Borys Budka, Katarzyna Kuczyńska-Budka
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum
NIEZWYKŁE HISTORIE

Gdy się poznali, ona miała już córkę. Borysa Budkę i jego żonę dzieli 7 lat

"To nie było romantyczne uniesienie, bo ja nie zakochuję się od pierwszego wejrzenia"

Aleksandra Frankowska 16 czerwca 2024 11:41
Borys Budka, Katarzyna Kuczyńska-Budka
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Borys Budka to polityk, a prywatnie zapalony biegacz i maratończyk oraz mąż Katarzyny Kuczyńskiej-Budki. I to od wielu lat, chociaż jeśli chodzi o lata, to w ich przypadku nie miały one znaczenia. Żona nowego ministra jest od niego bowiem o 7 lat starsza. Wspólnie wychowują córkę Lenę, ale ich doświadczenie rodzicielskie jest bogatsze. Jak się poznali? Czy była to miłość od pierwszego wejrzenia? Co żona Borysa Budki mówi o jego politycznej działalności?

[Ostatnia aktualizacja: 16.06.2024]

Borys Budka i Katarzyna Kuczyńska-Budka: historia miłości

Borys Budka poznał żonę, kiedy był jeszcze radnym miejskim w Gliwcach. Katarzyna Kuczyńska pracowała wówczas jako dziennikarka, zajmująca się tematami politycznymi w regionie. Pierwszy raz spotkali się w Zabrzu, ale jak sami twierdzą, nie była to miłość od pierwszego wejrzenia. 

"To nie było romantyczne uniesienie, bo ja nie zakochuję się od pierwszego wejrzenia" – wyznała w rozmowie z Fakt24 Katarzyna Kuczyńska-Budka.

Ślub wzięli w 2011 roku, a gośćmi byli zarówno politycy PO, jak i PiS. Dla zakochanych nie miała znaczenia różnica wieku. To właśnie Katarzyna jest starsza od swojego męża o 7 lat. Doczekali się córki Leny. Katarzyna Kuczyńska-Budka ma również dorosłą córkę z poprzedniego związku. 

CZYTAJ TEŻ: Z dnia na dzień zniknęła z TVP, teraz mówi o kulisach zwolnień. Anna Popek nie przebiera w słowach

"Dzień ślubu dokładnie pamiętam, to był intensywny 2011 rok. Obrona doktoratu, ślub a potem kampania wyborcza. Inne czasy. Polska nie była tak podzielona. Na ślubie gościliśmy przyjaciół parlamentarzystów zarówno z PO jak i z PiS" – wspominał Budka w jednym z wywiadów dla "Super Expressu".

Katarzyna Kuczyńska-Budka o mężu

Kiedy Borys Budka został liderem PO i mocno zaangażował się w politykę, wraz z żoną ustalili pewne reguły, które ułatwiły im funkcjonowanie w nowej rzeczywistości. Byli świadomi, że wiele rzeczy się zmieni, ale nie ich miłość. Doskonale się w tym odnaleźli, a żona zawsze stoi u boku Budki.

Borys Budka, Katarzyna Kuczyńska-Budka
Fot. Lukasz Kalinowski/East News

Gliwice, 28.06.2020. Wybory prezydenckie 2020 Borys Budka, Katarzyna Kuczyńska-Budka, Lena Budka

Niewiele osób wie, że Katarzyna Kuczyńska-Budka ma spore doświadczenie w budowaniu wizerunku polityków. W ten sposób pomagała i pomaga także mężowi. Jej wskazówki są dla niego bardzo cenne i chętnie korzysta ze wsparcia ukochanej.

Katarzyna Kuczyńska-Budka wspierała męża również w obecnej kampanii politycznej. Obecnie Borys Budka wybiera się do Europarlamentu, zaś jego żona została prezydentką Gliwic. Ich wzajemne wsparcie sprawia, że wspólnie mogą wszystko! 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.