Polska na okładce „The New York Times’’
Fot. „The New York Times’’/ East News
VIVA! Tylko u nas

Polska na okładce „The New York Times’’. Amerykański dziennik zamieścił symboliczne zdjęcie

Damian Duda 20 lipca 2017 19:15
Polska na okładce „The New York Times’’
Fot. „The New York Times’’/ East News

 

Polacy gromadzą się w obronie sądów’’, napisała redakcja The New York Times pod zdjęciem, które znalazło się na okładce dziennika. Cały świat jest zaniepokojony sytuacją w Polsce.

 

PRZECZYTAJ TEŻ: Andrzej Duda zawetował dwie ustawy — o KRS i Sądzie Najwyższym

 

Zobacz też: Pan od języka, profesor Jerzy Bralczyk, w wyjątkowej rozmowie z Piotrem Najsztubem

Polska na okładce „The New York Times’’

Protesty, które odbywają się w Polsce zarówno pod Sejmem, jak i pod Pałacem Prezydenckim, sprawiają, że o sytuacji politycznej w naszym kraju mówią największe serwisy informacyjne na całym świecie. Tego samego zdania jest amerykański dziennikarz The New York TimesRick Lyman.

 

Krok po kroku polski rząd odwraca się przeciwko demokratycznym zasadom: zwiększył kontrolę nad mediami, wziął się za zgromadzenia publiczne i ograniczył działalność organizacji pozarządowych. Teraz partia rządząca chce przejąć kontrolę nad ostatnią niezależną od rządu instytucją, sądownictwem, wyprowadzając ludzi na ulicę i prowokując możliwą krytykę ze strony Unii Europejskiej’’ — czytamy na łamach amerykańskiego dziennika.

 

Polska na okładce „The New York Times’’
Fot. „The New York Times’’

 

Ponad 300 artystów napisało list do prezydenta, w którym apelują o powstrzymanie niszczenia państwa.

 

My, polscy pisarze, artyści, naukowcy, wiemy aż za dobrze, że w bezpośrednim starciu słowa są słabsze od siły. Nie możemy jednak milczeć, kiedy podstawy naszego wspólnego państwa są burzone’’, czytamy w liście, pod którym podpisali się m.in. Magdalena Cielecka, Wojciech Smarzowski i prof. Jerzy Bralczyk.

 

TREŚĆ LISTU DO PRZECZYTANIA POD TYM LINKIEM.

 

Zobacz też:  „Bał się Pan tego lotu?”. Mirosław Hermaszewski zdradził Oli Kwaśniewskiej kulisy swojej kosmicznej podróży

 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.