Celine Dion, Los Angeles, Kalifornia, American Music Awards, 22.11.2019 rok
Fot. Kevin Winter/Getty Images
Z ŻYCIA GWIAZD

Celine Dion od dawna nie zagrała żadnego koncertu. Przez chorobę nie jest w stanie śpiewać!

„Mam złamane serce (...) Chcę wyjść z tego jak najszybciej”, pisała

Damian Brillowski 24 lipca 2022 18:00
Celine Dion, Los Angeles, Kalifornia, American Music Awards, 22.11.2019 rok
Fot. Kevin Winter/Getty Images

Celine Dion to artystka, która od pewnego czasu zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Wokalistka znana jest na całym świecie. Jej piosenki, takie jak  „My Heart Will Go On”, „A New Day Has Come” czy „The Power of Love” usłyszał chyba każdy. Jednak smutne jest to, że piosenkarka nie jest w stanie śpiewać, a jej trasa koncertowa nie odbywa się zgodnie z planem. Jak wiadomo, diwa już kilka razy musiała w ostatniej chwili odwołać wszystkie koncerty. Ostatni raz wystąpiła na scenie w marcu 2021 roku. Od tego momentu minęło już wiele miesięcy, a wokalistka nadal nie uporała się ze swoją chorobą. „Mam złamane serce”, przyznaje. Co dolega kanadyjskiej piosenkarce? Przypomnijmy, że jej ostatnie występy zostały przełożone na 2023 rok.

Celine Dion przez chorobę była zmuszona odwołać wszystkie koncerty 

Celine Dion przed laty dostała zaproszenie od sieci hoteli i kasyn w Las Vegas na wykonanie kilkudziesięciu koncertów. Z tego powodu zmieniła nawet miejsce zamieszkania, przeprowadzając się do stolicy hazardu. Kolejna edycja występów na żywo miała rozpocząć się z początkiem listopada 2021 roku. Niestety, w ostatniej chwili muzyczne show piosenkarki zostało odwołane, a następnie przełożone aż o pół roku. 

Jak wynikało z oświadczenia organizatorów, przyczyną odwołania wszystkich koncertów jest nadszarpnięte zdrowie wokalistki, która od pewnego czasu zmaga się z bolesnymi, powtarzającymi się skurczami mięśni. Nie ujawniono, skąd u diwy takie dolegliwości. Faktem jest, że uniemożliwia jej to  uczestniczenie w wielogodzinnych próbach i występach.

Czytaj także: Dieter Bohlen z Modern Talking: tak dziś wygląda. Dlaczego nie występuje z Thomasem Andersem?

Celine Dion
Fot. Marc Piasecki/GC Images)

Celine Dion

Celine Dion ma złamane serce z powodu choroby i odwołanych koncertów

Sprawę odwołanych koncertów skomentowała wówczas sama zainteresowana. Na swoim profilu na Instagramie, Celine Dion zamieściła poruszający wpis, w którym wytłumaczyła się fanom ze swojej nieobecności podczas listopadowych koncertów. Jednocześnie oznajmiła, że chce jak najszybciej wrócić na scenę.  

„Mam złamane serce. Mój zespół i ja pracowaliśmy nad naszym nowym programem przez ostatnie osiem miesięcy. Niemożność wystąpienia na scenie w listopadzie tego roku zasmuca mnie w stopniu trudnym do opisania. Moi partnerzy z Resorts World Las Vegas i AEG pracowali przez całą dobę, aby przygotować ten zupełnie nowy, najnowocześniejszy teatr, który jest absolutnie piękny. Czuję się tak źle, że ich zawiodłam, a szczególnie przepraszam za rozczarowanie wszystkich fanów, którzy planowali przyjazd do Las Vegas. Teraz muszę się skupić na powrocie do zdrowia. Chcę wyjść z tego jak najszybciej”, napisała zdruzgotana wokalistka. 

Czytaj także: Małgorzata Socha i Krzysztof Wiśniewski są razem ponad 26 lat! Jaka jest historia ich miłości?

Celine Dion, Los Angeles, Kalifornia, American Music Awards, 22.11.2019 rok
Fot. Kevin Winter/Getty Images

Celine Dion, Los Angeles, Kalifornia, American Music Awards, 22.11.2019 rok

Celine Dion ponownie odwołała koncerty 

Niestety, z biegiem czasu problemy zdrowotne Celine Dion nie ustały. Mimo ogromnej pomocy lekarzy, artystka nadal zmaga się z uporczywymi skurczami mięśniowymi. W związku z tym, po raz kolejny była zmuszona odwołać wszystkie występy zaplanowane w dniach 9 marca – 22 kwietnia. 

„Liczyłam, że będę już zdrowa, ale muszę jeszcze uzbroić się w cierpliwość i słuchać zaleceń lekarzy. W ramach naszych koncertów jest dużo organizacji i przygotowań, więc musimy już dziś podjąć decyzje, które wpłyną na najbliższe dwa miesiące. Mam nadzieję, że wrócę do pełni sił, a także, że wszyscy przezwyciężymy tę pandemię. Nie mogę się doczekać powrotu na scenę”, napisała w nowym oświadczeniu Celine Dion.

Następnie podziękowała swoim fanom za ich troskę i słowa otuchy, jakie do niej ślą poprzez media społecznościowe. „Jestem wzruszona wszystkimi słowami wsparcia, które wysyłacie do mnie poprzez media społecznościowe. Czuję waszą miłość i wsparcie. Wiele to dla mnie znaczy”, podkreśliła.

Gwiazda musiała jak najszybciej dojść do pełni sił, ponieważ zamierzała zagrać serię koncertów w Las Vegas. Ponadto chciała dokończyć trasę koncertową pt. „Celine Dion Courage World Tour” po Europie. Trasa miała się odbyć wiosną 2020 roku. Niestety z powodu wybuchu pandemii została przesunięta na kolejne lata. Piosenkarka miała w planach wystąpić również w Polsce - 18 czerwca 2022 roku miała zaplanowany koncert w Atlas Arenie w Łodzi, zaś 19 czerwca 2022 roku zamierzała zaśpiewać w Tauron Arenie w Krakowie. Jak wiadomo, te plany nie doszły do skutku. „Tak mi przykro, że znów muszę przesunąć występy. Pierwszy raz był oczywiście z powodu pandemii, ale tym razem to moje zdrowie zmusza mnie do przełożenia europejskiej trasy. Nadal czuję się trochę lepiej, ale wciąż mam skurcze mięśni. Muszę być zdrowa, żebym mogła dać z siebie sto procent na scenie, bo na to zasługujecie (...) Muszę być zdrowa, żeby dać z siebie 100 procent na scenie", mówiła w swoim oświadczeniu.

„Dobra wiadomość jest taka, że radzę sobie trochę lepiej. Poprawa następuje bardzo powoli i jest to dla mnie wyjątkowo frustrujące. Jestem w trakcie leczenia, biorę leki, ale wciąż odczuwam skurcze. Powrót do zdrowia zajmuje mi dużo więcej czasu, niż się spodziewałam. Muszę być bardzo cierpliwa i słuchać lekarzy", powiedziała w kwietniu tego roku. 

Z tego co podaje organizator, Celine Dion zaśpiewa w naszym kraju już w 2023 roku. Mamy nadzieję, że tym razem wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Wokalistce życzymy dużo zdrowia i jak najszybszego powrotu na scenę, na której tak bardzo kocha występować.  

Czytaj także: Adrien Brody przeżył załamanie po roli w filmie „Pianista”. Jak dziś wygląda jego życie?

Celine Dion znów chora
Fot. face to face/FaceToFace/REPORTER

Celine Dion

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?