Donald Trump
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Donald Trump zapewniał o odkryciu leku na koronawirusa

Jego słowa doprowadziły do tragedii. Jedna osoba nie żyje, druga w ciężkim stanie

Redakcja VIVA! 26 marca 2020 08:51
Donald Trump
Fot. East News

Zakażeń koronawirusem przybywa na całym świecie. W środę 25.03 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zachorowań w Polsce. COVID-19 zdiagnozowano u ponad tysiąca osób, czternaście zmarło.  Pandemia opanowała prawie cały świat. Każde państwo stara się zmierzyć  z tym problemem i uruchamia specjalne obostrzenia, które pomogą zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. A co z lekami, szczepionkami? Oczywiście istnieją środki wspomagające leczenie pacjentów z COVID-19. W jednym z wywiadów ekspert WHO, dr Mike Ryan przewidywał, że naukowcom uda się wynaleźć odpowiednią szczepionkę na koronawirusa w ciągu roku. Tymczasem nie brakuje osób, które ulegają panice i poszukują w sieci cudownych leków na tę chorobę. Za promocję jednego z nich odpowiada sam... Donald Trump! To skończyło się tragedią... 

Donald Trump promuje lek, który ma pomóc w walce z koronawirusem. Zmarło małżeństwo

Donald Trump przekonywał, że hydroksychlorochina - jedna z substancji przeciwmalarycznych ma pokonać koronawirusa. Specjaliści wcale tego nie potwierdzają. Potrzeba badań, które pomogą ustalić, czy rzeczywiście jest skuteczna. Dopiero wtedy będzie można mówić o sukcesie naukowców i postępach w zwalczaniu koronawirusa. Jednak Amerykanie uwierzyli prezydentowi Stanów Zjednoczonych, który kilka dni temu ogłosił światu, że to właśnie lek na malarię jest kluczem do pokonania choroby. Co wydarzyło się potem? Ludzie ruszyli do aptek i na strony internetowe, by zakupić lek i ratować się na własną rękę. Prawda jest taka, że skutki zażywania tego środka mogą się skonczyć tragicznie. I tak się stało.

Małżeństwo 60-latków z Arizony postanowiło zastosować kurację fosforanem chlorochininy, by uchronić się przed chorobą.  Wystarczyło kilkanaście minut, żeby zaobserwowali u siebie tragiczne skutki . U pary wystąpiły problemy z oddychaniem i wymioty. Mężczyzna nie przeżył, a jego żona w rozmowie z mediami zdradziła, że sięgnęli po substancję po wystąpieniu prezydenta Trumpa. 

„Zobaczyłam to na półce i pomyślałam: Czy to nie o to, o czym mówią w telewizji?”, mówiła. 

Donald Trump nie do końca zdaje sobie sprawę z siły swoich słów. A lekarze apelują, by nie działać na własną rękę i w tej kwestii zaufać specjalistom. Osób, które ślepo wierzą odkryciu prezydenta USA może być więcej.  

Donald Trump
Fot. AP/Associated Press/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.