Ślub Jacka Borkowskiego i Jolanty Popławskiej, Jacek Borkowski, Jolanta Popławska ślub, 22.12.2023
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
Historia miłości

Poznali się na jego koncercie, oświadczył się po trzech miesiącach. Jacek Borkowski nie widzi świata poza żoną

"Zobaczyłem pięknego człowieka, bez żadnego udawania"

Aleksandra Frankowska 16 kwietnia 2024 13:51
Ślub Jacka Borkowskiego i Jolanty Popławskiej, Jacek Borkowski, Jolanta Popławska ślub, 22.12.2023
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Jacek Borkowski znalazł szczęście u boku młodszej o 10 lat Jolanty i nie wahał się ani chwili, aby po trzech miesiącach poprosić ją o rękę. Wcześniej długo szukał miłości. Był pewny, że po śmierci ukochanej żony, nie czeka na niego już kolejne uczucie. Tymczasem pojawiło się ono niczym grom z jasnego nieba, a para jest już po ślubie i wiedzie szczęśliwe życie. Jak się poznali? I dlaczego dopiero teraz?

Jacek i Jolanta Borkowscy - historia miłości

W styczniu 2023 roku Jacek Borkowski pozywał się publicznie jeszcze w towarzystwie różnych kobiet. Media spekulowały, że być może to nowe wybranki aktora, jednak o żadnej nie było słychać ponownie. Miesiące mijały, a Jacek Borkowski zaskoczył wszystkich, kiedy to w sierpniu ogłosił, że oświadczył się Jolancie, swojej wybrance. Miało to podobno miejsce po trzech miesiącach znajomości, a ukochana powiedziała "TAK"! Wiedział, że tą próbą podejmuje pewne ryzyko, ale postanowił iść za głosem serca.  "Zawsze mnie to pociągało. Nigdy nie lubiłem układania sobie życia na zapas, przewidywania, zawsze szedłem za emocjami. Kierowałem się bardziej tym, co widzę i czuję, niż tym, co myślę", mówił Jacek Borkowski w rozmowie z Faktem.

ZOBACZ TEŻ: Znajomi nie dawali im szans, oni kochali się do szaleństwa. Po latach utarli wszystkim nosa

Jacek Borkowski z rodziną
Fot. Baranowski/AKPA

Jolanta zachwyciła aktora od pierwszych chwil. W wywiadzie nie szczędził jej komplementów i czułych słów:  "U mnie musi pojawić się impuls, bez niego nawet nie podejdę. Gdy zobaczyłem Jolę, impuls był. Zobaczyłem fantastyczną kobietę, piękną, mądrą, inteligentną. Zobaczyłem pięknego człowieka, bez żadnego udawania, bez ostrzykania, które teraz jest tak modne wśród pań. Zobaczyłem naturalne piękno" mówił dla Faktu.

Poznali się podczas koncertu aktora w Katowicach, cztery lata temu. Musiało minąć jednak trochę czasu, aby ich uczucie ożyło. 

CZYTAJ TEŻ: Katarzyna Kolenda-Zaleska nie będzie już prezeską Fundacji TVN. Kto zastąpi ją na tym stanowisku?

Ślub Jacka Borkowskiego i Jolanty Popławskiej, Jacek Borkowski, Jolanta Popławska ślub, 22.12.2023
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

"Już wtedy ją zauważyłem, ale jakoś nic nie wyszło. Potem była pandemia, zamknięto nas w domach i wszystko zostało zamrożone. Teraz w czerwcu Jola była na moim koncercie w Warszawie i jak ją znów zobaczyłem, to wszystko mi się w środku wywróciło" — wspominał zachwycony aktor dla Faktu.

Jacek Borkowski wziął czwarty ślub

W grudniu 2023, tuż przed Bożym Narodzeniem, Jacek Borkowski i Jolanta Popławska powiedzieli sobie sakramentalne TAK. Ponownie zaskoczyli fanów, a podczas ceremonii towarzyszyli im tylko najbliżsi. Uśmiech nie schodził z ich twarzy i widać było, że w końcu trafili na odpowiednie osoby. Mówi się również o tym, że w tym roku zaplanowali ślub kościelny i wesele, jednak małżonkowie nie potwierdzili tych plotek.

Jacek Borkowski o komentarzach na temat jego małżeństwa

Kilka dni temu na profilu social media aktora pojawiło się oświadczenie, w którym odniósł się on do nieprzychylnych komentarzy na temat swojego małżeństwa i żony Jolanty, która jest od niego młodsza o 10 lat. Aktor zapewnił, że łączy ich wyjątkowe uczucie i poprosił o zaprzestanie komentowania jego prywatnego życia.

"Szanowni Państwo, ponieważ dosyć często na moim oficjalnym profilu pojawiają się niestosowne uwagi dotyczące naszego związku. Chciałbym oświadczyć, że Jola jest moją żoną, osobą którą bardzo kocham i z którą jestem bardzo szczęśliwy.

Bardzo proszę o powstrzymanie się od przekazywania mi Państwa przemyśleń na temat naszego małżeństwa. Proszę o zatrzymanie ich dla siebie.

Będę bardzo zobowiązany !!!" - napisał.

Jacek Borkowski z partnerką
Fot. FiPAK / Forum

Dziś Jacek Borkowski kończy 65 lat. Zapytany przez Plejadę, czy ma na ten dzień szczególne plany, wyznał, że najważniejszy jest cza z rodziną, ukochaną żoną i dziećmi. "Może kupimy jakiś torcik. Jola dokona wyboru, bo ma doskonałe oko. Na pewno wybierze ładne i smaczne ciasto"- dodał.

Życzymy wszystkiego najlepszego! 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.