Aneta Kręglicka i Maciej Żak, historia miłości
Fot. TRICOLORS/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Aneta Kręglicka i Maciej Żak świętowali 23. rocznicę ślubu!

Oto niezwykła historia ich miłości

Olga Figaszewska 19 września 2021 12:13
Aneta Kręglicka i Maciej Żak, historia miłości
Fot. TRICOLORS/East News

Aneta Kręglicka podzieliła się z fanami uroczą fotografią. Modelka i jej ukochany, Maciej Żak obchodzą 23. rocznicę ślubu! Łączy ich wyjątkowe uczucie. „Jesteśmy z Maćkiem włoską rodziną, nie uznajemy cichych dni. Pomaga nam też to, że mój mąż ma ogromne poczucie humoru. Nikt mnie nie rozśmiesza tak jak on”, wspominała modelka w jednym z wywiadów. Jak zaczęła się ich wyjątkowa historia?

Aneta Kręglicka i Maciej Żak świętują rocznicę ślubu

Aneta Kręglicka w życiu zawodowym osiągnęła wiele sukcesów. Na swoim koncie ma tytuły: Miss Polonia, I wicemiss Miss International w Tokio i Miss Świata. Modelka wkroczyła do show-biznesu i zaczęła rozwijać swoją karierę. Stworzyła także własną agencję reklamową. Jednak największą dumą i szczęściem Anety Kręglickiej jest rodzina. Wspólnie z Maciejem Żakiem, gwiazda doczekała się syna. Aleksander ma 21 lat.

A niedawno zakochani świętowali 23. rocznicę ślubu. „Letni wieczór z przyjaciółmi. Świętujemy rocznice. Hania i Mariusz swoją 3, a my już… 23. Wiem, rzadki widok na moim IG, ale o wszystkim, co bardzo prywatne zwykle mówię szeptem", pisała gwiazda pod wspólnym kadrem z małżonkiem. Jak się poznali?

Zobacz też: Eleni i Fotis Tzokas są razem na dobre i na złe. Kim jest mąż znanej artystki?

Historia miłości Anety Kręglickiej i Macieja Żaka

Wszystko zaczęło się na początku lat 90. Aneta Kręglicka po powrocie z nowego Jorku założyła swoją agencję reklamową i szukała reżysera, który stworzy dla jej firmy spot promocyjny. Tak poznała swojego przyszłego męża. Oboje byli wtedy w związkach i kontaktowali się jedynie w sprawach służbowych. Z czasem nawiązała się między nimi wyjątkowa nić porozumienia. Zaprzyjaźnili się i w końcu uczucie przerodziło się w coś trwalszego.

„Wiedziałam, że to superfacet, ale funkcjonowaliśmy jako przyjaciele. Ujął mnie poczuciem humoru. Trochę się obawiałam, że zawali robotę, bo tych dowcipów bywało dużo. Ale potem zobaczyłam, jak pracuje. Każde z nas było w tym czasie w innym związku, ale nie rozbiliśmy ich dla siebie. Po prostu się pokończyły”, cytował słowa Anety Kręglickiej Fakt.pl.

Ślub wzięli po czterech latach znajomości. Modelka miała wtedy 33 lata i doskonale wiedziała, czego chce od życia. „Kiedy nagle spojrzeliśmy na siebie inaczej, oboje byliśmy wolni. Coś kliknęło między nami i w ciągu trzech miesięcy po czterech latach znajomości zdecydowaliśmy się wziąć ślub”, mówiła gwiazda.

Zobacz: Monika i Robert Janowscy świętują 8. rocznicę małżeństwa. Padły wzruszające słowa  

Aneta Kręglicka, Maciej Żak, Srebrne Jabłka - nagrody miesięcznika Pani, 2004
Fot. Zawada/AKPA

Aneta Kręglicka i Maciej Żak na gali Srebrne Jabłka, nagrody miesięcznika Pani, 2004 rok

Aneta Kręglicka
Fot. Instagram/anetakreglicka_official

Uroczystość odbyła się w 1998 roku w Pałacu Ślubów na Starym Mieście w Warszawie. A dwa lata później na świecie pojawił się ich syn.

Aneta Kręglicka podkreślała w wywiadach, że nie mogłaby być z mężczyzną, który narzucałby jej jakieś ograniczenia. Wraz z mężem dają sobie przestrzeń i swobodę. Chociaż wiele ich dzieli, to wyznają te same wartości, stanowiące solidny fundament ich związku.

„Jesteśmy bardzo różni, ale mamy podobne fundamenty w postaci zasad. W wielu sprawach się uzupełniamy i przede wszystkim lubimy, cenimy i na pewno mamy do siebie zaufanie”, zwierzała się Aneta Kręglicka. I nie ukrywała, że zdarza im się kłócić, ale nie chowają do siebie długo urazy.

„Czasami się kłócimy i trzaskamy drzwiami. Jestem trochę krzykaczką, wyrzucę wszystko z siebie, wyładuję się, po czym mój mąż robi sobie żarty i wystawia zza drzwi białą flagę. W sekundę wszystko rozładowuje”, dodawała.

Od 23 lat Aneta Kręglicka i Maciej Żak tworzą szczęśliwe małżeństwo. Życzymy im wszystkiego najlepszego! 

EN_00152955_0245, Aneta Kręglicka, Maciej Żak, 15 lat Polsatu, 2007
Fot. BLAWICKI PIOTR/East News

Aneta Kręglicka i Maciej Żak na gali z okazji 15. urodzin Telewizji Polsat, 2007 rok

Aneta Kręglicka, Maciej Żak, 2017
Fot. VIPHOTO/East News

Aneta Kręglicka i Maciej Żak, 2017 rok

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.