Oto najciekawsze „przepowiednie”!

Ksenia Krasko 14 marca 2020 17:55

Pierwszy odcinek The Simpsons wyemitowano w grudniu 1989 roku – przez 30 lat serial otrzymał wiele nagród i wyróżnień, a także dwukrotnie trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. I zdobył miliony fanów na całym świecie.

Wielbiciele rodzinki Simpsonów są przekonani, ze twórcy animacji potrafią... przewidywać przyszłość. Mają ku temu powody – do dziś jedną z najsłynniejszych „przepowiedni” pozostaje prezydentura Donalda Trumpa. Simpsonowie jeszcze w 2000 roku założyli, że przedsiębiorca wygra wybory w USA. Tak się też stało, w 2017 roku.

Zagorzali fani naliczyli kilkadziesiąt różnych wydarzeń z serialu, które sprawdziły się (przynajmniej częściowo) w naszych czasach. Oto najciekawsze z nich! 

1/7
The Simpsons, przepowiednie
Copyright @Mat. Prasowe, screen Twitter
1/7

W odcinku z 1993 roku bohaterowie zamawiają paczki z Japonii, które docierają z „kichnięciem” pracownika, chorego na grypę. Wirus rozprzestrzenia się na całe Springfield.

Jednak jedno z ujęć z pochodzi z innej serii, na TV nie wyświetla się „koronawirus”, a wirus pochodzi z Chin, a nie z Japonii.

2/7
The Simpsons, przepowiednie
Copyright @Mat. Prasowe
2/7

W odcinku „Bart to the Future” z 2000 roku przewidziano fakt, że Donald Trump zostanie prezydentem USA. Lisa Simpson przejmuje jego rolę, a twórcy sugerują, że przedsiębiorca zrujnował gospodarkę...

3/7
The Simpsons, przepowiednie
Copyright @Mat. Prasowe
3/7

Emocje fanów wzbudza również epizod „The City of New York vs. Homer Simpson” z 1997 roku. Na okładce, którą czyta Bart Simpson, da się zauważyć jawne nawiązanie do World Trade Center i zamachów terrorystycznych w USA (2001 rok).

4/7
The Simpsons, przepowiednie
Copyright @Mat. Prasowe
4/7

Niektórzy twierdzą, że „The Simpsons” przewidzieli epidemię wirusa Eboli w 2014 roku – w jednej ze scen z odcinka „Lisa’s Sax” (1993 rok) Marge Simpson trzyma w dłoniach książkę zatytułowaną „Ciekawski George i wirus Ebola”.

5/7
The Simpsons, przepowiednie
Copyright @Mat. Prasowe
5/7

Smartwatche są popularne od kilku lat, ale prototyp widzieliśmy właśnie w „The Simpsons”. Odcinek „Lisa’s Wedding” z 1995 roku opowiada o przyszłości Lisy Simpson, a w jednej ze scen jej mąż rozmawia przez telefon na nadgarstku. Pierwszy smartwatch firmy Apple powstał dopiero w 2013 roku.

6/7
The Simpsons, przepowiednie
Copyright @Mat. Prasowe
6/7

W odcinku „Lisa Goes Gaga” (2012 rok) słynna Lady Gaga „lata” nad publicznością podczas koncertu w Springfield. Pięć lat później występuje podczas przerwy w meczu Super Bowl i... powtarza to, co wydarzyło się w serialu. Co ciekawe, animowana Gaga mówi głosem prawdziwej artystki.

7/7
The Simpsons, przepowiednie
Copyright @Mat. Prasowe
7/7

W odcinku „Lisa’s Wedding” wisi plakat, promujący trasę The Rolling Stones w 2010 roku. Twórcy pomylili się o jedynie dwa lata.

W innej serii (2002) Mick Jagger wręcza Homerowi kurtkę z napisem „Guitar Hero”. W 2005 gra o takim tytule biła rekordy popularności.

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.