Z ŻYCIA GWIAZD

„Staram się poprawiać wyniki badań”. Anna Dereszowska zmaga się z chorobą tarczycy

Aktorka wyznała, jak dba o zdrowie

Ksenia Krasko 9 września 2019 16:23
Fot. Akademia 5. 10. 15.

Anna Dereszowska, znana z takich hitów, jak Lejdis i Pitbull. Niebezpieczne kobiety, od zawsze zachwyca nie tylko urodą, ale też zgrabną sylwetką. Gwiazda nie stroni od sportu, pilnuje diety i ogólnie promuje dbanie o swoje zdrowie. Okazuje się jednak, że nie jest to jedynie wybór pięknej aktorki – zmaga się bowiem z chorobą, która po prostu wymaga zmiany stylu życia.

Anna Dereszowska cierpi na chorobę Hashimoto

„Choruję na Hashimoto. Staram się za pomocą diety poprawiać swoje wyniki badań i odpowiednim jedzeniem wpływać na własne samopoczucie. Wyeliminowałam gluten i laktozę”, wyznała Anna Dereszowska w rozmowie z Super Expressem.

Jak udaje jej się kontrolować chorobę? „Nie ukrywam, że przy ogromnej ilości zajęć nie byłam w stanie zapanować nad swoim menu, więc zdecydowałam się na odpowiednio dobraną dietę pudełkową. To rozwiązanie świetnie się sprawdza”, opowiedziała aktorka.

Hashimoto jest chorobą o podłożu autoimmunologicznym. W normalnych warunkach układ immunologiczny chroni organizm przed zakażeniami, a w tym przypadku dochodzi do powstawania przeciwciał przeciwko własnej tarczycy. Prowadzi to do przewlekłego zapalenia, które niszczy gruczoł przez lata, zmniejszając produkcję hormonów.

Osoby, cierpiące na chorobę Hashimoto skarżą się na takie objawy, jak sucha i łuszcząca się skóra, nadmierne zmęczenie i ciągła senność, zaburzenia pamięci, a nawet depresja. Niestety nie istnieje jedna skuteczna metoda leczenia, przez co może ono trwać przez całe życie. Choroba ta jest uwarunkowana genetycznie. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Anna Dereszowska (@dereszowska)

VIVA! Photo Awards 2017:
Fot. East News

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Joanna Krupa w oczekiwaniu na córeczkę zdradza tajemnice nowego życia we troje. Anna Puślecka mówi wprost, że nie podda się chorobie, a Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel opowiadają nam o pokonywaniu trudności, 14 wspólnych latach i nowych wyzwaniach