Aneta Kręglicka i Maciej Żak, historia miłości
Fot. TRICOLORS/East News
HISTORIE MIŁOSNE

Od 23 lat tworzą szczęśliwe małżeństwo. Oto niezwykła historia miłości Anety Kręglickiej i Macieja Żaka

Jak wyglądały początki ich miłosnej relacji?

Olga Figaszewska 23 marca 2022 18:53
Aneta Kręglicka i Maciej Żak, historia miłości
Fot. TRICOLORS/East News

Aneta Kręglicka właśnie dziś obchodzi 57. urodziny. Od 23 lat pozostaje szczęśliwą żoną Macieja Żaka. Łączy ich wyjątkowe uczucie. „Jesteśmy z Maćkiem włoską rodziną, nie uznajemy cichych dni. Pomaga nam też to, że mój mąż ma ogromne poczucie humoru. Nikt mnie nie rozśmiesza tak jak on”, wspominała modelka w jednym z wywiadów. Oto romantyczna historia ich miłości. 

Aneta Kręglicka i Maciej Żak od 23 lat są małżeństwem

Aneta Kręglicka w życiu zawodowym osiągnęła wiele sukcesów. Na swoim koncie ma tytuły: Miss Polonia, I wicemiss Miss International w Tokio i Miss Świata. Modelka wkroczyła do show-biznesu i zaczęła rozwijać swoją karierę. Stworzyła także własną agencję reklamową. Jednak największą dumą i szczęściem Anety Kręglickiej jest rodzina. Wspólnie z Maciejem Żakiem, gwiazda doczekała się syna. Aleksander ma 21 lat.

W zeszłym roku zakochani świętowali 23. rocznicę ślubu. „Letni wieczór z przyjaciółmi. Świętujemy rocznice. Hania i Mariusz swoją 3, a my już… 23. Wiem, rzadki widok na moim IG, ale o wszystkim, co bardzo prywatne zwykle mówię szeptem", pisała gwiazda pod wspólnym kadrem z małżonkiem. Jak się poznali?

Zobacz też: Omenaa Mensah i Rafał Brzoska świętują trzecią rocznicę ślubu. To była niezwykła uroczystość

Historia poznania Anety Kręglickiej i Macieja Żaka

Wszystko zaczęło się na początku lat 90. Aneta Kręglicka po powrocie z Nowego Jorku założyła swoją agencję reklamową i szukała reżysera, który stworzy dla jej firmy spot promocyjny. Tak poznała swojego przyszłego męża. Oboje byli wtedy w związkach i kontaktowali się jedynie w sprawach służbowych. Z czasem nawiązała się między nimi wyjątkowa nić porozumienia. Zaprzyjaźnili się i w końcu uczucie przerodziło się w coś trwalszego.

„Wiedziałam, że to superfacet, ale funkcjonowaliśmy jako przyjaciele. Ujął mnie poczuciem humoru. Trochę się obawiałam, że zawali robotę, bo tych dowcipów bywało dużo. Ale potem zobaczyłam, jak pracuje. Każde z nas było w tym czasie w innym związku, ale nie rozbiliśmy ich dla siebie. Po prostu się pokończyły”, cytował słowa Anety Kręglickiej Fakt.pl.

Zobacz: Zawsze stoją za sobą murem. Oto niezwykła historia miłości Moniki i Roberta Janowskich

Aneta Kręglicka, Maciej Żak, Srebrne Jabłka - nagrody miesięcznika Pani, 2004
Fot. Zawada/AKPA

Aneta Kręglicka i Maciej Żak na gali Srebrne Jabłka, nagrody miesięcznika Pani, 2004 rok

Aneta Kręglicka
Fot. Instagram/anetakreglicka_official

Ślub i wspólne życie Anety Kręglickiej i Macieja Żaka

Ślub wzięli po czterech latach znajomości. Modelka miała wtedy 33 lata i doskonale wiedziała, czego chce od życia. „Kiedy nagle spojrzeliśmy na siebie inaczej, oboje byliśmy wolni. Coś kliknęło między nami i w ciągu trzech miesięcy po czterech latach znajomości zdecydowaliśmy się wziąć ślub”, mówiła gwiazda. Uroczystość odbyła się w 1998 roku w Pałacu Ślubów na Starym Mieście w Warszawie. A dwa lata później na świecie pojawił się ich syn Aleksander.

Aneta Kręglicka podkreślała w wywiadach, że nie mogłaby być z mężczyzną, który narzucałby jej jakieś ograniczenia. Wraz z mężem dają sobie przestrzeń i swobodę. Chociaż wiele ich dzieli, to wyznają te same wartości, stanowiące solidny fundament ich związku.

„Jesteśmy bardzo różni, ale mamy podobne fundamenty w postaci zasad. W wielu sprawach się uzupełniamy i przede wszystkim lubimy, cenimy i na pewno mamy do siebie zaufanie”, zwierzała się Aneta Kręglicka. I nie ukrywała, że zdarza im się kłócić, ale nie chowają do siebie długo urazy.

„Czasami się kłócimy i trzaskamy drzwiami. Jestem trochę krzykaczką, wyrzucę wszystko z siebie, wyładuję się, po czym mój mąż robi sobie żarty i wystawia zza drzwi białą flagę. W sekundę wszystko rozładowuje”, dodawała.

Miłosna idylla Anety Kręglickiej i Macieja Żaka trwa już 23 lata. Życzymy im wszystkiego najlepszego!  

Czytaj także: Agata Młynarska i Przemysław Schmidt są już 8 lat po ślubie: „Jest mężczyzną na dobre i na złe”

EN_00152955_0245, Aneta Kręglicka, Maciej Żak, 15 lat Polsatu, 2007
Fot. BLAWICKI PIOTR/East News

Aneta Kręglicka i Maciej Żak na gali z okazji 15. urodzin Telewizji Polsat, 2007 rok

Aneta Kręglicka, Maciej Żak, 2017
Fot. VIPHOTO/East News

Aneta Kręglicka i Maciej Żak, 2017 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.