Media już wiedzą, kto jest rasistą w rodzinie królewskiej
Fot. Paul Grover- WPA Pool/Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Wielka Brytania: wiadomo, kogo książę Harry obawia się najbardziej na pogrzebie księcia Filipa

I wcale nie jest to William!

Konrad Szczęsny 17 kwietnia 2021 12:05
Media już wiedzą, kto jest rasistą w rodzinie królewskiej
Fot. Paul Grover- WPA Pool/Getty Images

W sobotę 17. kwietnia brytyjska rodzina królewska uroczyście pożegna księcia Filipa. Z uwagi na pandemię koronawirusa w pogrzebie weźmie udział jedynie 30 osób. Wśród nich znalazł się książę Harry, który na kilka dni temu przyleciał do Wielkiej Brytanii ze Stanów Zjednoczonych. Jak jednak ujawnia ekspertka od mowy, ten dzień może być dla syna Karola i Diany podwójnie trudny. Jest jedna osoba, której mąż Meghan Markle obawia się szczególnie!

Książę Harry w Wielkiej Brytanii: napięte relacje z rodziną. Jak go przywitano?

Na początku 2020 roku książę Harry i księżna Meghan poinformowali, że rezygnują z pełnienia oficjalnych obowiązków i tym samym opuszczają brytyjską rodzinę królewską. Para w krótkim czasie rozpoczęła nowe życie: najpierw w Kanadzie, później w Los Angeles, zaś obecnie mieszkają w Santa Barbara w słonecznej Kalifornii. To tam przeprowadzili się z ukochanym synkiem Archiem i tam udzielili pamiętnego wywiadu legendzie telewizji amerykańskiej, Oprah Winfrey. Para niebawem powita na świecie córeczkę, której narodziny przewidziane są na początek lata.

Jednak stosunkowo beztroskie i bajkowe życie pary przerwała wiadomość o śmierci księcia Filipa. Dla księcia Harry'ego to bolesny cios, ponieważ był niezwykle związany z dziadkiem, łączyła ich m.in. miłość do szeroko pojętej wojskowości. Wnuk zmarłego nie wahał się ani chwili i kilka dni po tym, jak media obiegła informacja o śmierci męża Elżbiety II, przybył do Wielkiej Brytanii. Bez Meghan, ponieważ lekarz miał jej stanowczo odradzić podróżowanie samolotem w zaawansowanej ciąży. Czy chodzi tylko o to? Powodów mogło być znacznie więcej.

Jak przywitano księcia Harry'ego na miejscu? To pozostaje zagadką. Tym bardziej, że po przybyciu do Londynu musiał poddać się kilkudniowej, obowiązkowej kwarantannie. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że nie miał jeszcze okazji spotkać się z innymi członkami brytyjskiej rodziny królewskiej. Tymczasem ekspertka od mowy ciała przeanalizowała jego zachowanie i ujawniła, do kogo mąż Meghan Markle ma największy żal...

Czytaj także: Pogrzeb księcia Filipa. Transmisja będzie dostępna w Polsce

Księżna Meghan, książę Harry, wywiad z Oprah Winfrey, 07.03.2021 rok
Fot. Harpo Productions/Joe Pugliese via Getty Images

Księżna Meghan, książę Harry, wywiad z Oprah Winfrey, 07.03.2021 rok

Kogo książę Harry obawia się najbardziej na pogrzebie księcia Filipa? Zdradza ekspertka od mowy ciała

I wcale nie chodzi o jego brata, księcia Williama! Okazuje się, że książę Harry w trakcie wywiadu z Oprah Winfrey nie pozostawił wątpliwości, do kogo ma największe pretensje i żal w związku z całą sytuacją. Ekspertka wzięła pod uwagę zachowanie męża Meghan Markle, mowę jego ciała i całą komunikację niewerbalną. Nie ma wątpliwości, że to właśnie spotkanie z tą osobą na pogrzebie księcia Filipa będzie kosztowało księcia Harry'ego najwięcej emocji!

„Myślę, że w szczególności pojawiła się u niego złość na ojca. Mówił z uczuciem o królowej, mówił z miłością o swoim bracie, Williamie. Ale kiedy wspomniano o jego ojcu, dramatyczna przerwa, trwająca kilka sekund, zanim się odezwał, tak naprawdę powiedziała wszystko”, twierdzi ekspert od mowy ciała Judi James w rozmowie z „Metro UK”.

Na towarzyszące księciu Harry'emu negatywne emocje i napięcie względem księcia Karola wskazywał również szereg innych elementów.

„I wtedy zaczął szybko mrugać. Westchnął, zadrżała mu noga, oblizał usta. A więc wydaje się, że właśnie tam leży główny przedmiot urazy, w relacjach z Karolem”, podkreśliła. 

Nie ma zatem wątpliwości, że to spotkanie z ojcem w trakcie ostatniego pożegnania księcia Filipa będzie dla jego syna dużym wyzwaniem i przeżyciem. Sytuacji nie poprawi również obecność innych członków brytyjskiej rodziny królewskiej, którzy mogą mieć pretensje do księcia Harry'ego za udzielenie głośnego wywiadu i pokazanie monarchii w negatywnym świetle (chodzi m.in. o sensacyjny zarzut o rasizm). 

By uniknąć niepotrzebnego zamieszania i kontrowersji, królowa Elżbieta II zdecydował, że na pogrzebie księcia Filipa Harry i William nie staną bezpośrednio obok siebie. Między nimi usadzono bowiem kuzyna.  

Czytaj także: Wielka Brytania: Harry nie jest synem księcia Karola?! To archiwalne zdjęcie nie pozostawia wątpliwości!

Książę Harry, książę Karol, Londyn, 04.04.2019 rok
Fot. Doug Peters/EMPICS Entertainment/Press Association/East News

Książę Harry, książę Karol, Londyn, 04.04.2019 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.