Tak Meghan manipuluje Harrym
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Nie tylko ciąża powstrzymała Meghan przed przyjazdem na pogrzeb Filipa. Miała ukryty powód

Księżna Meghan nie pojawi się na uroczystościach pogrzebowych

Gabriela Czernecka 13 kwietnia 2021 08:51
Tak Meghan manipuluje Harrym
Fot. Getty Images

Księżna Meghan nie pojawi się na pogrzebie księcia Filipa. Według doniesień mediów to lekarz doradził księżnej Sussex, by ze względu na zaawansowaną ciążę odpuściła udział w wydarzeniu. Żona księcia Harry’ego bez wątpienia miała jednak jeszcze jeden powód, dla którego nie pojawi się w Wielkiej Brytanii w najbliższą sobotę…

Pogrzeb księcia Filipa

Smutna wiadomość o śmierci księcia Filipa dotarła do mediów 9 kwietnia 2021 roku. Książę Edynburga odszedł spokojnie w zamku Windsor, a do samego końca czuwała przy nim ukochana żona, królowa Elżbieta II. Mąż monarchini w połowie lutego trafił do szpitala z powodu infekcji. W trakcie miesięcznego pobytu przeszedł operację serca. Gdy opuszczał placówkę nie dało się nie zauważyć łez w jego oczach. The Telegraph donosi, że książę chciał dochodzić do siebie z dala od szpitalnego łóżka. Ostatnie chwile życia książę Filip spędził więc w swojej ukochanej posiadłości, gdzie wraz z królową spędzał czas pandemii.

ZobaczHarry przyleciał już do Wielkiej Brytanii na pogrzeb księcia Filipa

Już w najbliższą sobotę 17 kwietnia odbędzie się pogrzeb księcia Filipa. Ze względu na charakter wojskowy ceremonii (takiego pogrzebu życzył sobie sam książę), ale także obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, w uroczystości udział weźmie jedynie trzydzieści osób w tym najbliższa rodzina zmarłego oraz jego oddani pracownicy. 

W poniedziałek do Wielkiej Brytanii przybył wnuk księcia Filipa, książę Harry. Wiadomo jednak, że u jego boku na pogrzebie Filipa nie pojawi się księżna Meghan oraz Archie. Według doniesień magazynu The Sun, księżna Sussex nie będzie uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych ze względu na zaawansowaną ciążę. Udział prze długą podróż do Wielkiej Brytanii odradzić miał jej lekarz. Mail Online ujawnia jednak, że podróży córki sprzeciwiała się także Doria Ragland, która nie chciała, by Meghan w ciąży narażała się na niebezpieczeństwo: „Nalegała, aby Meghan została z tyłu i wspierała Harry’ego z daleka. Podobnie jak Harry, Doria bardzo opiekuje się Meghan i nie chce widzieć, jak naraża własne zdrowie. Stres jest ostatnią rzeczą, jakiej Meghan potrzebuje w tej chwili”, podaje Mail Online

Jaka jest prawda o relacjach Meghan z rodziną królewską? Jakie tajemnice skrywa dynastia Windsorów? Czy między poszczególnymi jej członkami dominuje niechęć czy wzajemny szacunek i wsparcie? O jakich skandalach woleliby zapomnieć? Tego dowiesz się z książek o brytyjskiej rodzinie królewskiej. Poniżej kilka naszych propozycji...

Meghan nie będzie na pogrzebie Filipa. Dlaczego?

Pojawia się także inny powód, dlaczego Meghan nie będzie na pogrzebie Filipa. Skandal, jaki wywołał jej wywiad z Harrym mocno wpłynął na wizerunek brytyjskiej monarchii na świecie i zdecydowanie zmienił relacje Harry’ego z rodziną. Przyjazd Meghan i to w takich okolicznościach sprawiłby, że cała uwaga skupiłaby się na niej, a nie na ceremonii. „Nie chciała być w centrum uwagi. Meghan powiedziała, że jej głównym zmartwieniem jest teraz wspieranie Harry’ego. Powiedziała, że zostawiła jemu decyzję, czy weźmie udział w pogrzebie, czy nie”, miała powiedzieć jedna z przyjaciółek Meghan.

Zobacz takżeUjawniono szczegóły pogrzebu księcia Filipa. Harry i William zmierzą się z ogromną traumą z przeszłości...

Wielu zastanawia się jednak, czy to rzeczywiście była decyzja Meghan, by usunąć się na ten moment w cień, czy doradcy królowej sami zaproponowali jej to rozwiązanie. Jedno jest pewne, pogrzeb księcia Filipa będzie okazją do tego, by bracia w końcu spotkali się i porozmawiali w cztery oczy. Czy ich konflikt pójdzie w zapomnienie? Dowiemy się juz niebawem. 

KSIĘŻNA MEGHAN NA POGRZEBIE FILIPA
Fot. GETTY Images

KSIĘŻNA MEGHAN NA POGRZEBIE FILIPA
Fot. GETTY Images

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.