Polska na okładce „The New York Times’’
Fot. „The New York Times’’/ East News
VIVA! Tylko u nas

Polska na okładce „The New York Times’’. Amerykański dziennik zamieścił symboliczne zdjęcie

Damian Duda 20 lipca 2017 19:15
Polska na okładce „The New York Times’’
Fot. „The New York Times’’/ East News

 

Polacy gromadzą się w obronie sądów’’, napisała redakcja The New York Times pod zdjęciem, które znalazło się na okładce dziennika. Cały świat jest zaniepokojony sytuacją w Polsce.

 

PRZECZYTAJ TEŻ: Andrzej Duda zawetował dwie ustawy — o KRS i Sądzie Najwyższym

 

Zobacz też: Pan od języka, profesor Jerzy Bralczyk, w wyjątkowej rozmowie z Piotrem Najsztubem

Polska na okładce „The New York Times’’

Protesty, które odbywają się w Polsce zarówno pod Sejmem, jak i pod Pałacem Prezydenckim, sprawiają, że o sytuacji politycznej w naszym kraju mówią największe serwisy informacyjne na całym świecie. Tego samego zdania jest amerykański dziennikarz The New York TimesRick Lyman.

 

Krok po kroku polski rząd odwraca się przeciwko demokratycznym zasadom: zwiększył kontrolę nad mediami, wziął się za zgromadzenia publiczne i ograniczył działalność organizacji pozarządowych. Teraz partia rządząca chce przejąć kontrolę nad ostatnią niezależną od rządu instytucją, sądownictwem, wyprowadzając ludzi na ulicę i prowokując możliwą krytykę ze strony Unii Europejskiej’’ — czytamy na łamach amerykańskiego dziennika.

 

Polska na okładce „The New York Times’’
Fot. „The New York Times’’

 

Ponad 300 artystów napisało list do prezydenta, w którym apelują o powstrzymanie niszczenia państwa.

 

My, polscy pisarze, artyści, naukowcy, wiemy aż za dobrze, że w bezpośrednim starciu słowa są słabsze od siły. Nie możemy jednak milczeć, kiedy podstawy naszego wspólnego państwa są burzone’’, czytamy w liście, pod którym podpisali się m.in. Magdalena Cielecka, Wojciech Smarzowski i prof. Jerzy Bralczyk.

 

TREŚĆ LISTU DO PRZECZYTANIA POD TYM LINKIEM.

 

Zobacz też:  „Bał się Pan tego lotu?”. Mirosław Hermaszewski zdradził Oli Kwaśniewskiej kulisy swojej kosmicznej podróży

 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?