Książę Harry jest rasistą? Skandal z przeszłości
Fot. Chris Jackson - Pool/Getty Image
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Harry przyleciał już do Wielkiej Brytanii na pogrzeb księcia Filipa

Wnuk królowej obawia się konfrontacji z rodziną po głośnym wywiadzie?

Olga Figaszewska 12 kwietnia 2021 10:02
Książę Harry jest rasistą? Skandal z przeszłości
Fot. Chris Jackson - Pool/Getty Image

To pierwsza podróż Harry’ego do Wielkiej Brytanii od czasu przeprowadzki i rezygnacji z pełnienia obowiązków członka rodziny królewskiej i pierwsze spotkanie z najbliższymi po wywiadzie, którego udzielił wraz z Meghan. Jak podały media książę Harry przybył do Londynu, by pożegnać dziadka, księcia Filipa. Mąż Elżbiety II odszedł 9 kwietnia… Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższą sobotę, 17 kwietnia. 

Książę Harry przyleciał już do Wielkiej Brytanii

Brytyjskie media przekazały, że wnuk królowej Elżbiety II przybył do Wielkiej Brytanii dwa dni po śmierci księcia Filipa. „Niczego nie będzie chciał bardziej niż być tam dla swojej rodziny, a zwłaszcza dla babci, w tym okropnym czasie”, mówił wcześniej informator Daily Mail.

Czytaj także: Książę Filip i królowa Elżbieta II byli małżeństwem 74 lata. Ich miłość przetrwała największe burz

W sobotę książę Sussex opuścił swoją rezydencję w Kalifornii i udał się na lotnisko w Los Angeles, skąd bezpośrednim lotem przybył do Wielkiej Brytanii. W Londynie był widziany w niedzielę o godzinie 13:15 na lotnisku Heathrow. Harry został powitany przez ochroniarzy i przewieziony czarnym Land Roverem do Pałacu Kensington. Książę będzie musiał przejść pięciodniową kwarantannę przed spotkaniem z rodziną i pogrzebem dziadka. Pożegnanie księcia Filipa odbędzie się 17 kwietnia i nie będzie mieć charakteru państwowego. Czas izolacji Harry spędzi prawdopodobnie w Nottingham Cottage.

Księciu Harry’emu nie towarzyszy ukochana. Jak podawały media, księżna Sussex dołożyła wszelkich starań, by móc pojawić się na pogrzebie księcia Filipa. Lekarze odradzili Meghan daleką podróż ze względu na zaawansowaną ciążę. Latem książęca para powita na świecie swoje drugie dziecko.

Czy Harry obawia się konfrontacji z pozostałymi członkami rodziny po wywiadzie, którego niedawno udzielił wspólnie z małżonką? Jak podał teraz Daily Mail royalsi nie zamierzają poruszać tego tematu w tak tragicznych okolicznościach i chcą z honorami pożegnać księcia Filipa. 

Sprawdź też: Książę Harry i Meghan oddali hołd księciu Filipowi. Pożegnali go w pięknych słowach

ksiażę Harry, książę Filip, 2019
Fot. STEVE PARSONS/AFP/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…