O TYM SIĘ MÓWI

Kim jest brat Patricka Swayze? Donald Swayze w przeszłości pragnął pójść w ślady brata

Czym dziś zajmuje się 64-latek? Ma nietypowe hobby!

Sabina Zięba 4 grudnia 2022 11:04

Niedawno minęło 13 lat od śmierci cenionego hollywoodzkiego aktora, Patricka Swayze. Artysta znany z kultowego już Dirty Dancing przegrał z rakiem trzustki 14 września 2009 roku. Niewiele osób wie jednak, że jego brat, Don, nadal żyje i działa w branży rozrywkowej! Mężczyzna ma bardzo ekstremalne zainteresowania. Czym jeszcze się zajmuje?

Patricka Swayze i Donald Carl Swayze — jakie relacje ich łączyły?

Patrick Swayze urodził się 18 sierpnia 1952 w Houston, jako syn kreślarza Jessiego Wayne’a Swayzego i tancerki oraz choreografki Yvonne Helen Karnes Swayze. Miał czwórkę rodzeństwa — dwóch młodszych braci: Donalda Carla i Seana Kyle’a, a także dwie siostry: Bambi i Vicky Lynn. Wiadomo, że obaj bracia oraz jedna z sióstr nadal żyją. Wśród nich zdecydowanie wyróżnia się jednak 64-letni Donald Carl. 

Don przyszedł na świat 10 sierpnia 1958 roku i w genach odziedziczył niezwykłe podobieństwo do starszego brata, Patricka. Pragnął pójść w jego ślady i studiował aktorstwo pod kierunkiem Miltona Katselasa w The Beverly Hills Playhouse. 

O najbliższej rodzinie Patricka Swayze niestety do dziś wiadomo niewiele i dopiero w dokumencie „I am Patrick Swayze" z 2019 roku fani mogli nieco poznać kulisy relacji między rodzeństwem. Don wskazywał na to, że jego starszy brat był największą dumą rodziców. „Brat był dla mojej mamy wszystkim. Kiedy opuszczał pokój, ona odwracała się do osoby obok, aby się pochwalić: „To mój piękny, najstarszy syn, czyż on nie jest wspaniały?", mówił przed kamerami. 

CZYTAJ TAKŻE: Używki i problemy z prawem. Tak sława zniszczyła gwiazdę serialu Beverly Hills, 90210. Jason Priestley odbił się od dna

Młodszy z braci był również świadkiem upadku Patricka. Wszystko działo się po śmierci ich ojca, którego odejście bardzo negatywnie wpłynęło na młodego gwiazdora. „Mój starszy brat zaczął pić. Poszedł na dno, prosto w ślady taty, zamiast iść w przeciwnym kierunku", wyznał, dodając, że Patrick bardzo często pił w samotności. „Wszystko, czego pragnął osiągnąć... Nie wiedział już, czy nadal tego chce, ponieważ robił to wszystko dla mojego ojca", podsumował Don.

Patrick Swayze (po prawej), Don Swayze

Fot. Frank Trapper/Corbis / Getty Images

Brat Patricka Swayze, Donald Carl Swayze

Choć Donald Swayze nigdy nie zrobił podobnej kariery jak brat, to i tak udało mu się zaistnieć w branży. Mając 22 lata, wystąpił jako tancerz w produkcji Miejski kowboj u boku Johna Travolty. Jako aktor zadebiutował w 1984 roku, pojawiając się w sitcomie NBC Petera Wernera pt. I Married a Centerfold z Diane Ladd i Timothym Daly.

Brat gwiazdora jest również niezwykle uzdolniony muzycznie i potrafi równocześnie grać na kilku instrumentach. Ponadto posiada talent akrobatyczny, co z kolei zapewniło mu pracę jako kaskader w kilku produkcjach, między innymi w: Strefie zrzutu (1994) z udziałem Wesleya Snipesa i Gary’ego Buseya, Poszukiwanym (1997) z Keenenem Ivory Wayansem i Jonem Voightem oraz w Listach od zabójcy (1998) z główną rolą jego brata, Patricka Swayze.

Równocześnie Donald Carl próbował swych sił na deskach teatru oraz w wielu serialach telewizyjnych. Wystąpił w takich produkcjach, jak: Strażnik Teksasu (1993), Z Archiwum X (1993), Nowe przygody Supermana (1993), Czarodziejki (1998), CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas (2000) i w sześciu odcinkach serialu HBO Czysta krew z 2010 roku, a także w słynnym musicalu Człowiek z La Manchy Dale’a Wassermana oraz w sztuce Jane Fonda: W trybunale opinii publicznej, w której wcielił się w sierżanta amerykańskich sił zbrojnych Dona Simpsona i odniósł sceniczny sukces.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Kasia Smutniak miała anoreksję, przeżyła śmierć partnera i... odniosła międzynarodowy sukces!

Ciekawostką jest fakt, iż jest zapalonym rowerzystą i spadochroniarzem. Brał nawet udział w krajowych wyścigach rowerów górskich. Obecnie układa sobie życie u boku Charlene Lindstrom, z którą ożenił się w 2014 roku. Jego poprzednie małżeństwo z Marcią nie przetrwało próby czasu — rozwiedli się w 1993 roku po 8. latach związku. Owocem tej relacji jest 34-letnia dziś córka, Danielle.

Myślicie, że Don zaskoczy nas jeszcze w jakiejś głośnej produkcji?  

Don i Patrick Swayze w 2004 roku

Don Swayze, Patrick Swayze, 2004
Fot. Getty Images

Don Swayze w 2010 roku

Don Swayze, 2010
Fot. Getty Images

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.