Małgorzata Kożuchowska, VIVA! grudzień 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Małgorzata Kożuchowska zmaga się z poważną chorobą: „Biorę leki, muszę uważać na to, co jem”

Aktorka cierpi na nią od lat...

Gabriela Czernecka 27 listopada 2019 13:50
Małgorzata Kożuchowska, VIVA! grudzień 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Małgorzata Kożuchowska zmaga się z poważną chorobą. Gwiazda Rodzinki.pl zdecydowała się opowiedzieć o tym, jak wygląda jej codzienne życie z chorobą na łamach magazynu Forbes. Okazuje się, że przez poważne problemy ze zdrowiem, wielokrotnie padała ofiarą hejtu. Co było przyczyną kłopotów ze zdrowiem Małgorzaty Kożuchowskiej?

Choroba Małgorzaty Kożuchowskiej

W felietonie dla magazynu Forbes, Małgorzata Kożuchowska wyznała, że od lat zmaga się z chorobą Hashimoto. Zaburzenia autoimmunologiczne bardzo wpływały na jej samopoczucie i często nawet utrudniały jej pracę: „Od lat zmagam się z chorobą Hashimoto, biorę leki, muszę bardzo uważać na to, co jem. Przed diagnozą byłam wiecznie osłabiona, przemęczona i przeziębiona. Odporność zerowa. Wzięłam się za siebie i jest ogromna poprawa. Zrobiłam to dla siebie i dla dziecka, wcześniej wciąż brakowało czasu… Było warto - czuję się o niebo lepiej!”, czytamy. 

Aktorka wyznała, że choroba znacząco wpłynęła na jej zdrowie i samopoczucie. Musiała zmierzyć się nawet z hejtem. Zdarzało się, że na planie rodzinki.pl nie czuła się najlepiej. Później miała okazję przeczytać masę nieprzychylnych komentarzy w sieci. To tylko sprawiało, że złe samopoczucie gwiazdy się pogłębiało: „Byłam wyczerpana, napuchnięta, czułam, że we wszystkim wyglądam słabo. Ostatnią rzeczą, na jaką miałam ochotę, to pokazywać się tak światu. Jeszcze dziś, kiedy przypadkiem trafię na odcinki „rodzinki.pl” z tego okresu widzę „księżyc w pełni”. Zresztą pamiętam pojawiające się w internecie komentarze w rodzaju: „czy ja muszę wciąż patrzeć na tę twoją opuchniętą gębę”. Urocze”, wyznaje. 

Choroba Hashimoto: Małgorzata Kożuchowska nie jest jedyna

Z chorobą Hashimoto Małgorzata Kożuchowska zmaga się od kilku lat. Ale nie jest jedyną gwiazdą, która opowiedziała o walce z chorobą. Na takie wyznania zdecydowały się także Joanna Krupa, Kinga Rusin, Aneta Zając, Kayah czy Julia Maffashion Kuczyńska. Niedawno o swojej chorobie opowiedziała także Kasia Dziurska. Nieleczona Hashimoto może prowadzić do śmierci. Jej przyczyny są nieznane, wiadomo jednak, że jest związana z gruczołami tarczycy i należy do schorzeń autoimmunologicznych, czyli takich, w których organizm zwraca się przeciw sobie i zamiast wirusów , atakuje własne komórki.  

Fot. Jakub Pleśniarski/VAN DORSEN ARTISTS

Małgorzata Kożuchowska, Viva! 2011, jamnik
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…