WSPOMNIENIE

Patrick Swayze był bity przez żonę, gdy wyniszczała go śmiertelna choroba?!

Dziś mija 10 lat od śmierci aktora...

Konrad Szczęsny 14 września 2019 09:01

Kultowy Dirty Dancing z niezapomnianym Patrickiem Swayze i Jennifer Grey podbił serca widzów. Historia życia aktora to gotowy materiał na przejmujący film… Na pozór miał wszystko: popularność, kochającą żonę, pieniądze i życie jak z bajki. Jednak po jego śmierci na światło dzienne zaczęły wychodzić liczne sekrety dotyczące życia osobistego gwiazdora. Czyżby znana nam historia była jedynie ułudą, wykreowaną na potrzeby mediów?

Kariera Patricka Swayze: Dirty Dancing i Północ-południe

Międzynarodową popularność przyniosła Patrickowi Swayze rola w ekranizacji powieści Johna Jakesa Północ-południe z 1985 r., jednak świat pokochał go dopiero dwa lata później za rolę przystojnego instruktora tańca w Dirty Dancing. Otrzymał zresztą za nią nominację do Złotego Globu, zaś przebój She's like the wind nucą kolejne pokolenia widzów.

Później powrócił jeszcze w świetnie przyjętym przez publiczność melodramacie Uwierz w ducha z Demi Moore w roli głównej. Natomiast takie obrazy, jak Na fali z 1991 roku oraz komedia Ślicznotki (kolejna nominacja do Złotego Globu za rolę drag queen) tylko umocniły jego pozycję w pierwszej lidze światowej kinematografii.  

Zwieńczeniem kariery było odsłonięcie przez Patricka Swayze gwiazdy w słynnej alei w Hollywood 18 sierpnia 1997 roku. Z kolei 7 lat później pojawił się jeszcze w Dirty Dancing 2, jednak film nie powtórzył sukcesu pierwszej części. Najgorsze przyszło jednak w 2008 roku...

Walka Patricka Swayze z rakiem: diagnoza, operacja, śmierć 

Wieść o tym, że Johnny z Dirty Dancing ma raka gruchnęła w mediach na początku 2008 roku. Od razu zaczęto mówić, że to wyjątkowo złośliwy i trudny do wyleczenia nowotwór trzustki. Cztery miesiące później przeszedł co prawda operację wycięcia części zaatakowanego przez raka organu, jednak nie przyniosła ona znaczącej poprawy. Łamiąca wiadomość spadła na fanów i rodzinę aktora w 2009 roku: Patrick Swayze odszedł 14 września o 10 rano w wieku 57 lat. Zgodnie z jego wolą ciało zostało poddane kremacji, zaś prochy rozsypano na ukochanym ranczu aktora w Nowym Meksyku.

Tak umierał Patrick Swayze

„Był zmizerowany, na jego twarzy widać było strapienie wywołane chorobą, jego brzuch nabrzmiał od nagromadzonego płynu. Narzekał, że ma kostki spuchnięte jak stara kobieta. Lecz zawsze, gdy na niego patrzyłam, myślałam, że jest piękny”, pisała w wydanej po śmierci męża książce The worth fighting for Lisa. Choć oboje liczyli na to, że z czasem uda się zastosować nowoczesną terapię, która sprawi, że aktor wróci do zdrowia, czas był nieubłagany. 

We wrześniu 2009 roku aktor nie był już w stanie przyjmować chemioterapii. „Patrick wypowiedział swoje ostatnie słowa w piątek. A moje ostatnie brzmiały: „Kocham cię” i takie też były jego”, pisała Lisa. W ostatni poranek, poniedziałek 14 września, żona położyła się obok umierającego męża. Wzięła go za rękę. Słuchała jego słabnącego oddechu. O godzinie 10 Patrick przestał oddychać.

Życie osobiste Patricka Swayze: małżeństwo, dzieci, nieślubny syn

W opinii wielu osób Patrick Swayze prowadził wyjątkowo przykładne życie. Przez 34 lata, aż do śmierci, był wiernym i kochającym mężem tancerki Lisy Niemi. Mimo tego, że to ona powinna być zazdrosna o sławnego partnera, aktor podkreślał w wywiadach, że było wręcz odwrotnie!

„Przez lata byłem zazdrosnym mężem. Martwiłem się, że Lisa mogłaby mnie zostawić dla innego mężczyzny”, zwierzył się gwiazdor Dirty Dancing w jednym z wywiadów.

Choć ślub wzięli w 1975 roku, poznali się 5 lat wcześniej i jak wspominał aktor, początkowo Lisa Niemi kompletnie go ignorowała. Choć próbował znaleźć pocieszenie w ramionach innych kobiet, uczucie do pięknej tancerki nie dawało mu spokoju. W końcu marzenie Patricka Swayze o małżeństwie z ponętną blondynką spełniło się – ku rozpaczy jego najbliższej rodziny...

Sensacyjne doniesienia o ich małżeństwie ujrzały światło dzienne dopiero po śmierci gwiazdora. Jednak wierni fani wciąż zadają sobie pytanie, czy rewelacje mediów to próba zszargania opinii wdowy po Patricku Swayze czy może faktycznie jest ona wilkiem w owczej skórze. Sprawdźcie w naszej galerii, co pisano o relacji aktora i jego ukochanej żony już po jego śmierci!  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Joanna Krupa w oczekiwaniu na córeczkę zdradza tajemnice nowego życia we troje. Anna Puślecka mówi wprost, że nie podda się chorobie, a Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel opowiadają nam o pokonywaniu trudności, 14 wspólnych latach i nowych wyzwaniach