pogrzeb ksiecia filipa transmisja
Fot. Getty Images Entertainment
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Pogrzeb księcia Filipa. Transmisja będzie dostępna w Polsce

Wiemy gdzie obejrzeć ceremonię!

Aleksandra Andrzejak 16 kwietnia 2021 20:57
pogrzeb ksiecia filipa transmisja
Fot. Getty Images Entertainment

Pogrzeb księcia Filipa odbędzie się w sobotę 17 kwietnia. Ceremonia zakończy trwającą w Wielkiej Brytanii żałobę narodową. Transmisje uroczystości będzie można obejrzeć w Polsce...

Książę Filip nie żyje. Szczegóły pogrzebu

Śmierć księcia Filipa wstrząsnęła Brytyjczykami. Pod królewskimi posiadłościami gromadzą się fani rodziny królewskiej, którzy chcą złożyć hołd zmarłemu. Dziś ujawniono całą listę gości, którzy wezmą udział w uroczystościach pogrzebowych. Media powiadomiły także o tym, co na pogrzeb księcia Filipa włożą mężczyźni i jakiego dodatku zabraknie w kobiecych stylizacjach. Królowa Elżbieta II dała też wytyczne odnośnie tego, kto pójdzie za trumną zmarłego monarchy.

Ze względu na panującą pandemię koronawirusa na ceremonii pojawi się tylko trzydzieści osób, a cała uroczystość będzie miała charakter prywatny. Uczestnicy sobotniej ceremonii pogrzebowej będą mieli na twarzach maski i zachowają dystans społeczny. W kaplicy królowa Elżbieta II będzie siedziała osobno.

Zobacz także: Nowe szczegóły dotyczące pogrzebu księcia Filipa. Jak ubiorą się kobiety i kto pójdzie za trumną?

ksiaze filip pogrzeb transmisja
Fot. Central Press / Stringer / Getty Images

Książę Filip i Elżbieta II, 1947

Pogrzeb księcia Filipa: transmisja

Książę Filip od dawna planował swoją ceremonię pogrzebową. Chciał, aby odbyła się w duchu ekologii. Książę Edynburga zostanie pochowany w pełni biodegradowalnej trumnie z wełny, którą będzie wiózł hybrydowy Land Rover. Trumnę z Zamku Windsor do kaplicy św. Jerzego odprowadzą najbliżsi.

Zobacz także: Wielka Brytania: Ujawniono listę gości na pogrzebie księcia Filipa. Kilka postaci zaskakuje

gdzie obejrzec pogrzeb ksiecia filipa
Fot. Dan Kitwood / Staff / Getty Images

Książę Filip i Elżbieta II, 2011

Księcia Filipa z pewnością będą chcieli pożegnać nie tylko Brytyjczycy, ale także fani na całym świecie. Podjęto decyzję o tym, aby transmisję z pochówku udostępnić na oficjalnym kanale You Tube rodziny królewskiej. Transmisja odbędzie się 17 kwietnia 2021 roku o 14.30 czasu brytyjskiego (w Polsce godzina 15.30). Uroczystość będzie można oglądać bezpłatnie. Zapraszamy także do śledzenia relacji na żywo z pogrzebu księcia Filipa na serwisie vivapl 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.