Donald Tusk
Fot. Jakub Porzycki / Forum
O tym się mówi!

Światowy sukces Tuska, Polacy mogą pękać z dumy. Tak doceniono naszego premiera

Posypały się gratulacje z każdego zakątka globu

Aleksandra Frankowska 17 kwietnia 2024 20:51
Donald Tusk
Fot. Jakub Porzycki / Forum

Magazyn "Time" opublikował dziś listę 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie. W tym jakże zacnym gronie znalazł się premier Polski, Donald Tusk. Według magazynu, wybrano osoby, które miały największy wpływ na zmianę historii i "zdefiniowały ubiegły rok". Nie ma wątpliwości, że Donald Tusk, obejmując władzę w Polsce, przyczynił się do ogromnej zmiany.

Donald Tusk wśród 100 najbardziej wpływowych ludzi świata

To ogromne wyróżnienie dla Donalda Tuska oraz całej Polski. Premier znalazł się wśród 24 osób, które magazyn "Time" wybrał do kategorii "Liderzy". Byli w niej również Julia Nawalna, Giorgia Meloni, William Burns czy prezdent Filipin. Magazyn "Time" podkreślił, że wybór osób był poprzedzony bardzo wnikliwą weryfikację, a na liście znaleźli się Ci, którzy "najbardziej zmienili historię, którzy zdefiniowali ubiegły rok".

małgorzata tusk donald tusk, Sopot, 28.06.2020. Wybory prezydenckie.
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

ZOBACZ TEŻ: Miał być przyszłością polskiego futbolu, był najdroższym piłkarzem w historii. Alkohol szybko zniszczył jego marzenia... 

Ursula von der Leyen o Tusku

Na cześć naszego premiera, laudację napisała sama Ursula von der Leyen, szefowa Komisji Europejskiej.

„Jako młody student został aktywistą w podziemnym ruchu społecznym Solidarność. Po upadku żelaznej kurtyny stał się jednym z pierwszych liderów młodej polskiej demokracji. Przez całą swoją służbę publiczną - jako założyciel partii, jako premier, a następnie jako przewodniczący Rady Europejskiej - Tusk nigdy nie przestał wierzyć w wyższość demokracji. Po tym, jak w 2015 roku jego byli koledzy, działający przeciwko reżimowi komunistycznemu w Polsce przejęli władzę w kraju i zaczęli podważać praworządność oraz więzi Polski z Unią Europejską, podjął wyzwanie. W 2021 roku po raz kolejny został liderem partii, którą założył w 2001 roku - a w 2023 roku odzyskał władzę w swoim kraju w uczciwych i demokratycznych wyborach. Donald Tusk jest politycznym maratończykiem. Nauczył nas wszystkich, że nigdy nie jest za późno i warto dołożyć wszelkich starań, aby stanąć w obronie naszej demokracji" -  brzmiały jej słowa.

Donald Tusk, Ursula von der Leyen
Fot. KACPER PEMPEL / Reuters / Forum

Panu Donaldowi Tuskowi serdecznie gratulujemy! To niezwykłe wyróżnienie i duma!

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.