Kim jest Agata Nizińska, wnuczka Wojciecha Pokory?
Fot. East News
VIVA! Tylko u nas

Śmierć dziadka to dla niej prawdziwy cios. Kim jest Agata Nizińska, ukochana wnuczka Wojciecha Pokory?

Konrad Szczęsny 5 lutego 2018 12:00
Kim jest Agata Nizińska, wnuczka Wojciecha Pokory?
Fot. East News

Wojciecha Pokora zmarł czwartego lutego nad ranem. Wiadomość o jego śmierci przekazała mediom Krystyna Janda. Genialny aktor pozostawił pogrążoną w żałobie żonę Hannę, dwie córki oraz wnuczki, w tym Agatę Nizińską, która jako jedyna z rodziny poszła w ślady sławnego dziadka. 

Zobacz też: Wojciech Pokora nie żyje. Aktor miał 83 lata

Kim jest Agata Nizińska, wnuczka Wojciecha Pokory?

Agata Nizińska rozpoczynała karierę na początku XXI wieku, od występów na scenach kabaretowych, w tym Kabarecie Moralnego Niepokoju czy Menażerii. Na ekranie zadebiutowała w 2007 roku, epizodyczną rolą w filmie „Wywiad”. Później przyszedł czas na przygodę z telewizją i cykl „Okiem Agaty” w ramach „Pytania na śniadanie” (sierpień 2014 roku).

Jednak to muzyka jest jej prawdziwą pasją. Przygodę z nią rozpoczęła w 2013 roku, gdy światło dzienne ujrzał singiel „I won't cry” (nagrany z zespołem Bloom). To także założycielka i wokalistka formacji Madame Pik, w skład której wchodzi jeszcze czterech mężczyzn: Łukasz Borowiecki, Michał Jabłoński, Piotr Wrombel i Paweł Żejmo.

Widzowie mogą kojarzyć ją z krajowych eliminacji przed 62. Konkursem Piosenki Eurowizji, które odbyły się w lutym 2017 roku. Wzięła w nich udział z utworem „Reason” i w ostatecznej klasyfikacji zajęła piąte miejsce z czternastoma punktami.

Obecnie pracuje nad debiutanckim albumem: w styczniu tego roku potwierdziła, że po raz kolejny chce powalczyć o udział w Eurowizji, tym razem z polskojęzycznym utworem „Dobro zło”. 

Zobacz też: Znamy przyczyny śmierci Wojciecha Pokory. Jak wyglądały ostatnie tygodnie życia wybitnego aktora?

Życie osobiste Agaty Nizińskiej

Wiadomo, że ma korzenie włoskie, ormiańskie oraz tatarskie. Talent muzyczny odziedziczyła po ojcu. Urodziła się w sierpniu 1985 roku, więc w tym roku skończy 33 lata. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. J. Giedroycia w Warszawie, jednak jakiś czas temu rozpoczęła również kształcenie w Akademii Teatralnej w stolicy. Z dziadkiem, aktorem Wojciechem Pokorą, łączyła ją wyjątkowa więź.

 Zobacz też: Szokuje, zaskakuje, prowokuje. Kim jest córka Kasi Kowalskiej, którą porównuje się do Kylie Jenner?

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.