Książę Filip nie żyje, Harry przyjedzie sam na pogrzeb dziadka?
Fot. PPE/FaceToFace/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Książę Harry i Meghan oddali hołd księciu Filipowi. Pożegnali go w pięknych słowach

Czy książęca para Sussex pojawi się na uroczystościach pogrzebowych?

Olga Figaszewska 9 kwietnia 2021 19:47
Książę Filip nie żyje, Harry przyjedzie sam na pogrzeb dziadka?
Fot. PPE/FaceToFace/REPORTER

Dziewiątego kwietnia Pałac Buckingham przekazał smutną informację o śmierci księcia Filipa. Mąż królowej Elżbiety II zmarł w wieku 99 lat… W czerwcu świętowałby setne urodziny. Brytyjczycy, fani royalsów są pogrążeni w żałobie. Cały świat żegna księcia Filipa wysyła słowa wsparcia dla rodziny królewskiej. W piękny sposób hołd oddali mu hołd książę Harry i Meghan Markle. Czy małżonkowie pojawią się na pogrzebie księcia Filipa?

Meghan i Harry żegnają księcia Filipa

„Z głębokim smutkiem Jej Wysokość Królowa ogłosiła śmierć swojego ukochanego męża, Jego Królewskiej Mości Księcia Filipa, Księcia Edynburga. Jego Królewska Wysokość odszedł spokojnie dziś rano na Zamku Windsor. Rodzina Królewska łączy się z ludźmi na całym świecie w żałobie po jego stracie. Dalsze komunikaty zostaną podane w odpowiednim czasie”, napisano w komunikacie Pałac Buckingham.

Czytaj także: Książę Filip i królowa Elżbieta II byli małżeństwem 74 lata. Ich miłość przetrwała największe burz

Informacja o śmierci księcia Filipa jest ciosem dla całej rodziny i fanów brytyjskiej monarchii. Książęca para Sussex zmieściła poruszający wpis na swojej stronie - Archwell. W piękny sposób oddali hołd księciu Filipowi. „Ku pamięci Jego Królewskiej Mości Księcia Edynburga 1921-2021. Dziękuję za Twoją służbę … Będzie Ciebie bardzo brakować”, napisano. Odkąd książę Harry wraz z Meghan i małym Archiem wyprowadzili się z Wielkiej Brytanii nie mieli tak częstego kontaktu z księciem Filipem.

Pożegnanie księcia Filipa – dlaczego Meghan nie przyleci?

Ze względu na pandemię koronawirusa uroczystości pożegnalne księcia Filipa będą wyglądały inaczej. Jak podają media pogrzeb będzie miał charakter prywatny i pojawią się na nim członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej. Zgodnie z obostrzeniami w uroczystościach będzie mogło brać udział 30 osób.

Czy na pogrzeb przylecą książę Harry i Meghan? Według doniesień Daily Mail jedynie wnuk księcia Filipa przybędzie do Wielkiej Brytanii. Dla Harry’ego rodzina jest najważniejsza, dlatego nie wyobraża sobie, by w tej trudnej sytuacji mogłoby go zabraknąć wśród najbliższych. Chciałby jak najszybciej odbyć podróż do ojczyzny.

„Niczego nie będzie chciał bardziej niż być tam dla swojej rodziny, a zwłaszcza dla babci, w tym okropnym czasie”, mówi informator tabloidu. Dlaczego Meghan najprawdopodobniej pozostanie w Stanach Zjednoczonych? Księżna Sussex musi mieć pewność, że podróż samolotem będzie bezpieczna dla niej i maleństwa. Ukochana Harry'ego powinna najpierw uzyskać zgodę lekarza.

„Meghan jest w ciąży, więc przed ewentualnym wylotem będzie musiała zasięgnąć porady lekarzy, by dowiedzieć się, czy podróżowanie jest dla niej bezpieczne. Myślę jednak, że niezależnie od wszystkiego Harry na pewno pojedzie”, czytamy na łamach Daily Mail.  

Czytaj także: Co się stanie po śmierci księcia Filipa? Plan pogrzebowy został pieczołowicie przygotowany...

ksiażę Harry, książę Filip, 2019
Fot. STEVE PARSONS/AFP/East News

Książę Filip nie żyje, tak wyglądał na ostatnich zdjęciach
Fot. JUSTIN TALLIS/AFP/EAST NEWS

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.