Wojciech Pokora nie żyje
Fot. East News
VIVA! Tylko u nas

Z OSTATNIEJ CHWILI: Wojciech Pokora nie żyje. Aktor miał 83 lata

Konrad Szczęsny 4 lutego 2018 12:11
Wojciech Pokora nie żyje
Fot. East News

O śmierci Wojciecha Pokory poinformowała we wpisie na Facebooku Krystyna Janda. Aktor miał 83 lata. 

Śmierć dziadka to dla niej prawdziwy cios. Kim jest Agata Nizińska, ukochana wnuczka Wojciecha Pokory?

Błyskotliwa kariera, którą przerwał tragiczny wypadek… Waldemar Goszcz, polski James Dean, zginął 15 lat temu

Wojciech Pokora nie żyje

"Z głębokim bólem zawiadamiamy, że dziś nad ranem (4.02.2018 r.) w wieku 83 lat odszedł nasz wielki przyjaciel, wybitny aktor pan Wojciech Pokora.
Składamy kondolencje i łączymy się w bólu ze wszystkimi widzami i wielbicielami talentu pana Wojciecha
", taki komunikat przekazała na Facebooku Och Teatru Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury.

Przyczyny śmierci Wojciecha Pokory

Przyczyną śmierci Wojciecha Pokory był udar: Znamy przyczyny śmierci Wojciecha Pokory. Jak wyglądały ostatnie tygodnie życia wybitnego aktora?

Kariera Wojciecha Pokory

Publiczność pokochała Wojciecha Pokorę przede wszystkim za znakomite kreacje aktorskie w filmach Stanisława Barei. Do jego najgłośniejszych ról należą m.in. ta Żorża Ponimirskiego w serialu "Kariera Nikodema Dyzmy", niezapomnianego Franza Von Nogaya w "C.K. Dezerterach", jak również te w "Czterdziestolatku", "Misiu", "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz", a w pamięci wielu widzów zapisał się dzięki podwójnej roli w komedii "Poszukiwany, Poszukiwana". Był również bardzo aktywny, jeśli chodzi o działalność teatralną. Był etatowym pracownikiem Teatru Dramatycznego, Teatru Nowego i Teatru Kwadrat, wykładał również na Akademii Teatralnej w Warszawie. Za swój imponujący dorobek artystyczny został odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi i Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". 

 

Smutne życie Patricka Swayze: walka z rakiem, przemoc domowa i zdrady. Dziś aktor skończyłby 65 lat

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.