Kacper Gondek nie żyje
Fot. East News
ZE ŚWIATA SPORTU

Kacper Gondek nie żyje. Co było przyczyną śmierci 25-letniego kajakarza?

Gabriela Czernecka 27 stycznia 2018 14:35
Kacper Gondek nie żyje
Fot. East News

 

Nie żyje Kacper Gondek. Reprezentant Polski w kajakarstwie górskim przegrał walkę z ciężką chorobą. Miał zaledwie 25 lat. O jego śmierci poinformował na swojej stronie internetowej Nowosądecki Okręgowy Związek Zawodowy. Śmierć Kacpra Gondka to wielka strata dla świata sportu. 

 

Zobacz: Po długiej chorobie zmarła córka Ewy Bem. Pamela Bem-Niedziałek miała 39 lat

 

Kacper Gondek nie żyje

Nie żyje Kacper Gondek, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w kajakarstwie górskim. Reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Europy i Świata. Gondek zmarł w wieku 25 lat. O śmierci utytułowanego sportowca poinformował na swojej stronie internetowej Nowosądecki Okręgowy Związek Zawodowy. „W nocy 26 stycznia 2018 roku kilkanaście dni po swoich 25 urodzinach odpłynął od nas na wieczne wiosłowanie Kacper Gondek. Nic nie odda bólu, który odczuwamy po jego odejściu. Wyrazy współczucia oraz słowa wsparcia i otuchy dla najbliższych składają koleżanki i koledzy kajakarze”, czytamy w komunikacie NOZK.

 

Polecamy: Nie żyje Alina Janowska. Aktorka odeszła w wieku 94 lat

Kim był Kacper Gondek?

Kacper Gondek był reprezentantem Polski w kajakarstwie. W kajakarstwie górskim osiągnął wiele sukcesów. W 2010 roku został wicemistrzem świata juniorów w slalomie w konkurencji C1 oraz wicemistrzem świata juniorów w slalomie kajakowym w konkurencji zespołowej C1x3 (z Igorem Sztubą i Wojciechem Pasiutem). Uczęszczał do Szkoły Mistrzostwa Sportowego, a kolejno podjął studia na Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. 1 lipca 2017 roku ożenił się z Magdą Bodziony. Niestety właśnie dotarły do nas smutne wieści. Kacper Gondek nie żyje. Co było przyczyną śmierci sportowca? Gondek od jakiegoś czasu zmagał się z nowotworem. Mimo choroby zachowywał pogodę ducha. Pod koniec ubiegłego roku na Facebooku Kacpra Gondka pojawił się wpis: „Nie zdajecie sobie sprawy jak wspaniałym uczuciem jest,że tak wielu moich przyjaciół jest ze mną i chcą mi pomagać w tak trudnych dla mnie chwilach. Dziękuję każdemu z całego serca za pomoc w ostatnim czasie, który był dla mnie bardzo ciężki. Nie poddaję się i pozytywne myślenie nie opuszcza mnie ani na chwilę. Z taką załogą jak Wy wiem, że nic mnie nie pokona!”, napisał Kacper. O śmierci Kacpra Gondka poinformował na swojej stronie internetowej Nowosądecki Okręgowy Związek Zawodowy. Sportowiec miał 25 lat. Pogrzeb Kacpra Gondka odbył się w sobotę, 27 stycznia w jego rodzinnym Nowym Sączu.

Zobacz również: Nie żyje Marek Frąckowiak. Aktor odszedł w wieku 67 lat, po przegranej walce z nowotworem

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.