O TYM SIĘ MÓWI

Poznajcie brata Patricka Swayze! Ma naprawdę nietypowe hobby

Czym zajmuje się Don Swayze?

Sabina Zięba 24 sierpnia 2020 17:00

W tym roku niebawem minie 11 lat od śmierci cenionego hollywoodzkiego aktora, Patricka Swayze. Artysta znany z kultowego już Dirty Dancing przegrał z rakiem trzustki 14 września 2009 roku. Niewiele osób wie jednak, że jego brat, Don, nadal żyje i działa w branży rozrywkowej. Czym się zajmuje?

Brat Patricka Swayze, Donald Carl Swayze

Patrick Swayze urodził się 18 sierpnia 1952 w Houston, jako syn kreślarza Jessiego Wayne’a Swayzego i tancerki oraz choreografki Yvonne Helen Karnes Swayze. Miał czwórkę rodzeństwa - dwóch młodszych braci: Donalda Carla i Seana Kyle’a, oraz dwie siostry: Bambi i Vicky Lynn. Wiadomo, że obaj bracia oraz jedna z sióstr nadal żyją. Wśród nich zdecydowanie wyróżnia się jednak Donald Carl.

Don przyszedł na świat 10 sierpnia 1958 roku i w genach odziedziczył niezwykłe podobieństwo do starszego brata, Patricka. Pragnął pójść w jego ślady i studiował aktorstwo pod kierunkiem Miltona Katselasa w The Beverly Hills Playhouse, jednak nigdy nie zrobił podobnej kariery.

Mając 22 lata, wystąpił jako tancerz w produkcji Miejski kowboj u boku Johna Travolty. Jako aktor zadebiutował w 1984 roku, pojawiając się w sitcomie NBC Petera Wernera pt. I Married a Centerfold z Diane Ladd i Timothym Daly.

Choć nie potrafił rozwinąć swojej aktorskiej kariery, wiadomo, że jest niezwykle uzdolniony muzycznie i potrafi równocześnie grać na kilku instrumentach. Ponadto posiada talent akrobatyczny, co pozwoliło mu zaistnieć w pracy kaskadera, między innymi w: Strefie zrzutu (1994) z udziałem Wesleya Snipesa i Gary’ego Buseya, Poszukiwanym (1997) z Keenenem Ivory Wayansem i Jonem Voightem oraz w Listach od zabójcy (1998) z główną rolą jego brata, Patricka Swayze.

Równocześnie Donald Carl próbował swych sił na deskach teatru oraz w wielu serialach telewizyjnych. Wystąpił w takich produkcjach, jak: Strażnik Teksasu (1993), Z Archiwum X (1993), Nowe przygody Supermana (1993), Czarodziejki (1998), CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas (2000) i w sześciu odcinkach serialu HBO Czysta krew z 2010 roku, a także w słynnym musicalu Człowiek z La Manchy Dale’a Wassermana oraz w sztuce Jane Fonda: W trybunale opinii publicznej, w której wcielił się w sierżanta amerykańskich sił zbrojnych Dona Simpsona i odniósł sceniczny sukces.

Ciekawostką jest fakt, iż jest zapalonym rowerzystą i spadochroniarzem. Brał nawet udział w krajowych wyścigach rowerów górskich. Obecnie układa sobie życie u boku Charlene Lindstrom, z którą ożenił się w 2014 roku. Jego poprzednie małżeństwo z Marcią nie przetrwało próby czasu - rozwiedli się w 1993 roku po 8. latach związku. Owocem tej relacji jest 32-letnia dziś córka, Danielle.

Myślicie, że Don zaskoczy nas jeszcze w jakiejś głośnej produkcji?  

Don i Patrick Swayze w 2004 roku

Don Swayze, Patrick Swayze, 2004
Fot. Getty Images

Don Swayze w 2010 roku

Don Swayze, 2010
Fot. Getty Images

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.