Dieter Bohlen, Thomas Anders,  Modern Talking
Fot. kpa/United Archives via Getty Images
ZE ŚWIATA MUZYKI

Dieter Bohlen z Modern Talking: tak dziś wygląda. Dlaczego nie występuje z Thomasem Andersem?

Przeszedł znaczną metamorfozę

Konrad Szczęsny 7 lutego 2023 16:59
Dieter Bohlen, Thomas Anders,  Modern Talking
Fot. kpa/United Archives via Getty Images

To właśnie oni odpowiadają za takie przeboje jak: „You’re My Heart, You’re My Soul”, „Cheri, Cheri Lady” czy „You Can Win If You Want”. Thomas Anders i Dieter Bohlen, czyli duet Modern Talking, w latach 80. mieli świat u stóp. Z czasem słynni muzycy poszli innymi drogami. Nie zabrakło też wzajemnych pretensji czy oskarżeń. Ten pierwszy cały czas koncertuje, natomiast Dieter nie zyskał takiego rozgłosu, jak jego kolega z branży, przynajmniej w Polsce. Co dzisiaj robi i jak wygląda? Trzeba przyznać, że przeszedł znaczną metamorfozę. Jest bowiem wielkim miłośnikiem medycyny estetycznej! Dziś świętuje 69. urodziny! 

Dieter Bohlen z Modern Talking: to on stworzył kultowy duet, który rozpadł się po czterech latach

Był rok 1983, gdy Dieter Günther Bohlen, kompozytor oraz producent, postanowiła założyć zespół. Aby to zrobić, potrzebował charyzmatycznego i charakterystycznego wokalisty. Wybór padł na o dziewięć lat młodszego Bernda Weidunga, który dziś znany jest szerszej publiczności jako Thomas Anders.

Pierwszy z wydanych przez nich singiel „You’re My Heart, You’re My Soul” okazał się wielkim sukcesem. Wspiął się na szczyty list przebojów w ponad 35 krajach! Nikt nie miał wątpliwości, że tak oto narodziły się nowe gwiazdy. Wydawali kolejne hity i płyty, które pokrywały się złotem i platyną. Któż nie zna takich przebojów, jak „Cheri, Cheri Lady” czy „Brother Louie”? Ale Modern Talking to znacznie więcej niż piosenki. To bardzo charakterystyczne brzmienie syntezatorów, beat oraz używane, szczególnie w refrenach, falsety. Wydawało się, że tej dwójki nic nie jest w stanie zatrzymać, ale stało się inaczej.

W 1987 roku, po wydaniu sześciu płyt, zawiesili działalność. Powód? Nora Balling, żona Thomasa Andersa. Była tak zaborcza, że kazała nosić mu naszyjnik ze swoim imieniem... Poza tym uchodziła za osobę toksyczną,  zazdrosną m.in. o fanki, która notorycznie chciała ingerować w sprawy formacji, co z kolei wprowadzało chaos i podcinało wszystkim skrzydła. Otoczenie wokalisty wiedziało, że relacja nie ma przyszłości. Ostatecznie muzyk rozwiódł się z żoną w 1999 roku. Rok później ożenił się z Claudią Hess, z którą do dziś są razem (zdjęcia poniżej). W 2002 roku na świecie pojawiło się ich jedyne dziecko: syn Alexander – jest skórą zdjętą ze sławnego taty!

CZYTAJ TEŻ: Zaborcza żona kazała mu nosić naszyjnik z jej imieniem. Co dziś robi wielka miłość Thomasa Andersa?

Modern Talking, Thomas Anders, Dieter Bohlen, 1986 rok
Fot. United Archives / ZIK Images via www.imago-images.de/Imago Stock

Modern Talking, Thomas Anders, Dieter Bohlen, 1986 rok

Modern Talking, Thomas Anders, Dieter Bohlen, 1987 rok
Fot. Ilpo Musto / Rex Features/EAST NEWS

Modern Talking, Thomas Anders, Dieter Bohlen, 1987 rok

Dieter Bohlen i Thomas Anders: kariery po rozpadzie Modern Talking oraz reaktywacja

Dieter Bohlen po zakończeniu współpracy z młodszym kolegą założył formację Blue System. Był to niezwykle owocny czas w jego życiu: nagrali łącznie aż 13 płyt! W branży muzycznej wsławił się także jako utalentowany kompozytor, który tworzył dla takich legend, jak Bonnie Tyler, C. C. Catch czy Chris Norman z grupy Smokie. Wydaje się jednak, że obaj panowie wiedzieli, że prawdziwą moc mają jedynie w duecie...

Fanów miło zaskoczyła informacja o reaktywacji Modern Talking, która nastąpiła w 1998 roku. Wówczas już skompletowano skład koncertowy. Dieter Bohlen i Thomas Anders wydawali płytę za płytą. Łącznie na koncie mają ich – bagatela! – dwanaście. Jednak stosunki między panami popsuły się i w 2003 roku ponownie podjęli decyzję o zawieszeniu działalności. Głównym powodem były różnice dotyczące zysków z koncertów solowych Andersa oraz zaangażowanie Bohlena w niemiecką wersję programu „Idol” (Deutschland sucht den Superstar). 

Koncert pożegnalny Modern Talking odbył się 21 czerwca 2003 roku w parku Wuhlheide w Berlinie. Dwa miesiące później ukazała się natomiast płyta, która była podsumowaniem długoletniej kariery. Thomas Anders kontynuował muzyczną działalność. Wydał solo cztery krążki. Cyklicznie pojawiał się również... w Polsce! Obecnością uświetnił festiwal w Sopocie w 2008 roku czy Festiwal Muzyki Tanecznej w Ostródzie. 

A Dieter Bohlen? Zaczął specjalizować się w roli jurora w takich formatach, jak „Idol” czy „Mam talent” (do 2021 roku). Równocześnie komponował dla innych artystów oraz produkował ich płyty. Zatęsknił jednak w końcu za muzyką: pretekstem do wznowienia kariery był autobiograficzny film rysunkowy, który poskutkował wydaniem albumu ze ścieżką dźwiękową. 

W 2014 panowie ponownie reaktywowali Modern Talking. Skutkiem tej decyzji była nowa kompilacja, zatytułowana po prostu „30” – nawiązywała do trzydziestych urodzin zespołu. Ale to, że ich relacje prywatnie były serdeczne, było jedynie grą pozorów. Jak zwierzył się w jednym z wywiadów Thomas Anders, nigdy nie byli przyjaciółmi.

Ludzie myśleli, że jesteśmy przyjaciółmi, a byliśmy z Dieterem jedynie partnerami na scenie. Potem Dieter wydał książkę, która stała się wielkim skandalem w Niemczech. Niestety, było w niej wiele kłamstw. Nafantazjował tylko po to, żeby zarobić”, stwierdził gorzko.

CZYTAJ TEŻ: Ewa Minge ma problemy ze zdrowiem. Z czym się zmaga? „Doświadczyłam, czym jest ciężkie leczenie”

Modern Talking, Thomas Anders, Dieter Bohlen, 2002 rok
Fot. EAST NEWS

Modern Talking, Thomas Anders, Dieter Bohlen, 2002 rok

Dieter Bohlen z Modern Talking, Rust, Niemcy, 09.06.2014 rok rok
Fot. 0000589/Reporter/East News

Dieter Bohlen z Modern Talking, Rust, Niemcy, 09.06.2014 rok rok

Dieter Bohlen z Modern Talking obecnie. Jak wygląda, co robi?

Dziś Dieter Bohlen skończył 69 lat. Na jego konto rocznie wpływają miliony euro z tytułu tantiem (w 2019 roku znalazł się na liście najbogatszych Niemców magazynu Manager Magazin z majątkiem szacowanym na 250 mln euro). W końcu to właśnie on był głównym twórcą największych hitów Modern Talking. Do tego doliczyć należy gaże za posadę jurora w programach takich jak „Idol” -  Deutschland sucht den Superstar czy „Mam talent”.  Jego komentarze na temat uczestników i ich umiejętności wokalne są często dosadne i kontrowersyjne. W niemieckiej prasie słynie z zamiłowania do medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej. Miał korzystać m.in. z ostrzykiwania się botoksem, przeszczepu włosów czy zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego.

Dieter Bohlen, sierpień 2022
Fot. Tristar Media/Getty Images

Dieter Bohlen, sierpień 2022

Dieter Bohlen: życie osobiste. Żony, dzieci

Życie uczuciowe założyciela Modern Talking jest niezwykle burzliwe. Po raz pierwszy ożenił się w 1983 roku, jego wybranką była Eriki Sauerland. Rozwiedli się w 1994 roku. Ale już dwa lata później Dieter Bohlen zaczął układać sobie życie u boku Verony Feldbusch. Ten związek odbił się producentowi czkawką: nie dość, że małżonka odeszła od niego po miesiącu to jeszcze... oskarżyła o stosowanie przemocy domowej! 

Kolejną próbę ułożenia sobie życia uczuciowego podjął w 2005 roku, gdy ożenił się z Estefanią Küster. I ta relacja nie trwała zbyt długo, bowiem już rok później Dieter Bohlen związał się z Fatmą Cariną Walz. I – co ciekawe – tym razem się udało! Para do dziś jest razem i raczej unikają skandali. Ich wspólne nagrania możesz zobaczyć poniżej.

Muzyk Modern Talking doczekał się aż... szóstki dzieci! Najstarszy jest Marc, następnie Marvin, Marielin, później Maurice, Amelie. Najmłodszy synek gwiazdora – Maksymilian – ma zaledwie 10 lat. 

Profil Dietera Bohlena ma Instagramie znajdziesz POD TYM ADRESEM. Obserwuje go ponad 1,5 miliona internautów.  

Źródło: Jastrzabpost.pl

Czytaj też: Romuald Lipko i Krzysztof Cugowski pogodzili się dopiero po latach. Dlaczego muzycy żyli w konflikcie?

Dieter Bohlen z Modern Talking, 18.09.2018 rok
Fot. PeterTimm/FaceToFace/REPORTER

Dieter Bohlen z Modern Talking, 18.09.2018 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.