Jan Borysewicz, Lady Pank
Fot. Wojciech Olszanka/Dzien Dobry TVN/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Trzyletni synek muzyka z Lady Pank walczy z ciężką chorobą. Jan Borysewicz apeluje o pomoc

„Okażcie dobre serce i pomóżmy Andrzejowi w walce o zdrowie jego synka”

Olga Figaszewska 27 stycznia 2021 07:25
Jan Borysewicz, Lady Pank
Fot. Wojciech Olszanka/Dzien Dobry TVN/East News

Jan Borysewicz wystosował poruszający apel do fanów zespołu Lady Pank. Współzałożyciel kultowej grupy poinformował o trudnej sytuacji jednego z muzyków, który zasilał szeregi zespołu w latach 1994-2001. Trzyletni synek gitarzysty, Andrzeja Łabędziego zmaga się z poważną chorobą. W sieci ruszyła zbiórka pieniędzy, które pomogą pokryć koszty leczenia. 

Trzyletni synek Andrzeja Łabędzkiego walczy z chorobą

Andrzej Łabędzki w latach 90-tych przez siedem lat był członkiem zespołu Lady Pank. Rodzina gitarzysy znalazła się teraz w trudnej sytuacji. Codziennie walczą o życie i zdrowie trzyletniego synka. U chłopczyka zdiagnozowano genetyczną wadę, zespół Noonan. Andrzej Łabędzki uruchomił zbiórkę(KLIKNIJ TUTAJ), z której pieniądze zostaną przeznaczone na specjalistyczną pomoc dla małego Wawrzusia. Chłopca czeka seria operacji. 

„Zespół Noonan jest to genetycznie uwarunkowany zespół wad wrodzonych, który w malutkim ciele naszego synka, zasiał ogromne spustoszenie. Wawrzuś w pakiecie dostał wadę serca, niskorosłość, deformację mostka, dysmorfię, zaburzenia układu limfatycznego, wnętrostwo, niedosłuch, obniżone napięcie mięśniowe, wadę wzroku, zaburzenia żywieniowe, opóźnienie rozwoju fizycznego, zwiększoną predyspozycję do procesów rozrostowych szpiku(CMML i JCML) i wiele innych. Wawrzusia czeka kilka operacji. W związku z zaburzeniami żywienia, konieczne jest stosowanie medycznego ssaka. Wawrzek często wymiotuje i dławi się tą treścią, więc nie ma możliwości pozostawienia go z osobą nieprzeszkoloną. Nie istniała opcja żłobka, nie ma przedszkola, opcji dziadków, cioci i niani”, napisał gitarzysta na stronie zbiórki.

Rodzina od trzech lat stara się działać, by chłopiec mógł cieszyć się życiem. Obawiają się jednak, ze bez wsparcia dobrych ludzi, nie dadzą rady mu pomóc. 

,,Pragniemy ciężką pracą i maksymalnym zaangażowaniem, zapewnić Wrzonkowi jak najbardziej »normalne« życie. Stajemy na głowie, aby kiedyś dane mu było skończyć szkoły, znaleźć fajną pracę i założyć rodzinę. Wierzymy, że rozwój medycyny pozwoli w niedalekiej przyszłości na rozwiązanie choć części jego problemów", dodał. 

,,Z całego serca, chociażby za myśl o nim, dziękuję", zakończył muzyk. 

Członkowie formacji Lady Pank postanowili wesprzeć przyjaciela. Oprócz tego, za pośrednictwem mediów społecznościowych, Jan Borysewicz zwrócił się do fanów z prośbą o pomoc. Lider zespołu opublikował poruszające nagranie.

„Zapewne pamiętacie Andrzeja Łabędzkiego naszego kolegę, który grał w zespole Lady Pank kilka lat. Mam do was serdeczną prośbę, okażcie dobre serce i pomóżmy Andrzejowi w walce o zdrowie jego ciężko chorego synka. My jako zespół Lady Pank już to robimy. Bądźcie hojni kochani”, powiedział.

Link do zbiórki - ZRZUTKA.PL  

TAGI #muzyka #choroba

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.