Donald Trump, Melania Trump
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Donald Trump i jego żona Melania są zakażeni koronawirusem: „Przejdziemy przez to razem!”

O stanie zdrowia pary poinformował ich lekarz

Rafał Kowalski 2 października 2020 08:22
Donald Trump, Melania Trump
Fot. East News

Za trzydzieści dwa dni w Stanach Zjednoczonych odbędą się kolejne wybory prezydenckie. Ale Donald Trump nie weźmie udziału w spotkaniach z wyborcami zaplanowanymi w najbliższym czasie. Kilka godzin temu na swoim Twitterze prezydent USA ogłosił, że on i jego małżonka są zakażeni koronawirusem.

Prezydent i pierwsza dama Ameryki mają COVID-19

W piątek 2.10 po godzinie szóstej czasu polskiego w sieci pojawiło się niepokojące oświadczenie prezydenta Trumpa. „Dzisiaj Pierwsza Dama i ja otrzymaliśmy pozytywne wyniki testu na Covid-19. Rozpoczniemy kwarantannę i proces leczenia natychmiast. Przejdziemy przez to razem”, napisał polityk, a podobne słowa zamieściła jego żona. „Jak już zbyt wielu Amerykanów w tym roku prezydent i ja jesteśmy w domowej kwarantannie po pozytywnych testach na koronawirusa. Czujemy się dobrze, a ja przełożyłam wszystkie najbliższe wydarzenia - zaznaczyła na Twitterze Melania Trump.

Donald Trump miał na dziś zaplanowanych kilkanaście spotkań – także w związku z trwającą kampanią prezydencką. Z powodu covid-19 nie odbędzie się między innymi ważny dla polityka wiec na Florydzie. Całą resztę obowiązków 74-latek będzie wykonywał zdalnie.

Głos zabrał także wcześniej zastępca rzecznika Białego Domu. Podkreślił on, że starano się, by Donald Trump miał jak najmniejsze szansa zakażenia się szalejącym wirusem. „Prezydent bardzo poważnie traktuje zdrowie i bezpieczeństwo swoje i każdego, kto pracuje na rzecz jego i Amerykanów. Biuro Białego Domu współpracuje z osobistym lekarzem prezydenta i Biurem Wojskowym Białego Domu, aby zapewnić, że wszystkie plany i procedury uwzględniają aktualne wytyczne Centra Kontroli i Prewencji Chorób i najlepsze praktyki w zakresie ograniczania narażenia na COVID-19 w największym możliwym stopniu, również podczas podróży prezydenta”, przekazał Judd Deere.

Jak czuje się para prezydencka? „Donald Trump i jego małżonka Melania czują się dobrze i planują pozostać w Białym Domu w trakcie powrotu do zdrowia”, poinformował media Sean Conley, sobisty lekarz prezydenta. Wiele osób zadaje też sobie pytanie, jak najważniejsza para Ameryki mogła się zarazić. Odpowiedź wydaje się prosta, choć nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzona. Kilka dni temu wykryto koronawirusa u doradczyni Donalda Trumpa Hope Hicks. Była ona wraz z prezydentem na pokładzie samolotu lecącego na do Cleveland w Ohio na debatę we wtorek a także na leciała z Donaldem Trumpem na wiec w Minnesocie.

Mamy nadzieję, że choroba przejdzie łagodnie i bezobjawowo, a także, że kolejne osoby nie zostały zarażone. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez President Donald J. Trump (@realdonaldtrump)

Melania Trump, Donald Trump
Fot. Getty Images

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!