Księżna Diana, main topic
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Księżna Diana została zamordowana na zlecenie rodziny królewskiej?

Damian Duda 13 lipca 2017 11:45
Księżna Diana, main topic
Fot. East News

 

Mimo że od śmierci księżnej Diany minęło blisko 20 lat, na światło dzień wychodzą nowe fakty na temat tragedii, która wydarzyła się 31 sierpnia 1997 roku w Paryżu. Jak twierdzi jeden z brytyjskich serwisów, Królowa ludzkich serc została zamordowana!

 

Polecamy też: Księżna Kate w naszyjniku Elżbiety II i kolczykach księżnej Diany! Ale uwagę mediów zwrócił...

 

Zobacz też: „To był okres, którego nie życzę nawet najgorszemu wrogowi”. Camilla Parker Bowles szczerze o romansie z Karolem

 

Śmierć księżnej Diany wstrząsnęła całym światem. Tragedia, która wydarzyła się w Paryżu, była największym dramatem dla synów książęcej pary — Harry'ego i Williama. W przeżywaniu żałoby nie pomagało im zainteresowanie mediów z całego świata.

 

„Moja mama dopiero co zmarła, a ja musiałem iść za jej trumną, otoczony tysiącami patrzących na mnie ludzi, a kolejne miliony oglądały to w telewizji. Moim zdaniem żadne dziecko nie powinno być poproszone o zrobienie czegoś takiego, bez względu na okoliczności. Sądzę, że taka sytuacja dzisiaj już by się nie powtórzyła”, wspomniał w niedawnym wywiadzie książę Harry.

Księżna Diana została zamordowana?

Tak twierdzi jeden z brytyjskich serwisów, który powołuje się na wypowiedź emerytowanego agenta MI5,  Johna Hopkinsa. 80-latek miał rzekomo przyznać się do ponad dwudziestu zabójstw na zlecenie, które wykonała w latach 1973-1999.

 

Najbardziej wstrząsnął wszystkimi inny fragment historii. Księżna Diana miała zostać zamordowana na zlecenie brytyjskiej rodziny królewskiej! Zdaniem Hopkinsa żona księcia Karola była jedynym celem wyznaczonym przez dwór królewski.

 

Te doniesienia zelektryzowały opinię publiczną na całym świecie. Serwis tapnewswire.com, który podał tę informację, zamiesza na swoich stronach tzw. „fake newsy’’.

 

księżna Diana, Wypadek
Fot. East News

Księżna Diana — tragiczna śmierć

31 sierpnia 1997 roku świat pogrążył się w żałobie. Paryż, 24 minuty po północy, Mercedes S280 uderzył w filar tunelu Alma. Samochód, który wyruszył spod Hotelu Ritz, uciekał przed paparazzi. Ochroniarz Dodiego, Trevor Rees-Jones, jako jedyny przeżył wypadek. Partner Diany, Dodi Al-Fayed, i kierowca Henri Paul zginęli na miejscu. Księżna zmarła kilka godzin później w szpitalu.

 

Przeczytaj też: Film „Ostatnie 100 dni Diany” odkrywa jej sekrety. Tego o niej nie wiedzieliście!

 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.