Polska na okładce „The New York Times’’
Fot. „The New York Times’’/ East News
VIVA! Tylko u nas

Polska na okładce „The New York Times’’. Amerykański dziennik zamieścił symboliczne zdjęcie

Damian Duda 20 lipca 2017 19:15
Polska na okładce „The New York Times’’
Fot. „The New York Times’’/ East News

 

Polacy gromadzą się w obronie sądów’’, napisała redakcja The New York Times pod zdjęciem, które znalazło się na okładce dziennika. Cały świat jest zaniepokojony sytuacją w Polsce.

 

PRZECZYTAJ TEŻ: Andrzej Duda zawetował dwie ustawy — o KRS i Sądzie Najwyższym

 

Zobacz też: Pan od języka, profesor Jerzy Bralczyk, w wyjątkowej rozmowie z Piotrem Najsztubem

Polska na okładce „The New York Times’’

Protesty, które odbywają się w Polsce zarówno pod Sejmem, jak i pod Pałacem Prezydenckim, sprawiają, że o sytuacji politycznej w naszym kraju mówią największe serwisy informacyjne na całym świecie. Tego samego zdania jest amerykański dziennikarz The New York TimesRick Lyman.

 

Krok po kroku polski rząd odwraca się przeciwko demokratycznym zasadom: zwiększył kontrolę nad mediami, wziął się za zgromadzenia publiczne i ograniczył działalność organizacji pozarządowych. Teraz partia rządząca chce przejąć kontrolę nad ostatnią niezależną od rządu instytucją, sądownictwem, wyprowadzając ludzi na ulicę i prowokując możliwą krytykę ze strony Unii Europejskiej’’ — czytamy na łamach amerykańskiego dziennika.

 

Polska na okładce „The New York Times’’
Fot. „The New York Times’’

 

Ponad 300 artystów napisało list do prezydenta, w którym apelują o powstrzymanie niszczenia państwa.

 

My, polscy pisarze, artyści, naukowcy, wiemy aż za dobrze, że w bezpośrednim starciu słowa są słabsze od siły. Nie możemy jednak milczeć, kiedy podstawy naszego wspólnego państwa są burzone’’, czytamy w liście, pod którym podpisali się m.in. Magdalena Cielecka, Wojciech Smarzowski i prof. Jerzy Bralczyk.

 

TREŚĆ LISTU DO PRZECZYTANIA POD TYM LINKIEM.

 

Zobacz też:  „Bał się Pan tego lotu?”. Mirosław Hermaszewski zdradził Oli Kwaśniewskiej kulisy swojej kosmicznej podróży

 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.