Fot. Lukasz Dejnarowicz / Forum
z życia gwiazd

Katarzyna Tusk jest bardzo dumna z ojca. Życie polityczne Donalda Tuska nigdy nie wywarło złego wpływu na jej młodość

"Czasami opowiadał, co się działo u niego"

Marcjanna Maryszewska 12 grudnia 2023 18:50
Fot. Lukasz Dejnarowicz / Forum

Piękna więź Donalda Tuska z córką to temat należący do sfery prywatnej całej rodziny — jednak od czasu do czasu któremuś z nich zdarzy się uchylić rąbka tajemnicy. Kasia Tusk otwarcie wspiera ojca w jego politycznej karierze. Gdy natomiast mówi o ich relacji, nigdy nie szczędzi ciepłych słów. "On jest przede wszystkim dobrym człowiekiem i stąd moje zaufanie do jego zdania" — wyznała kiedyś w jednym z wywiadów. 

Tata był dla niej autorytetem. Tak Katarzyna Tusk wspomina swoją młodość

Prężnie rozwijającą się karierę polityczną od wielu lat łączy z byciem mężem Małgorzaty Tusk oraz dumnym ojcem dwójki dzieci. Jego pierworodny syn Michał na co dzień trzyma się z dala od mediów — z kolei córka Katarzyna to znana blogerka, prowadząca popularny profil o tematyce lifestyle'owym, który na ten moment śledzi blisko 450 tys. osób. 36-latka unika rozprawiania na temat swojego życia prywatnego publicznie. Jednak w jednym z wywiadów przyznała, że dzięki ojcu jej blog miał nieco łatwiejszy start. Na resztę zapracowała zupełnie sama. "Nie byłabym sama z sobą szczera, gdybym uznała, że ta gigantyczna oglądalność mojej strony od pierwszego dnia jej funkcjonowania jest moją zasługą" — mówiła w rozmowie z serwisem Gazeta.pl.

Katarzyna Tusk, Donald Tusk

Kasia Tusk, Katarzyna Tusk, Donald Tusk, Małgorzata Tusk
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/ East News

W tej samej rozmowie padł temat ojca-polityka, oraz młodości Katarzyny. Blogerka zapewniła, że Donald Tusk nie przynosił do domu problemów wynikających z jego politycznego życia. Choć w rodzinie zdarzały się dyskusje, to w niczym nie przypominały one tych w łamach sejmowych. "Tak jak rodzice, którzy są nauczycielami czy lekarzami opowiadają w domu o swojej pracy, tak samo tata czasami opowiadał, co się działo u niego. A ja mu wtedy mówiłam o tym, co się zdarzyło u mnie w szkole. I tyle", tłumaczyła. I dodała, że z tatą łączyła ją wspaniała więź, oraz wciąż widzi w nim swój autorytet. Wielokrotnie zdarzyło się, że głębokie rozmowy na różne tematy rozjaśniły jej światopogląd.

CZYTAJ TAKŻE: O dobro dzieci walczy od czasu, gdy była nastolatką. Kim jest nowa Rzeczniczka Praw Dziecka, Monika Horna-Cieślak?

"Kiedy z nim porozmawiam, zawsze klaruje mi się opinia na jakiś temat. Ale to nie jest tak, że on mnie zamęcza polityką. W ogóle tata niczym mnie nie zamęcza. Bardzo dbamy o dobry kontakt. Teraz gdy widzę rodziców rzadziej, częściej rozmawiamy przez telefon. Właściwie nie ma dnia, abym nie ucięła sobie z tatą rozmowy o naszych codziennych problemach i małych radościach. Wiesz, on jest przede wszystkim dobrym człowiekiem i stąd moje zaufanie do jego zdania".

Kasia Tusk, Donald Tusk, Małgorzata Tusk, 2014

EN_01153840_0051,  Kasia Tusk, Donald Tusk, Małgorzata Tusk, 2014 rok
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Katarzyna Tusk wspiera ojca i jego karierę

Kilka lat temu Katarzyna Tusk cieszyła się, że znów ma ojca blisko siebie. "Moi rodzice po raz pierwszy od 15 lat są blisko, na miejscu. Wcześniej dzielili życie między Trójmiasto a Warszawę, potem była Bruksela. Teraz tata jest tam tylko wtedy, kiedy naprawdę musi. Wreszcie mam ich przy sobie i korzystam z tego, ile się da" — mówiła w rozmowie z magazynem Vogue w 2021 roku. Jednak Donald Tusk z przytupem wrócił do polskiej polityki. W poniedziałek, 11 grudnia 2023 roku ogłoszony został nowym premierem. W poruszającym przemówieniu zwrócił się do swoich najbliższych oraz przeprosił za to, że polityka ponownie wkracza do ich życia.

Wybory prezydenckie 2020: Kasia Tusk, Donald Tusk, Małgorzata Tusk

Wybory prezydenckie 2020: Kasia Tusk, Donald Tusk, Małgorzata Tusk
Fot. Piotr Hukalo/East News

"Pozwólcie, jedno zdanie... Małgosiu, Kasiu, Michale, mamo, bardzo przepraszam, że przeze mnie znowu polityka wdarła się w wasze życie. Wiem, że nie jest to proste. Dzięki nim to jest z reguły doświadczenie bardzo brutalne. Inaczej nie mogłem. Musiałem wrócić. Ale dziękuję za waszą cierpliwość" — przemawiał do zgromadzonych. Niedługo później na Instagramie córki pojawił się wpis wspierający tatę. Kasia Tusk jest z niego niesamowicie dumna. "Dziś jest dobry dzień, aby obejrzeć ten film. A dokładniej tę scenę. Z dedykacją dla pewnego premiera, który tańczy równie dobrze" — napisała pod fragmentem filmu "To właśnie miłość" z tańczącym Hugh Grantem, wcielającym się w produkcji w rolę premiera Wielkiej Brytanii.

ZOBACZ: Donald Tusk został ogłoszony premierem. Tak Kasia Tusk zareagowała na jego sukces

W tym roku córka Donalda Tuska złożyła również tacie wzruszające życzenia z okazji dnia ojca. To, co napisała, wycisnęło łzy z oczu nie tylko jej czytelników, ale również samego polityka. "Coś mi z oczu poleciało…", tak komentował wpis Katarzyny Tusk, pełen troski i czułości: "W Dniu Taty życzyłabym Ci, aby ten czas był łatwiejszy. Abyś chociaż od czasu do czasu mógł zrobić coś dla siebie, a nie dla innych. Abyś Ty nie musiał się martwić o nas i żebyśmy my nie musieli się martwić o Ciebie. I nawet jeśli czasem trudno zaakceptować wszystkie konsekwencje, to jestem dziś najdumniejszą córką na świecie".

Tak pięknej i czułej relacji życzymy wszystkim ojcom oraz ich córkom.  

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.