Donald Tusk, VIVA! 10/2007
Fot. Robert Murawiecki
O TYM SIĘ MÓWI

Koronawirus w Polsce: Donald Tusk zwrócił się do rodaków z ważnym apelem

Chodzi o los naszych bliskich...

Rafał Kowalski 17 marca 2020 12:25
Donald Tusk, VIVA! 10/2007
Fot. Robert Murawiecki

W obliczu narastającej epidemii coraz więcej osób porzuca swoje zwierzęta. Media alarmują jednak, że to zbyt radykalny, okrutny i przede wszystkim niepotrzebny krok. Domowe pupile nie mają bowiem zdolności do przenoszenia COVID-19. Do apelu naukowców i dziennikarzy przyłączył się Donald Tusk.

Donald Tusk o zwierzętach w czasach koronawirusa

Na Instagramie byłego premiera Polski pojawił się ważny i poruszający wpis, w którym Donald Tusk prosi o niesienie wsparcia tym, którzy go teraz potrzebują. „Pomoc potrzebującym (szczególnie starszym ludziom), solidarność i świadoma obywatelska samodyscyplina to najważniejsze przykazania na czas zarazy”, zaczął post Donald Tusk i dodał, że równie ważni są nasi milusińscy. „Ale bądźmy też ludźmi dla zwierząt. Pamiętajcie: wasze psy i koty nie zakażają wirusem! Nie porzucajcie ich!”, zaapelował polityk.

Jego prośbę poparła Katarzyna Tusk, która wspomniała o swoim piesku, którego Donald Tusk też bardzo lubi. Nawiązała też do fotografii polityka, na której przytula on innego czworonoga. „Portos umiera z zazdrości ale wie, że to zdjęcie tutaj jest w słusznej sprawie. Zwierzęta nie zarażają!”, napisała stanowczo blogerka w sieci.

Przypomnijmy, że WHO nie znalazło żadnej możliwości przenoszenia się koronawirusa na psy i koty. Oznacza to, że zwierzęta pozostają bezpieczne – tak jak i my w ich obecności. Co robić? „Prosimy o nieoddawanie psów i kotów do schroniska w obawie o swoje zdrowie. Dbajmy o higienę, korzystajmy ze spacerów z psem w pobliskim parku lub lesie, z dala od ludzi i przede wszystkim nie popadajmy w panikę”, apeluje na swoim Facebooku chorzowskie schronisko. Pamiętajmy, że zdrowe są także spacery – takie, podczas których nie mijamy żadnej osoby z odległości mniejszej, niż metr. 

Katarzyna Tusk, VIVA!
Fot. Robert Wolański

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!