księżniczka Ingrid Alexandra
Fot. NTB/Associated Press/East News
króLEWSKIE ŻYCIE

Ma osiemnaście lat i jest następczynią tronu. Co wiemy o norweskiej księżniczce Ingrid Alexandrze?

Odznacza się zjawiskową urodą, ale przede wszystkim ogromnym talentem!

Gabriela Czernecka 19 lutego 2022 18:51
księżniczka Ingrid Alexandra
Fot. NTB/Associated Press/East News

Choć norweska rodzina królewska nie cieszy się aż tak wielką popularnością jak brytyjska, to również ma spore grono swoich fanów. Podobnie jak w przypadku innych royalsów, największym zainteresowaniem cieszą się jej najmłodsi członkowie. Księżniczka Ingrid Alexandra jest córką księcia Haakona i księżnej Mette-Marit. Dziś ma już osiemnaście lat, a w przyszłości zasiądzie na norweskim tronie. Co o niej wiemy?

Księżniczka Ingrid Alexandra - kim jest norweska księżniczka?

Księżniczka Ingrid Alexandra urodziła się 21 stycznia 2004 roku. Jest córką księcia koronnego Norwegii, księcia Haakona i księżnej Mette-Marit. Co ciekawe, jest druga w linii sukcesji do norweskiego tronu, ale za sprawą swojego przodka, jest spokrewniona ze wszystkimi rodzinami królewskimi w Europie - zajmuje więc też dalekie miejsce w linii sukcesji do brytyjskiego tronu.

Zobacz: Tak prezentuje się sukcesja linii norweskiego tronu. Kto zostanie królem po Heraldzie V?

księżniczka Ingrid Alexandra
Fot. Jørgen Gomnæs, the Royal Court via Getty Images

Gdy zostanie królową Norwegii, będzie pierwszą kobietą na norweskim tronie po 1412 roku! Ma młodszego brata, księcia Sverre’a Magnusa oraz starszego przyrodniego brata, Mariusa, który jest owocem poprzedniego związku Mette-Marit. 

Dziś księżniczka Ingrid Alexandra ma już osiemnaście lat i powoli bierze udział w oficjalnych wystąpieniach, wypełniając królewskie obowiązki. Chętnie udziela się charytatywnie, w 2012 roku uczestniczyła w tygodniu noblowskim, w 2016 roku ochrzciła statek. Na koncie ma już dwie zagraniczne podróże - w 2004 roku towarzyszyła rodzicom w podróży na Islandię, a w 2018 roku wzięła udział w dyplomatycznej wizycie księcia Williama i księżnej Kate do Norwegii.

Zobacz także: Kelnerka z nieślubnym dzieckiem i norweski książę. Oto historia miłości Mette-Marit i księcia Haakona

Księżniczka interesuje się sportem - uprawia surfing, kickboxing  i jazdę na nartach. Często ogląda zmagania narciarzy. W 2020 roku została zwyciężczynią w mistrzostwach surfingu w klasie juniorek. Dba także o ochronę środowiska. Księżniczka Ingrid Alexandra odznacza się zjawiskową urodą, ceniona jest za wyczucie stylu i stawianie na kreacje „a la dziewczyna z sąsiedztwa”. Jej naturalność stanowi jej ogromny atut! Zobaczcie, jak wygląda. Bardziej przypomina mamę czy tatę?  

Czytaj również: Wielka Brytania. Konflikt między księżniczką Anną i księżną Camillą rozpoczęło złamane serce

księżniczka Ingrid Alexandra
Fot. Ragnar Singsaas/Getty Images)

księżniczka Ingrid Alexandra
Fot. LISE ASERUD/AFP/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…