Edyta Pazura
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Edyta Pazura wyznała, że cierpi na Hashimoto. Pokazała, jak choroba zmieniła jej twarz

„Goń się Hashimoto!”

Rafał Kowalski 28 grudnia 2020 14:55
Edyta Pazura
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News

Edyta Pazura coraz śmielej dzieli się z obserwatorami jej kont społecznościowych i bloga swoim życiem prywatnym. Niedawno żona popularnego aktora wyznała, że ma koncie walkę z depresją, a teraz przyznała się do choroby Hashimoto. Dolegliwość, której nazwa pochodzi od nazwiska japońskiego chirurga, wpłynęła na wygląd ulubienicy internuatów.

Edyta Pazura o Hashimoto

W niedzielę ukochana Cezarego Pazury podzieliła się w sieci zdjęciem bez makijażu. Uwagę fanów zwrócił fakt, że Edyta Pazura postanowiła opisać obok fotografii, jak jej wygląd zmienia choroba Hashimoto. Mowa o przebarwieniach, które pojawiają się cyklicznie na twarzy gwiazdy. „Powracają do mnie co roku, nasilają się z każdą kolejną ciążą. Przyzwyczaiłam się. Jakieś 18 lat temu miałam tylko spirytus i maść tormentiol (co to był za smród) Dzisiaj więcej możliwości i te same problemy. Skoro jednak jestem tu gdzie jestem, to oznacza… że jednak wcale nie mam problemów”, napisała na Instagramie 32-latka i dodała m.in. hashtag #gońsięHashimoto.

Mama trójki dzieci doczekała się pod zdjęciem wielu życzliwych komentarzy. „Nie przejmować sie takimi drobnostkami i tyle. Tez mam Hashimoto, a na zdjęciu widzę tylko piękną kobietę”; „Trza się przyzwyczaić bo tak naprawdę nikt kto na nie patrzy nie widzi w tym problemu jedynie sam właściciel tychże przebarwień. Ale pięknie Pani pisze ,że nie ma problemów, bo taki problem to nie problem”, to tylko niektóre z nich.

Czym jest choroba Hashimoto?

Hashimoto jedna z obecnie najczęściej diagnozowanych chorób autoimmunologicznych na świecie, dlatego postrzegana jako jako jedna z chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Tylko w Polsce odnotowano około 800 tysięcy pacjentów borykających się z tą postacią przewlekłego zapalenia tarczycy. Objawami są zmęczenie, zaburzenie koncentracji, ból stawów czy niepokój. W praktyce organizm zwraca się przeciw sobie i zamiast wirusów atakuje własne komórki.

Wśród znanych osób, które walczą z Hashimoto są: Kayah, Kinga Rusin, Karolina Szostak, Monika Pyrek czy Maffashion. 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.