Maciej Stuhr, Viva! 12/2023
Fot. Bartek Wieczorek/ Visual Crafters
O TYM SIĘ MÓWI

Macieja Stuhra i Dominikę Chorosińską łączy wspólna przeszłość

Tak aktor ocenił nową funkcję koleżanki

Olga Figaszewska 30 listopada 2023 11:51
Maciej Stuhr, Viva! 12/2023
Fot. Bartek Wieczorek/ Visual Crafters

Powołanie Dominiki Chorosińskiej na stanowisko minister kultury i dziedzictwa narodowego wywołało niemałe zamieszanie Na temat zaprzysiężenia pani polityk wypowiedział się niedawno Maciej Stuhr. Aktor zdradził, że łączy ich wspólna przeszłość. W sieci pojawił się wymowny komentarz.

Maciej Stuhr o powołaniu na urząd ministra kultury Dominiki Chorosińskiej

Maciej Stuhr mówi otwarcie o swoich poglądach. Zdarza mu się w  charakterystyczny dla siebie sposób komentować w mediach społecznościowych wydarzenia społeczno-polityczne. Aktor nie przeszedł obojętnie obok powołania Dominiki Chorosińskiej na stanowisko minister kultury i dziedzictwa narodowego w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Nominacja i zaprzysiężenie pani polityk dla wielu była zaskoczeniem. To wywołało lawinę skrajnych komentarzy. W sieci nie brakuje słów poparcia od sprzymierzeńców, a także oponentów Dominiki Chorosińskiej.

Zobacz też: Dominika i Michał Chorosińscy pierwszą noc spędzili w seminarium. "Po czym rano, jak nigdy, dobijanie się do drzwi"

Maciej Stuhr, VIVA! 22/2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Maciej Stuhr w VIVIE!, 2018 rok

Dominika Chorosińska, 2010 rok
Fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

Maciej Stuhr o wspólnej przeszłości z Dominiką Chorosińską

Pani polityk przez wiele lat była związana ze środowiskiem artystycznym. Zyskała popularność rolami w serialu M jak miłość czy Zostać miss. Zrezygnowała z aktorstwa i kilka la temu związała się ze światem polityki. Maciej Stuhr przypomniał o tym w swoim poście. Przy okazji przypomniał, że mają wspólną przeszłość. Jak się okazuje, oboje kończyli tę samą szkołę teatralną.

„Jakaż to radość, że nową Ministrą Kultury została Dominika Figurska! Studiowaliśmy razem w szkole teatralnej. Trochę szkoda, że wielka polityka przeszkodziła jej w jeszcze większej karierze aktorskiej, ale to dobrze, że po człowieku, który był żartem w środowisku artystycznym, teraz będzie nami przewodziła osoba, która wywodzi się z samych trzewi kulturalnych przestrzeni! Ależ nam będzie teraz dobrze!”, napisał z ironią.

Czytaj też: Dominika Chorosińska ma szóstkę dzieci, a przed laty przeżyła chwile grozy. Jej synkowi groziła utrata wzroku

Niedawno w obronie żony stanął Michał Chorosiński. Podkreślił, że od kilkudziesięciu lat wspólnie żyją w artystycznym świecie i znają od podszewki problemy, z którymi twórcy mierzą się na co dzień. „Do tego żona przez te cztery lata spotykała się z wieloma przedstawicielami różnych środowisk, organizacji więc wiedzę na temat co można zrobić, co można poprawić, ma dużą”, wyjaśniał w rozmowie z Anną Zasiadczyk dla Faktu.

Przy okazji dodał, że żona ma misję, która nie ma szans na powodzenie. „Wiele wskazuje na to, że ten rząd może nie przetrwać. Ale wydaje mi się, że będzie chciała zaproponować pewne rozwiązanie, które mogłyby być, choć poddane dyskusji z korzyścią dla środowisk artystycznych. Bez względu czy ta misja się powiedzie, czy nie, jest to dobry przykład, że kobiet powinno być więcej w polityce, może to złagodziłoby polityczne obyczaje”, dodał Michał Chorosiński.  

Fot. Tomasz Adamowicz / Forum

Dominika Chorosińska, Warszawa, Pałac Prezydencki, 27.11.2023 rok
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Dominika Chorosińska, Warszawa, Pałac Prezydencki, 27.11.2023 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.