Patrick Swayze
Fot. getty Images
WSPOMNIENIE

Nie tylko żona znęcała się nad Patrickiem Swayze? Smutne dzieciństwo gwiazdy Dirty Dancing

Lisa Niemi ujawniła szokujące szczegóły z życia aktora

Ksenia Krasko 1 października 2020 16:44
Patrick Swayze
Fot. getty Images

Patrick Swayze, gwiazda tak kultowych filmów jak Dirty Dancing i Uwierz w ducha, odszedł jedenaście lat temu. Przez kilka miesięcy zmagał się z nowotworem trzustki, ale przegrał tę walkę. Jak się później okazało, ostatnie tygodnie jego życia były dramatyczne. Bliska przyjaciółka aktora poinformowała media, że umierający Swayze był bity przez swoją żonę, Lisę Niemi. Kobieta zaprzeczyła tym doniesieniom, a także wskazała, że to matka jej zmarłego męża znęcała się nad nim w dzieciństwie.

Żona Patricka Swayze biła go podczas choroby

Przyjaciółka Patricka Swayze, Charlotte Stevens, przyznała w rozmowie z Radar Online w 2016 roku, że ​​poważnie chory aktor często dzwonił do niej w nocy i płakał. Miał jej się zwierzać, że żona jest wobec niego okrutna, i bije go niemal codziennie, pomimo bardzo złego stanu zdrowia. Stevens dodała, że Lisa Niemi całkowicie odizolowała męża – ani przyjaciele, ani nawet matka aktora nie mogli się z nim zobaczyć.

Po ujawnieniu tej informacji pojawiło się mnóstwo domysłów na temat tego, czy Niemi mogła się tak zachować, i co nią kierowało, jeśli to prawda. Prawdopodobnie była zazdrosna. Swayze zawsze przyciągał uwagę płci przeciwnej i pozwalał sobie na flirt z fankami, a ona nie mogła tego znieść. W ciągu 34 lat wspólnego życia nagromadziło się w niej tyle złości, że już nie mogła powstrzymać agresji.

Swayze przez półtora roku walki z chorobą stracił ponad 40 kilogramów. W ostatnich miesiącach życia był niezwykle słaby i bezradny. To, według Charlotte Stevens, było na rękę jego żonie. Przyjaciółka aktora ukrywała prawdę przez wiele lat, ale zdecydowała się na rozmowę, kiedy Lisa poinformowała media, że ponownie wyszła za mąż. Oczywiście Niemi zaprzeczyła tym zarzutom, ale jedynie nieliczni jej uwierzyli.

Trudne dzieciństwo Patricka Swayze. Był bity przez matkę

Dramatyczne kulisy życia Patricka Swayze powracają wraz z każdą rocznicą jego śmierci, dlatego Lisa Niemi postanowiła zawalczyć o swoje dobre imię. Jak wyznała w zeszłym roku, to matka aktora miała się nad nim znęcać. „Patsy była żywym przykładem tego, co dzieje się w patologicznych rodzinach”, wyznała Niemi. „Potrafiła być bardzo agresywna”, powiedziała producentom filmu I Am Patrick Swayze.

Yvonne Helen „Patsy” Swayze była amerykańską choreografką, tancerką i instruktorką tańca. To ona zachęciła syna do kariery filmowej, i to dzięki niej potrafił tańczyć. „Myślę, że dziś powiedziałaby: „Cóż, byłam surowa, ale jestem nauczycielką”, stwierdziła Niemi.

„Kiedy Patrick zaczął uczęszczać do niej na lekcje tańca, jej perfekcjonizm i wysokie oczekiwania niejednokrotnie zmieniały się w fizyczne znęcanie się”, dodała Lisa. „Patsy była skomplikowaną kobietą, z niesamowitą siłą życiową. I pomimo wszystko, Patrick absolutnie ją kochał i szanował”, wytłumaczyła.

Również brat Patricka Swayze, Don, nie ukrywa, że matka wywierała presję. „Zawsze uważał, że mama jest dla niego tak surowa, aby go motywować”, wspominał w filmie o życiu gwiazdy Dirty Dancing. „Był dla niej wszystkim”.

Według Niemi, aktor uwolnił się od despotycznej matki w dniu swoich 18. urodzin. „Opowiadał mi historię, że tego dnia Patsy wyżywała się na nim, ale zauważył to jego ojciec. Powiedział żonie, że rozwiedzie się z nią, jeśli znowu dotknie ich syna”, przekazała Niemi w rozmowie z People. „Nigdy więcej go nie uderzyła”.

Patrick Swayze zmarł 14 września 2009 roku. 

Lisa Niemi, Patrick Swayze

Lisa Swayze, Patrick Swayze
Fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Patrick Swayze i jego złamane życie i kariera po Dirty Dancing
Fot. East News

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.