Oto najciekawsze serialowe „przepowiednie”!

Ksenia Krasko 27 sierpnia 2020 17:05

Pierwszy odcinek The Simpsons wyemitowano w grudniu 1989 roku – przez 30 lat serial otrzymał wiele nagród i wyróżnień, a także dwukrotnie trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Zdobył miliony fanów na całym świecie, również dlatego, że twórcy animacji potrafią... przewidywać przyszłość.

Wielbiciele rodzinki Simpsonów mają powody, aby tak myśleć. Do dziś jedną z najsłynniejszych „przepowiedni” pozostaje prezydentura Donalda Trumpa. Simpsonowie jeszcze w 2000 roku założyli, że przedsiębiorca wygra wybory w USA. Tak się też stało, w 2017 roku.

O innej serialowej przepowiedni, związanej z Trumpem, mówi dzisiaj cały świat. Nic dziwnego, ponieważ zgodnie z tym, co udostępniają użytkownicy portali społecznościowych, prezydent USA miał umrzeć dokładnie 27 sierpnia 2020 roku. Dowodem ma być kadr z serialu, przedstawiający polityka w trumnie...

Prawda jest jednak taka, że takiej sceny nigdy nie było w Simpsonach. Nie wiadomo również, dlatego padła taka a nie inna data – w serialu nie ma na ten temat ani słowa. Sceptyczni użytkownicy Twittera podejrzewają, że jest to kolejny wymysł młodzieży z TikToka, jednak tego jeszcze nikt nie udowodnił.

Na początku tego roku było głośno o „przepowiedni” związanej z pandemią koronawirusa, a niedawno internauci odkryli, że kolejna z nich przewidziała zamieszki w Stanach Zjednoczonych.

Zagorzali fani rodzinki Simpsonów naliczyli już kilkadziesiąt różnych wydarzeń z serialu, które sprawdziły się (przynajmniej częściowo) w naszych czasach. Oto najciekawsze z nich! 

1/10
The Simpsons, przepowiednie
Copyright @Materiały prasowe
1/10

Internauci porównują płonący posterunek policji w Springfield do tego, co dzieje się obecnie na ulicach miast w USA. Ta scena z jednego z odcinków „Simpsonów” z 1999 roku nie była związana z protestami, ale podobieństwo może skłonić do przemyśleń...

2/10
The Simpsons, przepowiednie
Copyright @Materiały prasowe
2/10

Według wielu internautów, ten kadr z filmu „The Simpsons” to przepowiednia demonstracji w Stanach Zjednoczonych. Założenie twórców było jednak inne i nie ma związku z trwającymi protestami (w oryginale wściekły tłum gonił rodzinkę Simpsonów).

3/10
The Simpsons, przepowiednie
Copyright @Mat. Prasowe, screen Twitter
3/10

W odcinku z 1993 roku bohaterowie zamawiają paczki z Japonii, które docierają z „kichnięciem” pracownika, chorego na grypę. Wirus rozprzestrzenia się na całe Springfield.

Jednak jedno z ujęć z pochodzi z innej serii, na TV nie wyświetla się „koronawirus”, a wirus pochodzi z Chin, a nie z Japonii.

4/10
The Simpsons, przepowiednie
Copyright @Materiały prasowe
4/10

Te przepowiednie również nie umknęły fanom serialu. „Mordercze” szerszenie z Azji w USA (w serialu były to pszczoły), oraz... dziennikarz, pracujący z domu. Właśnie tak prowadzone były niektóre programy telewizyjne podczas kwarantanny.

5/10
The Simpsons, przepowiednie
Copyright @Mat. Prasowe
5/10

W odcinku „Bart to the Future” z 2000 roku przewidziano fakt, że Donald Trump zostanie prezydentem USA. Lisa Simpson przejmuje jego rolę, a twórcy sugerują, że przedsiębiorca zrujnował gospodarkę...

6/10
The Simpsons, przepowiednie
Copyright @Mat. Prasowe
6/10

Emocje fanów wzbudza również epizod „The City of New York vs. Homer Simpson” z 1997 roku. Na okładce, którą czyta Bart Simpson, da się zauważyć jawne nawiązanie do World Trade Center i zamachów terrorystycznych w USA (2001 rok).

7/10
The Simpsons, przepowiednie
Copyright @Mat. Prasowe
7/10

Niektórzy twierdzą, że „The Simpsons” przewidzieli epidemię wirusa Eboli w 2014 roku – w jednej ze scen z odcinka „Lisa’s Sax” (1993 rok) Marge Simpson trzyma w dłoniach książkę zatytułowaną „Ciekawski George i wirus Ebola”.

8/10
The Simpsons, przepowiednie
Copyright @Mat. Prasowe
8/10

Smartwatche są popularne od kilku lat, ale prototyp widzieliśmy właśnie w „The Simpsons”. Odcinek „Lisa’s Wedding” z 1995 roku opowiada o przyszłości Lisy Simpson, a w jednej ze scen jej mąż rozmawia przez telefon na nadgarstku. Pierwszy smartwatch firmy Apple powstał dopiero w 2013 roku.

9/10
The Simpsons, przepowiednie
Copyright @Mat. Prasowe
9/10

W odcinku „Lisa Goes Gaga” (2012 rok) słynna Lady Gaga „lata” nad publicznością podczas koncertu w Springfield. Pięć lat później występuje podczas przerwy w meczu Super Bowl i... powtarza to, co wydarzyło się w serialu. Co ciekawe, animowana Gaga mówi głosem prawdziwej artystki.

10/10
The Simpsons, przepowiednie
Copyright @Mat. Prasowe
10/10

W odcinku „Lisa’s Wedding” wisi plakat, promujący trasę The Rolling Stones w 2010 roku. Twórcy pomylili się o jedynie dwa lata.

W innej serii (2002) Mick Jagger wręcza Homerowi kurtkę z napisem „Guitar Hero”. W 2005 gra o takim tytule biła rekordy popularności.

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.