Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Magda Mołek od 15 lat mierzy się z chorobą. „Problemy wracają, gdy o siebie nie dbam”

Dziennikarka wróciła też do tematu odejścia z TVN

Rafał Kowalski 13 lutego 2023 08:39
Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Wiele uwagi poświęcanej sobie i synom, prowadzenie własnego kanału na YouTubie i zwracanie uwagi na swoje zdrowie. To priorytety Magdy Mołek, odkąd dziennikarka nie pracuje już w jednej z największych telewizji w Polsce. W nowym wywiadzie prezenterka wyznała, jak jej życie zmieniła choroba Hashimoto.

Magda Mołek o Hashimoto. Jak o siebie dba?

Stan, w którym układ odpornościowy atakuję tarczycę, nazywany jest chorobą Hashimoto. Lista osób, która zmaga się z podobną przypadłością, jest coraz dłuższa.

Jak radzi sobie z tym Magda Mołek? „Choroba Hashimotodopadła mnie już 15 lat temu. To przypadłość większości kobiet ambitnych i zapracowanych. A problemy z tarczycą zostały mi do dzisiaj. One właśnie w momentach, gdy o siebie nie dbam, wracają. Z tej choroby wyszłam oczywiście przy pomocy specjalistów endokrynologów oraz leków, ale ona wraca, gdy nie dbam o dyscyplinę: o właściwe odżywianie, sen, sport i wówczas, kiedy się stresuję. A to ostatnie w prowadzeniu własnej firmy jest pewne!”, powiedziała w rozmowie z Medonet.pl dziennikarka.

Czytaj także: Od 24 lat tworzą szczęśliwe małżeństwo. Oto niezwykła historia miłości Anety Kręglickiej i Macieja Żaka

Ulubienica widzów dba o siebie na co dzień tak mocno, jak pozwalają jej na to inne obowiązki. Ma jednak dwa życzenia-postanowienia. „Chciałabym umieć dawać sobie więcej czasu na sport i gotowanie jedzenia, które nie jest prozapalne i które mi służy. Czyli raczej gotowane w domu, z ekologicznych składników. Teraz właśnie gotuję ogórkową, ulubioną zupę moich synków”, czytamy.

Wcześniej do choroby Hashimoto przyznały się między innymi: Julia Kuczyńska, Gigi Hadid, Agnieszka Włodarczyk, Kayah czy Karolina Szostak.

Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Magda Mołek o zwolnieniu się z TVN. Powody

Po wielu latach pracy na wizji Magda Mołek stara się pamiętać o wdzięczności za wszystkie zdobyte doświadczenia. Choć miały one swoją cenę. „Jestem zdania, że to kwestia dorosłości i dojrzałości, czy umiemy postawić granice. Dorosły człowiek zna swoje możliwości, potrafi ocenić i nazwać sytuację, w której czuje, że już nie daje rady pracować ponad swoje siły. A mnie oczywiście praca przez prawie 25 lat w różnych telewizjach bardzo wydrenowała, fakt”, czytamy w tym samym wywiadzie.

CZYTAJ TAKŻE: Wielkie szczęście i wzajemne wsparcie. Natalia Kukulska i Michał Dąbrówka są małżeństwem od 23 lat

Gwiazda znosiła wiele, ale przyszedł moment, w którym powiedziała STOP. „Kiedy byłam młodsza i zanim pojawiły się dzieci, szłam jak burza, nie czułam zmęczenia albo sama się oszukiwałam, że jeszcze chwilę wytrzymam. Pracowałam od programu do programu i miałam czas odpocząć, wyjechać, odreagować. A jak te możliwości się pokończyły, bo urodziłam dzieci, to po prostu rozważyłam za i przeciw. Wyszło mi, że już czas naprzeciw”, opowiada portalowi Medonet.

Dodaje też, że zmieniła swoje życie dla dzieci. „Najpierw odeszłam z porannego programu, kiedy mój drugi syn miał roczek. Poczułam, że nie chcę już pracować w weekendy i dlatego zrezygnowałam. Nie uważam się za kogoś poszkodowanego w związku z tym. Wprost przeciwnie, jestem zdania, że to był bardzo dobry czas i bardzo dużo zyskałam. Gdy poczułam, że już nie daję rady pracować ponad siły, to po prostu się wypisałam z tych obowiązków”, wytłumaczyła.

Po trzech latach prowadzenia konta na YouTubie kanał Magdy Mołek obserwuje 180 tysięcy osób. 

Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.