Tak naprawdę wyglądało życie aktora...

Konrad Szczęsny 14 września 2021 19:53

Kultowy i pełny radości Dirty Dancing z niezapomnianym Patrickiem Swayze i Jennifer Grey podbił serca widzów. Ale historia życia aktora to gotowy materiał na przejmujący film… Na pozór miał wszystko: popularność, kochającą żonę, pieniądze i życie jak z bajki. Jednak po jego śmierci na światło dzienne zaczęły wychodzić liczne sekrety dotyczące życia osobistego gwiazdora. Czyżby znana nam historia była jedynie ułudą, wykreowaną na potrzeby mediów?

Kariera Patricka Swayze: Dirty Dancing i Północ-południe

Międzynarodową popularność przyniosła Patrickowi Swayze rola w ekranizacji powieści Johna Jakesa Północ-południe z 1985 r., jednak świat pokochał go dopiero dwa lata później za rolę przystojnego instruktora tańca w Dirty Dancing. Otrzymał zresztą za nią nominację do Złotego Globu, zaś przebój She's like the wind nucą kolejne pokolenia widzów.

Później powrócił jeszcze w świetnie przyjętym przez publiczność melodramacie Uwierz w ducha z Demi Moore w roli głównej. Natomiast takie obrazy, jak Na fali z 1991 roku oraz komedia Ślicznotki (kolejna nominacja do Złotego Globu za rolę drag queen) tylko umocniły jego pozycję w pierwszej lidze światowej kinematografii.  

Zwieńczeniem kariery było odsłonięcie przez Patricka Swayze gwiazdy w słynnej alei w Hollywood 18 sierpnia 1997 roku. Z kolei 7 lat później pojawił się jeszcze w Dirty Dancing 2, jednak film nie powtórzył sukcesu pierwszej części. Najgorsze przyszło jednak w 2008 roku...

Zobacz: „Patrick Swayze odczuwał niewyobrażalnyból”. Tajemnica wyszła na jaw po latach...

Walka Patricka Swayze z rakiem: diagnoza, operacja, śmierć 

Wieść o tym, że Johnny z Dirty Dancing ma raka gruchnęła w mediach na początku 2008 roku. Od razu zaczęto mówić, że to wyjątkowo złośliwy i trudny do wyleczenia nowotwór trzustki. Cztery miesiące później przeszedł co prawda operację wycięcia części zaatakowanego przez raka organu, jednak nie przyniosła ona znaczącej poprawy. Łamiąca wiadomość spadła na fanów i rodzinę aktora w 2009 roku: Patrick Swayze odszedł 14 września o 10 rano w wieku 57 lat. Zgodnie z jego wolą ciało zostało poddane kremacji, zaś prochy rozsypano na ukochanym ranczu aktora w Nowym Meksyku.

Zobacz także: Jennifer Grey i Patrick Swayze nienawidzili się? To nagranie mówi wszystko o ich relacji!

Tak umierał Patrick Swayze

„Był zmizerowany, na jego twarzy widać było strapienie wywołane chorobą, jego brzuch nabrzmiał od nagromadzonego płynu. Narzekał, że ma kostki spuchnięte jak stara kobieta. Lecz zawsze, gdy na niego patrzyłam, myślałam, że jest piękny”, pisała w wydanej po śmierci męża książce The worth fighting for Lisa. Choć oboje liczyli na to, że z czasem uda się zastosować nowoczesną terapię, która sprawi, że aktor wróci do zdrowia, czas był nieubłagany. 

We wrześniu 2009 roku aktor nie był już w stanie przyjmować chemioterapii. „Patrick wypowiedział swoje ostatnie słowa w piątek. A moje ostatnie brzmiały: „Kocham cię” i takie też były jego”, pisała Lisa. W ostatni poranek, poniedziałek 14 września, żona położyła się obok umierającego męża. Wzięła go za rękę. Słuchała jego słabnącego oddechu. O godzinie 10 Patrick przestał oddychać.

Zobacz również: Ostatnie zdjęcie Patricka Swayze. Tak aktor wyglądał tuż przed śmiercią

Życie osobiste Patricka Swayze: małżeństwo, dzieci, nieślubny syn

W opinii wielu osób Patrick Swayze prowadził wyjątkowo przykładne życie. Przez 34 lata, aż do śmierci, był wiernym i kochającym mężem tancerki Lisy Niemi. Mimo tego, że to ona powinna być zazdrosna o sławnego partnera, aktor podkreślał w wywiadach, że było wręcz odwrotnie! „Przez lata byłem zazdrosnym mężem. Martwiłem się, że Lisa mogłaby mnie zostawić dla innego mężczyzny”, zwierzył się gwiazdor Dirty Dancing w jednym z wywiadów.

Choć ślub wzięli w 1975 roku, poznali się 5 lat wcześniej i jak wspominał aktor, początkowo Lisa Niemi kompletnie go ignorowała. Choć próbował znaleźć pocieszenie w ramionach innych kobiet, uczucie do pięknej tancerki nie dawało mu spokoju. W końcu marzenie Patricka Swayze o małżeństwie z ponętną blondynką spełniło się – ku rozpaczy jego najbliższej rodziny...

Zobacz również: Patrick Swayze w swoim życiu zdobył niemal wszystko. Nie udało mu się spełnić tylko tego marzenia

Sensacyjne doniesienia o ich małżeństwie ujrzały światło dzienne dopiero po śmierci gwiazdora. Jednak wierni fani wciąż zadają sobie pytanie, czy rewelacje mediów to próba zszargania opinii wdowy po Patricku Swayze czy może faktycznie jest ona wilkiem w owczej skórze. Sprawdźcie w naszej galerii, co pisano o relacji aktora i jego ukochanej żony już po jego śmierci!  

1/5
Patrick Swayze i jego złamane życie i kariera po Dirty Dancing
Copyright @East News
1/5

Patrick Swayze doświadczył przemocy z rąk żony?

 

Tuż po śmierci Patricka Swayze do mediów zaczęły docierać niepokojące informacje dotyczące jego toksycznej relacji z żoną. Serwis Radar Online informował, powołując się na osoby z otoczenia aktora (w tym jego bliską przyjaciółkę Charlotte Stevens, która podkreślała, że wiele razy namawiała go do wzięcia rozwodu), że od momentu, w którym zdiagnozowano u niego raka, doświadczał z rąk Lisy Niemi przemocy fizycznej. Wyznanie to było tym bardziej wstrząsające, że w trakcie walki z nowotworem Patrick Swayze niknął w oczach! Lisa Niemi miała również rozporządzać w tym czasie majątkiem męża i decydować, z kim będzie utrzymywał kontakt. Wszystko po to, aby nie wyszły na jaw kompromitujące ją fakty dotyczące znęcania się nad aktorem. Co więcej Stevens twierdziła, że w trakcie 34-letniego małżeństwa Patrick był przez Lisę wielokrotnie zdradzany.

 

Czarę goryczy przelało jednak to, że na kilka tygodni przed śmiercią aktora w kancelarii prawnej pojawiła się... zmieniona wersja testamentu gwiazdora, na mocy której nikt z jego bliskich, czyli matka, bracia i siostra, nie otrzymali ani centa z wycenianego na 40 milionów dolarów majątku! Jak nietrudno się domyślić, cała kwota po śmierci aktora trafiła na konto jego żony. 

 

Jednak najgorsze nastało po tym, jak wdowa odziedziczył bajońską sumę pieniędzy. Zaczęła bowiem na potęgę wyprzedawać majątek Patricka Swayze, łącznie z jego rzeczami osobistymi!

 

Lisa sprzedała wszystko, nawet mercedesa, którego kupił jej w prezencie Patrick”, zwierzała się zdruzgotana siostrzenica Swayze'ego, Danielle, na łamach Radar Online.

 

(na zdjęciu: Patrick Swayze w 1986 roku. Aktor miał wówczas 34 lata).

 

Polecamy też: Sugerowano by go spalić, a stał się hitem pokolenia. Kultowy „Dirty Dancing” właśnie skończył 30 lat

2/5
Patrick Swayze z żoną
Copyright @East News
2/5

Apogeum niechęci rodziny Patricka Swayze do Lisy Niemi przypadło na 2015 rok, gdy okazało się, że obrotna wdowa... sprzedała jego ukochane ranczo Ranch Bizarro, na którym bliscy aktora planowali urządzić muzeum poświęcone Patrickowi. Tam też zostały rozsypane po śmierci jego prochy.

3/5
Patrick Swayze i jego złamane życie i kariera po Dirty Dancing
Copyright @East News
3/5

Wdowa po Patricku Swayze ponownie wyszła za mąż

 

Lisa Niemi 25 maja 2014 roku wyszła za mąż za... milionera z branży jubilerskiej, Alberta DePrisco. Gdy szum związany ze sprzedażą ukochanego rancza aktora przybrał w mediach ogromne rozmiary, zaczęła pokrętnie tłumaczyć, że nie miała pojęcia o planach urządzenia w tym miejscu muzeum poświęconego pamięci Patricka Swayze. Nikt w jej zapewnienia nie uwierzył.

 

Jej zachowanie to bolesny policzek dla fanów Patricka, a zatrzymanie dla siebie wszystkich pieniędzy ze sprzedaży rancza pokazuje, że ta kobieta ma serce z lodu”, skomentował dobitnie na łamach mediów całe zamieszanie jeden z przyjaciół aktora.

 

Rodzina Patricka Swayze podkreślała, że przecież Lisa Niemi jako żona milionera z pewnością nie może narzekać na brak pieniędzy. Jej zachowanie odczytano zatem jako wyraz czystego wyrachowania.

 

(na zdjęciu: Patrick Swayze w 2005 roku)

 

Polecamy też: Już wkrótce nowa wersja kultowego „Dirty Dancing”. Czym nas zaskoczy? Zobacz zwiastun!

4/5
Patrick Swayze i jego złamane życie i kariera po Dirty Dancing
Copyright @East News
4/5

Nieślubny syn Patricka Swayze

 

Ostatnio o Patricku Swayze zrobiło się głośno za sprawą doniesień o jego... nieślubnym synu! Ma być nim 44-letni Jason Whittle, który zapewnia, że jest owocem płomiennego romansu aktora z Bonnie Kay z początku lat 70. XX wieku. Była to podobno młodzieńcza miłość przyszłego gwiazdora. Matka długo ukrywała prawdę przed biologicznym ojcem i swoim synem, ponieważ była w innym związku. Teraz Jason Whittle domaga się testów DNA, które mają potwierdzić, że jest jednym ze spadkobierców majątku nieżyjącego aktora. 

 

(na zdjęciu: Patrick Swayze w styczniu 2009 roku, 4 miesiące przed śmiercią)

 

Polecamy też: Złamana kariera Jennifer Grey. Co stało się z kultową „Baby” z „Dirty Dancing”?

5/5
Patrick Swayze z żoną
Copyright @East News
5/5

Sensacyjne doniesienia o ich małżeństwie ujrzały światło dzienne dopiero po śmierci gwiazdora. Jednak wierni fani wciąż zadają sobie pytanie, czy rewelacje mediów to próba zszargania opinii wdowy po Patricku Swayze czy może faktycznie jest ona wilkiem w owczej skórze.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.