Oto najciekawsze „przepowiednie”!

Ksenia Krasko 3 czerwca 2020 16:45

Pierwszy odcinek The Simpsons wyemitowano w grudniu 1989 roku – przez 30 lat serial otrzymał wiele nagród i wyróżnień, a także dwukrotnie trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. I zdobył miliony fanów na całym świecie.

Wielbiciele rodzinki Simpsonów są przekonani, ze twórcy animacji potrafią... przewidywać przyszłość. Mają ku temu powody – do dziś jedną z najsłynniejszych „przepowiedni” pozostaje prezydentura Donalda Trumpa. Simpsonowie jeszcze w 2000 roku założyli, że przedsiębiorca wygra wybory w USA. Tak się też stało, w 2017 roku.

O jednej z serialowych „przepowiedni”, związanej z pandemią koronawirusa, było głośno na początku tego roku. Teraz internauci odkryli, że kolejna z nich przewidziała zamieszki w Stanach Zjednoczonych, które wybuchły po dramatycznych wydarzeniach w Minneapolis.

Zagorzali fani naliczyli kilkadziesiąt różnych wydarzeń z serialu, które sprawdziły się (przynajmniej częściowo) w naszych czasach. Oto najciekawsze z nich! 

1/10
The Simpsons, przepowiednie
Copyright @Materiały prasowe
1/10

Internauci porównują płonący posterunek policji w Springfield do tego, co dzieje się obecnie na ulicach miast w USA. Ta scena z jednego z odcinków „Simpsonów” z 1999 roku nie była związana z protestami, ale podobieństwo może skłonić do przemyśleń...

2/10
The Simpsons, przepowiednie
Copyright @Materiały prasowe
2/10

Według wielu internautów, ten kadr z filmu „The Simpsons” to przepowiednia demonstracji w Stanach Zjednoczonych. Założenie twórców było jednak inne i nie ma związku z trwającymi protestami (w oryginale wściekły tłum gonił rodzinkę Simpsonów).

3/10
The Simpsons, przepowiednie
Copyright @Mat. Prasowe, screen Twitter
3/10

W odcinku z 1993 roku bohaterowie zamawiają paczki z Japonii, które docierają z „kichnięciem” pracownika, chorego na grypę. Wirus rozprzestrzenia się na całe Springfield.

Jednak jedno z ujęć z pochodzi z innej serii, na TV nie wyświetla się „koronawirus”, a wirus pochodzi z Chin, a nie z Japonii.

4/10
The Simpsons, przepowiednie
Copyright @Materiały prasowe
4/10

Te przepowiednie również nie umknęły fanom serialu. „Mordercze” szerszenie z Azji w USA (w serialu były to pszczoły), oraz... dziennikarz, pracujący z domu. Właśnie tak prowadzone były niektóre programy telewizyjne podczas kwarantanny.

5/10
The Simpsons, przepowiednie
Copyright @Mat. Prasowe
5/10

W odcinku „Bart to the Future” z 2000 roku przewidziano fakt, że Donald Trump zostanie prezydentem USA. Lisa Simpson przejmuje jego rolę, a twórcy sugerują, że przedsiębiorca zrujnował gospodarkę...

6/10
The Simpsons, przepowiednie
Copyright @Mat. Prasowe
6/10

Emocje fanów wzbudza również epizod „The City of New York vs. Homer Simpson” z 1997 roku. Na okładce, którą czyta Bart Simpson, da się zauważyć jawne nawiązanie do World Trade Center i zamachów terrorystycznych w USA (2001 rok).

7/10
The Simpsons, przepowiednie
Copyright @Mat. Prasowe
7/10

Niektórzy twierdzą, że „The Simpsons” przewidzieli epidemię wirusa Eboli w 2014 roku – w jednej ze scen z odcinka „Lisa’s Sax” (1993 rok) Marge Simpson trzyma w dłoniach książkę zatytułowaną „Ciekawski George i wirus Ebola”.

8/10
The Simpsons, przepowiednie
Copyright @Mat. Prasowe
8/10

Smartwatche są popularne od kilku lat, ale prototyp widzieliśmy właśnie w „The Simpsons”. Odcinek „Lisa’s Wedding” z 1995 roku opowiada o przyszłości Lisy Simpson, a w jednej ze scen jej mąż rozmawia przez telefon na nadgarstku. Pierwszy smartwatch firmy Apple powstał dopiero w 2013 roku.

9/10
The Simpsons, przepowiednie
Copyright @Mat. Prasowe
9/10

W odcinku „Lisa Goes Gaga” (2012 rok) słynna Lady Gaga „lata” nad publicznością podczas koncertu w Springfield. Pięć lat później występuje podczas przerwy w meczu Super Bowl i... powtarza to, co wydarzyło się w serialu. Co ciekawe, animowana Gaga mówi głosem prawdziwej artystki.

10/10
The Simpsons, przepowiednie
Copyright @Mat. Prasowe
10/10

W odcinku „Lisa’s Wedding” wisi plakat, promujący trasę The Rolling Stones w 2010 roku. Twórcy pomylili się o jedynie dwa lata.

W innej serii (2002) Mick Jagger wręcza Homerowi kurtkę z napisem „Guitar Hero”. W 2005 gra o takim tytule biła rekordy popularności.

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.