O TYM SIĘ MÓWI

Przerażające statystyki z Ameryki. Za mieszkańcami USA najgorsza doba epidemii

W tym samym czasie Donald Trump podjął kontrowersyjną decyzję

Rafał Kowalski 15 kwietnia 2020 10:31

Podczas gdy na świecie liczba zakażonych właśnie przekroczyła 2 miliardy, sytuacja w Stanach Zjednoczonych jeszcze bardziej się pogarsza. Kraj ten umacnia niestety swoją pierwszą pozycję w tabelki najbardziej dotkniętych epidemią regionów świata. Ostatnia doba była dla mieszkańców USA wyjątkowo tragiczna. Wiele emocji budzi też najnowsza decyzja prezydenta Donalda Trumpa.

Koronawirus w Stanach – statystyki

Już ponad 600 tysięcy osób zakażonych jest koronawirusem w USA, a liczba śmierci sięgnęła 28 tysięcy. Niestety, jak wynika z najnowszych danych ostatnia doba była najtragiczniejszą, jeśli chodzi o zgony obywateli Ameryki. „2228 osoby zmarły w USA na Covid-19 w ciągu ostatnich 24 godzin”, podali eksperci z  Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Jedna z najgorszych sytuacji jest w Nowym Jorku – tylko tam przez epidemię nie żyje 10 000 osób.

Dramatyczną sytuację USA inaczej widzi prezydent Donald Trump, który przymierza się do szybkiego odmrożenia gospodarki chcąc wkrótce znosić pierwsze ograniczenia dotyczące obywateli i ich firm. Polityk zapowiedział, że spotka się z gubernatorami 50 stanów i i wspólnie zostanie podjęta decyzja o tym kiedy i jakie obostrzenia znieść najpierw. „Nasz kraj zostanie wkrótce otwarty i będzie kwitnąć”, obiecał prezydent USA.

Wczoraj w Białym Domu Donald Trump przekazał też dziennikarzom zaskakującą informację o tym, że USA wstrzymało wpłacanie składek na Światową Organizację Zdrowia. Takie polecenie w sprawie WHO wydał polityk swojej administracji. „Świat otrzymał wiele fałszywych informacji na temat przenoszenia i umieralności z powodu koronawirusa”, ocenił krytycznie działania WHO polityk. Zarzucił jego pracownikom przede wszystkim chinocentryczność, czyli zawierzenie nieprawdziwym informacjom przekazywanym przez chiński rząd. Przywódca Stanów zjednoczonych ocenił, że Światowa Organizacja Zdrowia przyczyniła się do ogromnej liczby zakażonych i zgonów w Ameryce. Dotacje na WHO nie będą wpływały aż do czasu wyjaśnienia sprawy.

Dobra decyzja? 

Donald Trump
Fot. East News
 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA WERNER I MICHAŁ KOŁODZIEJCZYK Dziennikarka TVN i dyrektor redakcji Canal+ Sport. Dziennikarskie DNA połączyli, pisząc razem książkę. A wcześniej... zakochali się w sobie. WOJOWNICZKI Marsz na Wersal, „długi piątek” w Islandii, protesty w wyniku zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce… Kobiety od zawsze musiały walczyć o swoje prawa. EWA WACHOWICZ – zaskakujący bilans 50-latki. PIOTR MACHALICA o dorastaniu, życiowych rebeliach, miłości i wolności. W cyklu EXTRA Słynny fotograf – Steve McCurry uchwycił w obiektywie niezwykłe relacje między zwierzętami a ludźmi.