion rozgrzewkowy”, wyznał trener dziewczyn Aleksander Matusiński w rozmowie z serwisem sport.pl.

One przez godzinę leżały z nogami w górze. W ogóle się nie ruszały. Piły izotoniki, spożywały żele energetyczne i dopiero w ostatnim momencie wyszły z namiotu. Zaczęły robić przebieżki i wtedy zobaczyłem, że jest dobrze”, dodał.

Polską dwukrotną mistrzynią szybko zainteresowali się internauci. Kim jest Justyna Święty-Ersetic? Instagram polskiej mistrzyni jest dowodem na to, że ciężko pracuje nad swoją sylwetką. Nic dziwnego, że zdobywa takie sukcesy. Justyna ma 25 lat i pochodzi z Raciborza. Karierę sportową rozpoczęła w 2009 roku, reprezentując nasz kraj w sztafecie szwedzkiej podczas Mistrzostw Świata juniorów młodszych. Zajęła wówczas szóste miejsce. Od tamtej pory regularnie ląduje na podium w biegach sztafetowych.
W życiu prywatnym Justyna Święty-Ersetic znajduje czas na chwilę wytchnienia i relaksu. Wówczas wolny czas spędza w towarzystwie męża. Para wzięła ślub we wrześniu ubiegłego roku. Kim jest mąż Justyny Święty-Ersetić? To Dawid Ersetić, zapaśnik MZ Unia Racibórz. „Dopiero drugi raz w życiu widziałam, jak mój mąż płacze. Pierwszy raz zdarzyło mu się rok temu, kiedy zdobyłyśmy brąz MŚ w Londynie w sztafecie.”, wyznała po zdobyciu złotego medalu na ME w Berlinie.

Coś czujemy, że o Justynie Święty-Ersetić jeszcze nie raz będzie głośno. Serdecznie gratulujemy jej sukcesów, a Was zapraszamy do naszej galerii!
1/7
Justyna Święty-Ersetic
Copyright @Instagram @justyna.swiety.ersetic
1/7

Najpierw zachwyciła w biegu na 400 metrów, pozostawiając daleko w tyle konkurencję, a później wraz z koleżankami pokonały konkurencję w sztafecie 4X400 metrów.

2/7
2/7

W życiu prywatnym Justyna Święty-Ersetic znajduje czas na chwilę wytchnienia i relaksu. Wówczas wolny czas spędza w towarzystwie męża. Para wzięła ślub we wrześniu ubiegłego roku.

3/7
3/7

Justyna wzięła ślub we wrześniu ubiegłego roku. Na zdjęciu wyżej pozuje z mamą.Kim jest mąż Justyny Święty-Ersetić? To Dawid Ersetić, zapaśnik MZ Unia Racibórz.

4/7
Copyright @East News
4/7

„Dopiero drugi raz w życiu widziałam, jak mój mąż płacze. Pierwszy raz zdarzyło mu się rok temu, kiedy zdobyłyśmy brąz MŚ w Londynie w sztafecie.”, wyznała po zdobyciu złotego medalu na ME w Berlinie.

5/7
5/7

W ciągu 90 minut wywalczyła dwa złote medale na Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce.

6/7
Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2018
6/7

Na rozgrywanych w Berlinie mistrzostwach najpierw zdobyła indywidualny medal w biegu na 400 metrów. Osiągnięty czas 50,41 s dał jej drugie miejsce w polskich tabelach historycznych  szybciej od niej biegała jedynie Irena Szewińska - 49,28 s.!

7/7
7/7

Serdecznie gratulujemy i życzymy jej dalszych sukcesów!

Redakcja poleca

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.