Jacek Protasiewicz
Fot. Andrzej Hulimka/REPORTER
O TYM JEST GŁOŚNO

Z dnia na dzień stracił posadę, jego wypowiedzi rozgrzały internet. Teraz partnerka Jacka Protasiewicza przerwała milczenie

Co wyznała?

Karol Sowa 16 kwietnia 2024 17:14
Jacek Protasiewicz
Fot. Andrzej Hulimka/REPORTER

Jacek Protasiewicz, wojewoda dolnośląski wzbudza wielkie zainteresowanie. Wszystko za sprawą agresywnych wpisów. Polityk wszedł w polemikę z internautami, których zaczął obrażać. Co więcej, niespełna dobę po publikacji kontrowersyjnych komentarzy stracił posadę.

Wielka afera z Jackiem Protasiewiczem. Polityk stracił stanowisko

Przypomnijmy, że w minioną niedzielę polityk zamieścił na platformie X fotografię z ukochaną. Na zdjęciu mogliśmy wówczas dostrzec, jak jego nowa miłość przygotowuje obiad. Dlaczego więc następnego dnia premier Donald Tusk postanowił go zdymisjonować? Ponieważ w międzyczasie Jacek Protasiewicz w wulgarny sposób obraził wiele osób, między innymi: działacza PiS-u: Oskara Szafarowicza czy dziennikarza Roberta Mazurka. „Twoje czerwone i duże wargi muszą robić karierę w PiS, nieprawdaż", pisał do działacza Prawa i Sprawiedliwości. „Zaskoczył mnie ten poziom chamstwa. Okazuje się, że na obrzydliwe żarty o podtekście homoseksualnym pozwala sobie ta europejska i nowoczesna strona", tłumaczył student, który teraz myśli nad pozwaniem wojewody. [cyt. Super Express]. 

Do dyskusji włączyła się również Anna Maria Żukowska. „Jakieś seksualne aluzje, sugerowanie, że ktoś uprawia prostytucję, to kwalifikuje się do postępowania karnego o zniesławienie", tłumaczyła posłanka. Nie zabrakło również słów krytyki od Marka Sawickiego, który polecił Jacka Protasiewicza na to stanowisko. „Wiosna udzieliła się temu panu aż zanadto i obnoszenie się ze swoimi ekscesami publicznie jest kompletnie bez sensu", zaznaczał.  

CZYTAJ TEŻ: Dla kariery poświęciła wiele, nigdy nie doczekała się własnych dzieci. Iwona Pavlović synów drugiego męża pokochała jak własnych

Jacek Protasiewicz
Fot. WITOLD ROZBICKI/REPORTER

Jacek Protasiewicz
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Kim jest partnerka Jacka Protasiewicza?

Okazuje się, że nową miłością kontrowersyjnego polityka jest Daria Brzezicka, 22-letnia studentka prawa i działaczka Unii Europejskich Demokratów (dzieli ich 35 lat). Na jednej z fotografii, którą opublikowali w sieci widać, że pewnego dnia ona przygotowywała politykowi obiad, zaś niedługo potem on się jej odwdzięczył i zrobił jej kanapki. „Jeżeli para ma taki plan na swój związek, to nie mnie to oceniać. Nie wiem, czy pani Daria była świadoma wszystkich informacji, które pojawiały się na jej temat", wyjaśniała Anna Maria Żukowska. 

Na ten moment Jacek Protasiewicz nie udzielił dłuższej wypowiedzi. Jedynym komentarzem w tej sprawie była krótka wiadomość SMS. „Wiem, że chcielibyście, żebym jednym zdaniem uwiarygodnił te Wasze kłamstwa, ale za stary wróbel jestem na takie plewy…", kwituje. [cytat. Super Express]. 

Nikt jednak nie spodziewał się, że komentarza udzieli sama Daria Brzezicka. W swojej wypowiedzi zaznaczyła, że ich związek trwa już dwa lata i nie przejmują się falą hejtu. „Tak, jesteśmy parą z Jackiem. Jestem przyzwyczajona do ataków, po linczu, jaki miałam w związku z Oskarem Szafarowiczem", mówiła.

Ostatecznie wojewoda dolnośląski przeprosił za swoje zachowanie. „Każdy ma swoje problemy, także zdrowotne. Ja też. Moja aktywność w ostatnich dniach w internecie była tego przejawem. Przepraszam wszystkich, którzy moimi wpisami poczuli się obrażeni lub dotknięci", podsumował. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Katarzyna Kolenda-Zaleska nie będzie już prezeską Fundacji TVN. Kto zastąpi ją na tym stanowisku?

Jacek Protasiewicz
Fot. Maciej Luczniewski/REPORTER

Jacek Protasiewicz
Fot. Andrzej Hulimka/REPORTER

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.