Aneta Kręglicka i Maciej Żak, historia miłości
Fot. TRICOLORS/East News
HISTORIE MIŁOSNE

Od 25 lat tworzą szczęśliwe małżeństwo. Oto niezwykła historia miłości Anety Kręglickiej i Macieja Żaka

„Jesteśmy bardzo różni, ale mamy podobne fundamenty w postaci zasad”

Olga Figaszewska 19 września 2023 12:51
Aneta Kręglicka i Maciej Żak, historia miłości
Fot. TRICOLORS/East News

Aneta Kręglicka od 25 lat pozostaje szczęśliwą żoną Macieja Żaka. Łączy ich wyjątkowe uczucie. „Jesteśmy z Maćkiem włoską rodziną, nie uznajemy cichych dni. Pomaga nam też to, że mój mąż ma ogromne poczucie humoru. Nikt mnie nie rozśmiesza tak jak on”, wspominała modelka w jednym z wywiadów. Przypominamy romantyczną historię miłości pary.

Aneta Kręglicka i Maciej Żak od lat tworzą szczęśliwe małżeństwo

Aneta Kręglicka w życiu zawodowym osiągnęła wiele sukcesów. Na swoim koncie ma tytuły: Miss Polonia, I wicemiss Miss International w Tokio i Miss Świata. Modelka wkroczyła do show-biznesu i zaczęła rozwijać swoją karierę. Stworzyła także własną agencję reklamową. Jednak największą dumą i szczęściem Anety Kręglickiej jest rodzina. Wspólnie z Maciejem Żakiem, gwiazda doczekała się syna. Aleksander ma 23 lata.

Dwa lata temu małżonkowie świętowali 23. rocznicę ślubu. „Letni wieczór z przyjaciółmi. Świętujemy rocznice. Hania i Mariusz swoją 3, a my już… 23. Wiem, rzadki widok na moim IG, ale o wszystkim, co bardzo prywatne zwykle mówię szeptem", pisała gwiazda pod wspólnym kadrem z ukochanym. W tym roku mija 25 lat od tego niezapomnianego dnia! Jak się poznali?

Historia poznania Anety Kręglickiej i Macieja Żaka

Wszystko zaczęło się na początku lat 90. Aneta Kręglicka po powrocie z Nowego Jorku założyła swoją agencję reklamową i szukała reżysera, który stworzy dla jej firmy spot promocyjny. Tak poznała swojego przyszłego męża. Oboje byli wtedy w związkach i kontaktowali się jedynie w sprawach służbowych. Z czasem nawiązała się między nimi wyjątkowa nić porozumienia. Zaprzyjaźnili się i w końcu uczucie przerodziło się w coś trwalszego.

„Wiedziałam, że to superfacet, ale funkcjonowaliśmy jako przyjaciele. Ujął mnie poczuciem humoru. Trochę się obawiałam, że zawali robotę, bo tych dowcipów bywało dużo. Ale potem zobaczyłam, jak pracuje. Każde z nas było w tym czasie w innym związku, ale nie rozbiliśmy ich dla siebie. Po prostu się pokończyły”, cytował słowa Anety Kręglickiej Fakt.pl.

Czytaj także:  Przez ponad 50 lat tworzyli wspaniały duet. Miłość Ilony Kuśmierskiej i Ireneusza Kocyłaka przerwała śmierć 

Aneta Kręglicka, Maciej Żak, Srebrne Jabłka - nagrody miesięcznika Pani, 2004
Fot. Zawada/AKPA

Aneta Kręglicka i Maciej Żak na gali Srebrne Jabłka, nagrody miesięcznika Pani, 2004 rok

Aneta Kręglicka
Fot. Instagram/anetakreglicka_official

Ślub i wspólne życie Anety Kręglickiej i Macieja Żaka

Ślub wzięli po czterech latach znajomości. Modelka miała wtedy 33 lata i doskonale wiedziała, czego chce od życia. „Kiedy nagle spojrzeliśmy na siebie inaczej, oboje byliśmy wolni. Coś kliknęło między nami i w ciągu trzech miesięcy po czterech latach znajomości zdecydowaliśmy się wziąć ślub”, mówiła gwiazda. Uroczystość odbyła się w 1998 roku w Pałacu Ślubów na Starym Mieście w Warszawie. A dwa lata później na świecie pojawił się ich syn Aleksander.

Aneta Kręglicka podkreślała w wywiadach, że nie mogłaby być z mężczyzną, który narzucałby jej jakieś ograniczenia. „Miałam poczucie, że muszę być wolna i muszę stanowić o sobie. Mimo że wolność i związek zdają się przeciwstawne, to my z mężem próbujemy to pogodzić. Niezależność to nadrzędna rzecz, która determinuje wszystko, co się dzieje w naszym życiu”, zwierzała się w jednym z wywiadów.

Sprawdź też: Niekonwencjonalne małżeństwo Willa Smitha i Jady Pinkett-Smith. Jak udało im się przetrwać kryzys?

Maciej Żak, Aneta Kręglicka, premiera Karol - Papież, który pozostał człowiekiem, 22 grudnia 2006
Fot. Kurnikowski/AKPA

Maciej Żak, Aneta Kręglicka, premiera Karol - Papież, który pozostał człowiekiem, 22 grudnia 2006

Wraz z mężem dają sobie przestrzeń i swobodę.  Aneta Kręglicka stara się wspierać partnera i pomagać mu, jak tylko potrafi. Nie bierze udziału w jego projektach, wcale o to nie zabiega. „Nie nadaję się na aktorkę. Mam dużo pokory do tego zawodu, a poza tym byłaby to trudna współpraca, rodząca napięcia i niepokoje, które potem przenosiłyby się do domu”, wspominała.  

Chociaż wiele ich dzieli, to wyznają te same wartości, stanowiące solidny fundament ich związku. „Jesteśmy bardzo różni, ale mamy podobne fundamenty w postaci zasad. W wielu sprawach się uzupełniamy i przede wszystkim lubimy, cenimy i na pewno mamy do siebie zaufanie. A z syna jestem dumna. Jest wspaniałym facetem z zasadami, dobrymi manierami i sprecyzowanymi planami na przyszłość”, zwierzała się Aneta Kręglicka. I nie ukrywała, że zdarza im się kłócić, ale nie chowają do siebie długo urazy.

„Czasami się kłócimy i trzaskamy drzwiami. Jestem trochę krzykaczką, wyrzucę wszystko z siebie, wyładuję się, po czym mój mąż robi sobie żarty i wystawia zza drzwi białą flagę. W sekundę wszystko rozładowuje”, dodawała.

Miłosna idylla Anety Kręglickiej i Macieja Żaka trwa już 25 lat. Życzymy im wszystkiego najlepszego! 

Czytaj także: Aneta Kręglicka pokazała zdjęcie dorosłego syna. Aleksander ma 23 lata

EN_00152955_0245, Aneta Kręglicka, Maciej Żak, 15 lat Polsatu, 2007
Fot. BLAWICKI PIOTR/East News

Aneta Kręglicka i Maciej Żak na gali z okazji 15. urodzin Telewizji Polsat, 2007 rok

Aneta Kręglicka, Maciej Żak, 2017
Fot. VIPHOTO/East News

Aneta Kręglicka i Maciej Żak, 2017 rok

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?