Celine Dion, Los Angeles, Kalifornia, American Music Awards, 22.11.2019 rok
Fot. Kevin Winter/Getty Images
Z ŻYCIA GWIAZD

Celine Dion od dawna nie zagrała żadnego koncertu. Przez chorobę nie jest w stanie śpiewać!

„Mam złamane serce (...) Chcę wyjść z tego jak najszybciej”, pisała

Damian Brillowski 30 marca 2023 12:01
Celine Dion, Los Angeles, Kalifornia, American Music Awards, 22.11.2019 rok
Fot. Kevin Winter/Getty Images

Jej piosenki, takie jak  „My Heart Will Go On”, „A New Day Has Come” czy „The Power of Love” usłyszał chyba każdy. Wokalistka od jakiegoś czasu zmaga się jednak z nieuleczalną chorobą, przez co nie może śpiewać, a jej trasa koncertowa nie odbywa się zgodnie z planem. Jak wiadomo, diwa już kilka razy musiała w ostatniej chwili odwołać wszystkie koncerty. Ostatni raz wystąpiła na scenie w marcu 2021 roku. „Mam złamane serce”, przyznaje. Dziś Celine kończy 55 lat... jak wygląda jej życie?

Celine Dion przez chorobę była zmuszona odwołać wszystkie koncerty 

Celine Dion przed laty dostała zaproszenie od sieci hoteli i kasyn w Las Vegas na wykonanie kilkudziesięciu koncertów. Z tego powodu zmieniła nawet miejsce zamieszkania, przeprowadzając się do stolicy hazardu. Kolejna edycja występów na żywo miała rozpocząć się z początkiem listopada 2021 roku. Niestety, w ostatniej chwili muzyczne show piosenkarki zostało odwołane, a następnie przełożone aż o pół roku. 

Jak wynikało z oświadczenia organizatorów, przyczyną odwołania wszystkich koncertów jest nadszarpnięte zdrowie wokalistki, która od pewnego czasu zmaga się z bolesnymi, powtarzającymi się skurczami mięśni. Nie ujawniono, skąd u diwy takie dolegliwości. Faktem jest, że uniemożliwia jej to  uczestniczenie w wielogodzinnych próbach i występach.

Czytaj także: Dieter Bohlen z Modern Talking: tak dziś wygląda. Dlaczego nie występuje z Thomasem Andersem?

Celine Dion
Fot. Marc Piasecki/GC Images)

Celine Dion

Celine Dion ma złamane serce z powodu choroby i odwołanych koncertów

Sprawę odwołanych koncertów skomentowała wówczas sama zainteresowana. Na swoim profilu na Instagramie, Celine Dion zamieściła poruszający wpis, w którym wytłumaczyła się fanom ze swojej nieobecności podczas listopadowych koncertów. Jednocześnie oznajmiła, że chce jak najszybciej wrócić na scenę.  

„Mam złamane serce. Mój zespół i ja pracowaliśmy nad naszym nowym programem przez ostatnie osiem miesięcy. Niemożność wystąpienia na scenie w listopadzie tego roku zasmuca mnie w stopniu trudnym do opisania. Moi partnerzy z Resorts World Las Vegas i AEG pracowali przez całą dobę, aby przygotować ten zupełnie nowy, najnowocześniejszy teatr, który jest absolutnie piękny. Czuję się tak źle, że ich zawiodłam, a szczególnie przepraszam za rozczarowanie wszystkich fanów, którzy planowali przyjazd do Las Vegas. Teraz muszę się skupić na powrocie do zdrowia. Chcę wyjść z tego jak najszybciej”, napisała zdruzgotana wokalistka. 

Czytaj także: Małgorzata Socha i Krzysztof Wiśniewski są razem ponad 26 lat! Jaka jest historia ich miłości?

Celine Dion, Los Angeles, Kalifornia, American Music Awards, 22.11.2019 rok
Fot. Kevin Winter/Getty Images

Celine Dion, Los Angeles, Kalifornia, American Music Awards, 22.11.2019 rok

Celine Dion ponownie odwołała koncerty 

Niestety, z biegiem czasu problemy zdrowotne Celine Dion nie ustały. Mimo ogromnej pomocy lekarzy, artystka nadal zmaga się z uporczywymi skurczami mięśniowymi. W związku z tym, po raz kolejny była zmuszona odwołać wszystkie występy zaplanowane w dniach 9 marca – 22 kwietnia. 

„Liczyłam, że będę już zdrowa, ale muszę jeszcze uzbroić się w cierpliwość i słuchać zaleceń lekarzy. W ramach naszych koncertów jest dużo organizacji i przygotowań, więc musimy już dziś podjąć decyzje, które wpłyną na najbliższe dwa miesiące. Mam nadzieję, że wrócę do pełni sił, a także, że wszyscy przezwyciężymy tę pandemię. Nie mogę się doczekać powrotu na scenę”, napisała w nowym oświadczeniu Celine Dion.

Następnie podziękowała swoim fanom za ich troskę i słowa otuchy, jakie do niej ślą poprzez media społecznościowe. „Jestem wzruszona wszystkimi słowami wsparcia, które wysyłacie do mnie poprzez media społecznościowe. Czuję waszą miłość i wsparcie. Wiele to dla mnie znaczy”, podkreśliła.

Gwiazda musiała jak najszybciej dojść do pełni sił, ponieważ zamierzała zagrać serię koncertów w Las Vegas. Ponadto chciała dokończyć trasę koncertową pt. „Celine Dion Courage World Tour” po Europie. Trasa miała się odbyć wiosną 2020 roku. Niestety z powodu wybuchu pandemii została przesunięta na kolejne lata. Piosenkarka miała w planach wystąpić również w Polsce - 18 czerwca 2022 roku miała zaplanowany koncert w Atlas Arenie w Łodzi, zaś 19 czerwca 2022 roku zamierzała zaśpiewać w Tauron Arenie w Krakowie. Jak wiadomo, te plany nie doszły do skutku. „Tak mi przykro, że znów muszę przesunąć występy. Pierwszy raz był oczywiście z powodu pandemii, ale tym razem to moje zdrowie zmusza mnie do przełożenia europejskiej trasy. Nadal czuję się trochę lepiej, ale wciąż mam skurcze mięśni. Muszę być zdrowa, żebym mogła dać z siebie sto procent na scenie, bo na to zasługujecie (...) Muszę być zdrowa, żeby dać z siebie 100 procent na scenie", mówiła w swoim oświadczeniu.

„Dobra wiadomość jest taka, że radzę sobie trochę lepiej. Poprawa następuje bardzo powoli i jest to dla mnie wyjątkowo frustrujące. Jestem w trakcie leczenia, biorę leki, ale wciąż odczuwam skurcze. Powrót do zdrowia zajmuje mi dużo więcej czasu, niż się spodziewałam. Muszę być bardzo cierpliwa i słuchać lekarzy", mówiła.

Siostra Celine Dion o jej chorobie

Jakiś czas temu głos w sprawie choroby Celine zabrała jej starsza siostra, Claudette. Zapewniła również, że Celine jest pod opieką najlepszych specjalistów i otaczają ją bliscy przyjaciele wraz z rodziną. Ma ogromne wsparcie i nie jest w tym wszystkim sama. 

Zamiast płakać nad jej losem, staram się przekazać jej pozytywne wibracje i zapewnić, że pewnego dnia wyjdzie na scenę”, zapewniła w magazynie Claudette Dion.

Wokalistce życzymy dużo zdrowia i jak najszybszego powrotu na scenę, na której tak bardzo kocha występować.  

Czytaj także: Adrien Brody przeżył załamanie po roli w filmie „Pianista”. Jak dziś wygląda jego życie?

Celine Dion znów chora
Fot. face to face/FaceToFace/REPORTER

Celine Dion

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.