Kasia Tusk, Katarzyna Tusk, Viva! 2008
Fot. Robert Wolański
O TYM SIĘ MÓWI

Donald Tusk został ogłoszony premierem. Tak Kasia Tusk zareagowała na jego sukces

Córka polityka udostępniła w sieci wyjątkowy wpis

Olga Figaszewska 11 grudnia 2023 21:15
Kasia Tusk, Katarzyna Tusk, Viva! 2008
Fot. Robert Wolański

W poniedziałek, 11 grudnia 2023 roku, Donald Tusk został nowym premierem. Polityk w swoim przemówieniu zwrócił się do Polek i Polaków, a także podziękował za wsparcie najbliższym. W sieci pojawił się czuły wpis jego córki, Katarzyny Tusk. Tak zareagowała na wieści z Sejmu.

Donald Tusk nowym premierem Polski. W przemówieniu zwrócił się do rodziny

Ponieważ rząd Mateusza Morawieckiego nie otrzymał wotum zaufania, na premiera zgłoszono nowego kandydata. W poniedziałkowy wieczór w Sejmie odbyło się głosowanie, w którym zadecydowano o tym, że nowym premierem został Donald Tusk. Poparło go 248 posłów, przeciw było 201. W wygłoszonym przemówieniu, polityk zwrócił się do Polek i Polaków.

„Chcę przede wszystkim, panie marszałku, panie prezydencie, podziękować Polkom i Polakom. Dziękuję, Polsko. To jest naprawdę wspaniały dzień, nie tylko dla mnie, ale dla tych wszystkich, którzy przez te długie lata głęboko wierzyli, że jeszcze będzie lepiej, że przegonimy mrok, że przegonimy zło. To się stało dzięki wam, to wyście zrobili”, podkreślił, a także podziękował Lechowi Wałęsie. 

Sprawdź też: Macieja Stuhra i Dominikę Chorosińską łączy wspólna przeszłość

Donald Tusk, Warszawa, 11.12.2023. Przewodniczący PO Donald Tusk na sali obrad Sejmu w Warszawie
Fot. PAP/Rafał Guz

Donald Tusk, Warszawa, 11.12.2023. Przewodniczący PO Donald Tusk na sali obrad Sejmu w Warszawie

Potem Donald Tusk zwrócił się do swojej rodziny i przeprosił za to, że polityka znów wkracza do ich życia. „Pozwólcie, jedno zdanie... Małgosiu, Kasiu, Michale, mamo, bardzo przepraszam, że przeze mnie znowu polityka wdarła się w wasze życie. Wiem, że nie jest to proste. Dzięki nim to jest z reguły doświadczenie bardzo brutalne. Inaczej nie mogłem. Musiałem wrócić. Ale dziękuję za waszą cierpliwość”, przemawiał.

Czytaj też: Samotnie ją wychowała, była jej oczkiem w głowie. Gdy mama Maryli Rodowicz zachorowała, córka nie odstępowała jej na krok

Tak Kasia Tusk zareagowała na wydarzenia z Sejmu

Wkrótce potem w sieci pojawił się post córki nowego premiera. Kasia Tusk wsparła tatę wyjątkowym wpisem, w którym opublikowała fragment z filmu „To właśnie miłość”. Widzimy na nim tańczącego Hugh Granta, który w produkcji wciela się w rolę premiera Wielkiej Brytanii.

„Dziś jest dobry dzień, aby obejrzeć ten film. A dokładniej tę scenę. Z dedykacją dla pewnego premiera, który tańczy równie dobrze”, zaznaczyła córka Donalda Tuska.    

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.