księżniczka Ingrid Alexandra
Fot. NTB/Associated Press/East News
króLEWSKIE ŻYCIE

Ma siedemnaście lat i jest następczynią tronu. Co wiemy o norweskiej księżniczce Ingrid Alexandrze?

Odznacza się zjawiskową urodą, ale przede wszystkim ogromnym talentem!

Gabriela Czernecka 10 września 2021 12:56
księżniczka Ingrid Alexandra
Fot. NTB/Associated Press/East News

Choć najpopularniejszą rodziną królewską na świecie z pewnością są Windsorowie, to norweska rodzina królewska również ma szerokie grono fanów. Oczywiście największą popularnością cieszą się młodsi przedstawiciele rodzin królewskich.Tak jest i w przypadku księżniczki Ingrid Alexandry, córki księcia Haakona i księżnej Mette-Marit. Ma siedemnaście lat i kiedyś zasiądzie na norweskim tronie. Poznajcie ją bliżej! 

Księżniczka Ingrid Alexandra - kim jest norweska księżniczka?

Księżniczka Ingrid Alexandra urodziła się 21 stycznia 2004 roku. Jest córką księcia koronnego Norwegii, księcia Haakona i księżnej Mette-Marit. Co ciekawe, jest druga w linii sukcesji do norweskiego tronu, ale za sprawą swojego przodka, jest spokrewniona ze wszystkimi rodzinami królewskimi w Europie - zajmuje więc też dalekie miejsce w linii sukcesji do brytyjskiego tronu.

Zobacz: Tak prezentuje się sukcesja linii norweskiego tronu. Kto zostanie królem po Heraldzie V?

księżniczka Ingrid Alexandra
Fot. Jørgen Gomnæs, the Royal Court via Getty Images

Gdy zostanie królową Norwegii, będzie pierwszą kobietą na norweskim tronie po 1412 roku! Ma młodszego brata, księcia Sverre’a Magnusa oraz starszego przyrodniego brata, Mariusa, który jest owocem poprzedniego związku Mette-Marit. 

Dziś księżniczka Ingrid Alexandra ma siedemnaście lat i powoli bierze udział w oficjalnych wystąpieniach, wypełniając królewskie obowiązki. Chętnie udziela się charytatywnie, w 2012 roku uczestniczyła w tygodniu noblowskim, w 2016 roku ochrzciła statek. Na koncie ma już dwie zagraniczne podróże - w 2004 roku towarzyszyła rodzicom w podróży na Islandię, a w 2018 roku wzięła udział w dyplomatycznej wizycie księcia Williama i księżnej Kate do Norwegii.

Zobacz także: Kelnerka z nieślubnym dzieckiem i norweski książę. Oto historia miłości Mette-Marit i księcia Haakona

Księżniczka interesuje się sportem - uprawia surfing, kickboxing  i jazdę na nartach. Często ogląda zmagania narciarzy. W 2020 roku została zwyciężczynią w mistrzostwach surfingu w klasie juniorek. Dba także o ochronę środowiska. Księzniczka Ingrid Alexandra odznacza się zjawiskową urodą, ceniona jest za wyczucie stylu i stawianie na kreacje „a la dziewczyna z sąsiedztwa”. Jej naturalność stanowi jej ogromny atut! Zobaczcie, jak wygląda. Bardziej przypomina mamę czy tatę? 

księżniczka Ingrid Alexandra
Fot. Ragnar Singsaas/Getty Images)

księżniczka Ingrid Alexandra
Fot. LISE ASERUD/AFP/East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.